Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz dethroner #1 üzenetére

    szubjektív, ha a képminőség az elsődleges akkor oled
    szép a qled, temetni sem kell, de nem edge ledekkel, direct ledes árazása pedig vicces, betekintési szögek sem lesznek olyanok mint olednél, no meg a fekete sem sosem, és olyan filmeknél aminél a fekete jeleneteket korrektül megcsinálták, nem egy szürkés trutymó, ott áll leesik
    ha van film ami érdekel 4k hdr-ben, olyan beszabehu' élményt nem fog adni a qled, sem a csilló méteres projektor sem, mint az oled
    b8-am van, arról tudok nyilatkozni, jó minőségű 720p-t is úgy felskálázza, ha az ember nem tudja lazán 1080p-nek érzi, 1080p már tökéletes, 4k-t fél méterről is lehet nézni h hibát találj :)
    napokban próbáltunk 1080p hdr-t, meglepően jó volt, két órás film belefért 17gb-ba ( : sajnos a wifi és lan nem ennek a tv-nek az erőssége, de áthidalható külső médialejátszóval, ami bosszantó, mert egyébként kvázi tökéletes a media része
    meg persze ha néha játszanál, forza4 4k hdr-ben lemászott a falról, a gyönyörű is enyhe kifejezés rá

    sztem egyébként nem kamu a samu marketingje, h nem ég be, volt már elég lcd kijelzőm, egyiknél sem volt beéégés, win tálca és chrome fejléc mostani gépnél is már szép időt megért, ezt olednél nem játszanám el, de ha "hagyományos tv-znék" akkor sem vennék oledet

    szerk:
    AxBattler
    multi csalóka, hangtechnikát sem úgy veszel h bekacsolod miközben nyüzsögnek az emberek, igényes helyeken van hangszigetelt próba szoba, no tv-t is így kell(ene) nézni, ilyen helyen már csúnyán elvérzik a qled az oled mellett, világos helyiségben nem annyira feltűnő a valódi fekete hiánya, és a felhősödés, bevilágítások sem
    oled nagy hátránya viszont a csilli' bevonat, nyugodtan lehet borotválkozótükörnek is használni nappal ( :...no de sötétben nincs párja, mi jellemzően este filmezünk, szóval nem gond, nappal meg tükör ( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dethroner #14 üzenetére

    ekkora méreteknél már nem feltétlen tökéletes a kép pont szemből sem, lehet ips és va a panel, akkor sem
    direkt led nem garancia, mert ahhoz h hatékony legyen sok kell, edge led viszont garancia a tré minőségre ( :
    olednél ahogy más már mondta, pwm mentes kijelző is adott, samunál ez sem, illetve a b8 panelje ha jól rémlik 120hz-et is tud, 10 bites, igazából bármilyen forrással használtam lehengerlő minőséget ad, én is gondolkodtam korábban qleden , nem bántam meg h oled lett, és értelmes áron is lehet lőni, nekem is sikerült boltból, kb egy samu q6-os 55"-os akkori áráért
    ami még nagy hátránya az oledeknek, h iszonyat kényesek fizikai behatásra, az enyém úgy jött, h nem voltak benne a kiemelő pántok, két mm-es srác hozta, valahogy kiszedték ( : de voltam lyan hülye, h nem kértem h dobjak rá a talpat is, így ott maradtam egyedül, de megoldottam végül, 65-ösnél nem ment volna az 100% :) épp ránéztem 65b8-akra, első kommentelőnek sikerült is eltörnie a panelt falra szereléskor, én nem használnám úgy
    ha az esetleges beégés veszélyével, a borotválkozó tükörrel és hímestojás kezeléssel tiztában van az ember, akkor nincs gond, ellenkező esetben viszont érdemesebb qledet venni - én szemem biztos nem bírná a villogós panelt -
    ami bajom van vele, h lehetne 65-ös ( : de jövőre ha úgy adódik lecseréljük nagyobbra

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AxBattler #23 üzenetére

    ekkora cuccnál nem olyan vidám az elállás sztem ( :

    Foglalt név
    b8-nál konkrétan "kiveri a szemed" érzés van hdr-nél, nem kell keresni ( :
    igazából egy jó extra, van olyan film aminek "jól áll", csatahajót szeretjük nagyon, és mindegy mennyiszer nézzük meg, áll leesik, van olyan film aminél lényegtelen, viszont a tökéletes fekete és konstans képminőség az minden tartalmon javít
    jobb a feketéje már a qledeknek, de nem oled szint és nem is lehet az, nyilván nagy előrelépés nem-qled tv-hez képest, mert a legtöbb tv-nek a feketéje hitvány
    vannak direkt olyan természetfilmek/montázsok amik az oled képességét aknázzák ki, ott nagyon durván kijönnek a különbségek, ahogy korrektül összerakott filmnél is

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Bossp #26 üzenetére

    nem elegendő mennyiségű háttérfénnyel biztos nem egy nagy élmény a hdr, edge ledes tévéknél max "papír effekt", gyakorlatban jellegéből adódóan nem fogja azt hozni amire kitalálták, amikor vettem a tv-t nem is érdekelt a hdr, de nagyon sokat hozáad egyes filmekhez, de még játékhoz is, forzánál nagyon korrekt
    ha sok pénzem lesz lesz egy 55"-ös oled monitornak, egy 65-75 meg tv-nek ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz AxBattler #28 üzenetére

    En is ugy vettem meg, ha kell megy vissza, szerencsemre nem volt ra szukseg ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Foglalt név #33 üzenetére

    Fenyero csak az egyik tenyezo, masik qz adott terulet preciz megvilagitasa, direct ledes tvnel meg ossze is johet, ha nagy a ledek surusege, edge lednel biztos nem, ez negint olyan ficdor' ami oleden a legszebb, egyszer sem volt kerdes nalam hdr tartalmat nezek v sem, egyertelmu
    A langolo fiu v valami hasonlo cimu csodanal volt egy resz, sotetben az urhajon vilagitott v megcsillant valami sotetben, az is pont olyan h minden mas tech elverzik a megjelenitesenel
    Nem tunnek ezek nagy dolgoknak, de csak addig amig az ember nem latja ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz dethroner #46 üzenetére

    oledről tudok nyilatkozni, meg is tettem, hímestojás kategória, nem örültem volna neki ha vissza kell küldenem
    ha eladom úgy fog történni, a kedves vevő ideadja a pénzt, aztán csomagolhatja, ha hoz valakit azzal, ha nem akkor egyedül, én hozzá nem nyúlok ( : ő meg addig nem, amíg ki nem fizette ((( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #49 üzenetére

    nem sz@rtam be tőle, nem kell engem félteni, de izgalmas volt az 55-ös b8-at egyedül összerakni, persze ha lett volna segítségem az más, de épp nem volt ( : mozgatni úgy szoktam ha kll, talpnál alul megfogom, sehol máshol nem lehet, 65-ösnél már nem tudnám eljátszani, ha váltunk meg is van a terv min fog lenni, a legtöbb tv szekrény írtó béna - nekem legalábbis -
    75-ös biztos nem lesz egy darabig, 4k 55-ön nagyon penge, 65-ön még jó eséllyel oké, de sztem 75-ön már látnám a pixeleket - ledeket -, nem 5m-ről akarom nézni, hanem ugyanannyiról mint az 55-öst, 75"@8k olednek emberi ára nem mostanában lesz :)

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #53 üzenetére

    néztem gyári lg videót, persze két emberes ( :
    monitornak nem használom, de konzolon használtam, vmelyik nap adtam el, de majd lehet veszünk újra, csak most elég volt belőle, úgy kb 1m-ről néztem :) tv-ként most kb 2,5-3m lehet a távolság, de elég lesz az sztem 2m-ről is majd, csak most nem megoldható, úgy meg már 75" 4k sztem zavarna, esetleges játéknál biztosan, 77" meg pláne ( : + azoknál a méreteknél már ahogy néztem elég bajos lehet a minőség, lehet nem is magával a panellel van gond, hanem a színszűrő réteggel, de sokkal nagyobb eséllyel léphet fel, h ugyanazt a színt nem tudja azonosan megjeleníteni a panel egész területén - pl focinála füvet, ami speciel nem érdekel, de természetfilmeket sokat nézünk és ott már lehet ilyen szempontból hasonló tartalom -, már 65-ösöknél is láttam ilyen észrevételt, szóval vannak itt is hibák, de majd egyszer talán megoldják

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz #72042496 #55 üzenetére

    forza úgy az igazi ( :
    lehet tinting a jelenség neve, az 55-ösömnél semmi gond nincs
    audio rendszernek lesz egy korrekt aktív stereo, nem bonyolítom túl, ha belekezdek nem lesz jó vége ( : , a 2-2,5m az jó lesz sztem ebből a szempontból is nézési távolságnak
    egyébként sztem meglepően jó a b8 beépített audio részlege is, bár sokan fikázzák, nyilván nem hoz fél milliós külső rendszert, de használható

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bteebi #59 üzenetére

    ahogy mondod, csúnyán elvérzik, én is qledet akartam, aztán jött az oled a qled áráért szinte

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Sifre #63 üzenetére

    van is egy ilyen "demo" film, de átlag filmeknél is vannak ilyen jelenetek, az is elég ha kvázi sötét van teljesen, de felvillan egy fény, ott már lesz bevilágítás lcd-nél

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz bakgab #65 üzenetére

    HuMai eszkozok nem 15 evre vannak tervezve, nehany peldany megerhet annyit, de a zome boven elhullik 10 even belul, gyartotol, tipustol fuggetlenul
    Qledekre ugy tudom a samu 10 ev garanciat vallal de csak a panelre, beeges ellen, lehet ez sem minden modellnel el
    Anno egy kommersz samu tvnk tilelte a garidot egy evvel, elektronika es tuner halt ki benne, nem erte meg javittatni, monitornak lehetett hasznalni

    Szerk:
    Foglalt név
    Otthon megkeresem mi a video cime ami direkt ilyenekre es szinekre megy ra, aztan tesztelhetsz:)
    Szinekben en ugy lattam tud jobb is lenni a qled esetenkent, de homogenitasban es bevilagitas mentes tortenetben az oldben nincs jobb, van egy film ahol a tagnak csak a feje latszik sotetben, es a sotet valodi fekete, felelmetes este nezve h semmilyen feny nem szurodik bele

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák