Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • psl2003

    csendes tag

    válasz tknof1871 #6307 üzenetére

    Az 2,6 óránként. Ilyen az élet. Nekem egy WD-n kb. 35-45 között volt óránként, ha jól emlékszem. Na az már sok, de hát a WD-k ezen tulajdonsága már köztudott.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz tknof1871 #6307 üzenetére

    Viszont köszöni szépen, de még mindig szolgál. Itt van ebben a gépben amin ezt írom háttérlemezként és csak egy gyenge szektor van rajta 4 év után. Azért persze most már korlátozva van az energiatakarékossági rögeszméje, hála a HDS-nek.

  • psl2003

    csendes tag

    A 191-es sor 0 értéke miatt a mechanikai behatás talán, de csak talán és szerintem nem annyira valószín. Bár kétségtelen, hogy olyankor jelentkeznek később maguktól javuló hibák, amikor a lemez hibásnak érzékelt felületrésze újra olvasásra kerül. Szélsőséges esetben ez akár évek múlva is megtörténhet. Saját tapasztalatom erősíti meg ezt.

    Mivel az adatkábel hibának tudtommal van valami CRC nevű saját attributuma, és mivel az itt ha jól látom nem látszik, ez a rész sem bizonyítható. De ha a crc hibaszám 0, vagy nem növekedett az előző értékhez képest, akkor én tápfesz ingadozásra gyanakodnék még. Ez lehet BNKH jellegű tápkábel csatlakozó probléma, amibe már többször belefutottam, mert az emberiség sok-sok milliónyi tranyót tud már integrálni kisujjköröm negyedényi felületre, de hosszú időn át tutti megbízhatóan működő kontaktusokat még mindig nem sikerült produkálni, legalább is tömegáron. De lehet még esetleg hirtelen fellépő táptúlterhelés miatti feszültség és/vagy áramesés miatti adatvesztés is.

    Még esetleg túlmelegedés esetén is elkezdhet hibákat produkálni, amik lehűlés után megszűnnek, és újabb olvasásnál a szektorok visszakerülnek a hibátlan részek sorába. De ez leginkább erősen 50 fok felett valószínűbb inkább.

    Valamint az is lehet ,hogy amit itt most leírtam, az penetráns baromság, mert igazából annyira nem értek hozzá, főleg ahhoz nem, hogy a HDS miként is működik valójában. Csak feltételezéseim vannak a saját tapasztalataim alapján.

    De én is hoztam már vissza nem egy lemezemet az élők sorába pl. a HDS egyszerűbb felülettesztjeivel. Viszont, hogy miért hibáztak adott alkalommal, az igazából még ma sem tudom biztosan.

  • psl2003

    csendes tag

    Most, hogy közben a driver hiba lehetősége is felmerült és ha a probléma már többször is előfordult, főként ha mindig 100%-0%-100% között ugrál, akkor tényleg nem a mechanikai vagy elektromos hibák a valószínűbbek. Szerintem. Nekem szerencsére bizonyított driver hibával még soha nem volt dolgom, ezért eszembe sem jutott, hogy ilyen is lehetséges.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz Krystal_s #6502 üzenetére

    A smart oldalon az alsó harmadban van egy idővonal. Azon elvileg a HDS telepítésétől kezdve megvannak az értékek dátum szerint. Ott esetleg visszakövethetőek a régebbi változások is.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz Krystal_s #6504 üzenetére

    Bocs, de muszáj megkérdeznem, hogy a karmáddal mi a helyzet? :F Nem lehet, hogy inkább sötét lelked mélységeivel kellene foglalkoznod? :) Mert ilyen elvileg nem fordulhat elő. :N

    De a viccet félre téve, az idővonal adatai szerintem nem igazán változhatnának visszamenőleg. Értelmetlen volna, pont a lényege veszne el. A sort még kinullázhatja időnként, hiszen az is értelmetlen, hogy ekkora számok esetén már kis se férjen az adott helyre. De az idővonalnak pont az a lényege, hogy a változások láthatóak legyenek bármikor.

    Valami program hiba lehet talán, akár a meghajtóban, vagy a HDS-ben, vagy még az oprendszerben is. Időnként sérülnek, hogy miért azt talán még olyanok sem tudják mindig kideríteni és egyszerűen rendbe hozni, akik tényleg nagyon értenek hozzá. Ilyenkor sokszor az újratelepítés hozza a leggyorsabb megoldást. Hogy milyen sorrendben érdemes próbálkozni, az a helyi fontossági sorrendektől függ. De előtte, ha mód van rá, meg lehetne nézni egy másik gépen mit produkál egy másik HDS-sel. Akár USB-n keresztül, persze hosszabb ideig, mondjuk nagyon hosszú, meg nagyon rövid, meg vegyes fájlok másolásával, oda vissza.

    Nézd meg az alábbi helyet, ha még nem ismered, itt a fejlesztő sűrűbben szokott válaszolni, igazából ha jól láttam, eddig mindig. Ez a HDS saját fóruma, vagy mi a szösz.
    https://www.hdsentinel.com/forum/viewforum.php?f=31

  • psl2003

    csendes tag

    válasz P1eTr0 #6621 üzenetére

    Nem fontos adatoknak, játékra nyúzni, adatszállításra, átmeneti tárolásra, 3.- 4. archív lemeznek még talán az utolsó kettő is, ha stabil az állapotuk. De jó lenne látni teljes felületteszteket, SMART-adatokat, meg a grafikonokat elsősorban az állapotromlások sebességére tekintettel. Ennyi adatból nehéz következtetni a pontos állapotukra, de hát próba-szerencse és ez igaz tulajdonképpen még a vadonat új lemezekre is.

    Én biztos nem dobnám ki egyiket sem, legfeljebb eladnám, persze korrekt tájékoztatás mellett, korrekt áron. Vagy pl. az utolsó kettő jó lehet egy kis kísérletezésre, tanulásra, pl. a HDS képességeinek megismerésére, egyéb lemezjavítási módokat kipróbálni - tapasztalatszerzés céljából. Én is ezt tettem a régi, megbízhatatlanná vált lemezeimmel, több kevesebb sikerrel, de koránt sem eredménytelenül.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz gytaka11 #6713 üzenetére


    Eddigi lemezeimhez viszonyítva szerintem sok, eddig csak a 2,5-ös WD-im produkáltak az átlagnál magasabb értékeket, az egyik kb. 4-600 ezret 1-2 év alatt, a többi meg időben le lett tiltva HDS-sel.
    Gyanítom, talán az lehet a kérdésed mögött, hogy ez nálad annak a példánynak a hibája-e, vagy esetleg a típust olyan felhasználási területre tervezték, ahol a gyakori parkolás miatti előny fontosabb, mint az élettartam, vagy a te géped egyéb beállításai illetve a személyes felhasználási területed ennyire eltér az átlagtól?
    Van a HDS-ben egy Online ellenőrzés nevű menü fent középen földgömb és HDD párosát szimbolizáló képpel. Abban össze lehet hasonlítani a SMART értékeket a földkerekségen használt más azonos típus lemezek értékeivel. Itt értelemszerűen választ kaphatsz a kérdésedre. Remélem.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz MrCsiT #6917 üzenetére

    Mivel a gyártók általában 5 évet adnak meg a tervezett használhatóságra a HDD-knél ( ami ugye 1825 nap és -256 nap = 1569 nap, ezért ebben az esetben is minden remekül működik, mint már oly sokszor a HDS történetében. Mert a progi értelemszerűen visszaszámolja az elméletileg hátralévő időt. Persze ez nem azt jelenti, hogy a lemezek az 1825 napon szegre is akasztják a kulcsot. A valós élettartam sok mindentől függ és nagyon sokszor jóval hosszabb. Gond akkor van, ha az ide vonatkozó SMART értékek is romlanak.
    Vagyis komoly gond elvileg akkor sem lehet, mert ugye van annak rendje és módja szerint megfelelő mentésed a fontos dolgokról vagy akár az egész lemezről! Hirdetésekben egyébként sok képet láthatsz ilyen már visszaszámolós lemezekről, amiknek semmi egyéb "hibájuk" nincs.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz geprombolo #6926 üzenetére

    Ha folyamatosan jönnek az ÚJ hibás szektorok, akkor a particionálással való kizárás tapasztalatom szerint már nem sokat segít, bár IT-ban minden lehetséges. Esetleg. A particionálás leginkább stabil állapotú lemezeknél segít, ahol a hiba nem elhasználódás, hanem inkább egyszeri sokk következménye. Pl. magas hőmérséklet, mechanikai behatás, stb., ahol a felület egy része esetleg a szervo vagy egy fej sérült egyszer, egy helyen, vagy egymáshoz közeli helyeken.
    Egyébként még az is lehet, hogy nem is felülethibák vannak, hanem más ok miatt hibásan olvas ki a lemezről, fej, szervo hiba.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz liszi70 #6996 üzenetére

    HDD vagy SSD? Első napi érték telepítés után, vagy régóta ilyen? Mert nem mindegy. Mit értesz ez esetben proci alatt? Az adattároló valamelyik chipjét vagy a laptop CPU-ját? Ennyi infóból a probléma sajnos értelmezhetetlen, de lehet, hogy csak nekem. :F

  • psl2003

    csendes tag

    válasz liszi70 #6998 üzenetére

    99% hogy nincs benne hőmérő. SSD-ben nem is olyan fontos, legfeljebb azokban, amik jelentősebb igénybevételnek vannak kitéve, mert egyébhént kicsi a hőingadozás üzem közben.

    Nekem csak a HP-ben van, a Patriotban és az Apacerben nincs, mindkettőre állandó 33 fokot ír a HDS. A HP meg alig ingadoozik használat közben és még soha nem volt 54 foknál melegebb nyáron sem.

    Egyébként egyszer valamelyik IT oldalon olvastam egy tesztet, amiben a tesztelő kifejezetten elégedett volt azzal az eredménnyel, hogy a tesztelt SSD hőmérséklete a legnagyobb igénybevételkor is csak a kiinduló 33 fok maradt és ez milyen jó eredmény. Nem tűnt fel neki, hogy inkább a hőmérés hiánya a valószínűbb.

    Intenso gyakorlatilag a legolcsóbb, miért pont hőmérő volna benne. Bár állítólag nagyon jó az írástűrése mert még MLC, tehát akár hajtani is lehetne extrém módon. De gondolom nem erre pozicionálták a piacon és hát ennyiért inkább írni lehessen mint hőmérni.

    Viszont arra vigyázz vele, hogy több helyen, itthon és külhonban is panaszkodtak, hogy hajlamos felejteni. Pl. iskolában nyári szünet végére csak néhány maradt üzemképes. Ráadásul sok közülük teljesen "tönkrefelejtette" magát. De az is lehet, hogy csak volt egy rosszul sikerült széria a kínai tömeggyártásban, ami aztán szétterült a világban.
    Viszont találkoztam olyan szervizessel, aki azt állította, hogy garanciában eddig még egyetlen Intensot sem kellett cserélnie, tehát szerinte az a legjobb. Így ezek alapján valószínűbb, hogy nem a hőmérséklet miatt fogja kiadni a lelkét elsősorban. Sűrűn kell neki villanyt adni a biztonság kedvéért.

    Mindettől függetlenül lehet, hogy Csorbinak van igaza és csak a HDS nem kezeli még tökéletesen sok fajta SSD hőmérséklet adatát.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz liszi70 #7002 üzenetére

    Nagyjából igen.
    Gondolom a szervizes azért volt elégedett, mert valószínűleg leginkább cégek veszik igénybe a munkáját és azok meg nem azért fektetnek bele számítógépekbe, hogy ne használják sűrűn. Már nem emlékszem, hogy akiknél felejtett, azok mennyi időt említettek legkevesebbet. Ha minden nap használt gép, akkor a fentiekből kiindulva jó eséllyel nem lesz semmi probléma. Keress rá a neten, leginkább boltok értékeléseiben. Emlékeim szerint én is ott láttam az infót. Pont ezért nem vettem meg, pedig meglehetősen sóher vagyok és egy ideje ráadásul még erősen árérzékeny is sajnos, mivel nekem egy másodlagos laposba kellett volna, amit csak bizonytalan időközönként használtam.

    Azt nem tudom, hogy elegendő-e alkalmanként egy röpke bekapcsolás is, de gyanítom igen, mert ha nem így lenne és nem csak hetek vagy inkább hónapok állása okozná a problémát, akkor feltehetően nagyobb visszhangja lenne a dolognak. Ugyanezért gondolom azt is, hogy lehet, hogy csak egy hibás széria volt. Én amire akkor építeni tudtam, az az hogy céges környezetben OK, de a nyári szünet egy iskolában már erősen kockázatos.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz liszi70 #7004 üzenetére

    Én erre már csak azt tudom mondani, hogy ugye mint tudjuk a hír szent, a vélemény szabad. Én elmondtam azt amit erről az SSD-ről megtudtam a netről és egy felhasználótól személyesen, de hogy erről mások mit gondolnnak, az már nem igazán az én dolgom. Igazából a lényeg csak az volt, hogy a hőmérséklet egy ssd-nél talán az egyik legkisebb jelentőségű dolog átlagos használat esetén.

    Egyébként most is gondolkodom, hogy veszek egy ilyet, de a naponta használt gépembe, mert a HDD ami benne van második lemeznek agyon búg és ez idegesít.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz cigam #7006 üzenetére

    Az EFRX WD már régóta meglehet neki, mert tele van írva. Az SG meg teljesen üres és 8 nap használatot jelez rá a HDS, ráadásul azt mondja, hogy ilyen SG-je sohasem volt. Talán semmilyen sem, mert akkor lehet, hogy tudná, hogy a SMART-ban az ilyen RAW read error érték egy SG-nél teljesen normális akár kevés használat után is. A WD valós hibákat számol, az sg meg valami mást, a talán HDS oldalain valahol olvastam is róla, de az a magyarázat nekem már túlságosan mérnöki volt. Viszont a raw read-ból kiindulva nem csak a név miatt tőnik SG-nek, hanem a firmware miatt is és gondolom ez a WD nem most került a piacra, ezért ha a HDS-nek lenne gondja vele, akkor az már előfordulhatott volna eddig is. Persze minden lehetséges, de statisztikailag kicsi a valószínűsége.

    Viszont azt meg nem igazán tudom elképzelni, hogy miért érné meg egy SG-t WD-nek álcázni. Hiszen úgy is kiderül. Hacsak nem a kicsi sárga barátainknak valahogy, mondván, úgy sem küldi vissza az importőr drága pénzen hosszú idő alatt, bizonytalan eredménnyel, hanem inkább lenyeli a békát és mégis eladja valahogy. Kina nagy ország, ez-az megtörténhet.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz psl2003 #7008 üzenetére

    Ahogy most nézem, a kerek forma a hagyományos egyenes WD kinézethez képest meglehetősen újnak tűnik. Ha esetleg a Firmware is új, akkor az összekavarhatja a HDS-t. Egy riport a fejlesztőnek biztos nem ártana, plusz még mellé a HDDscanből származó smart infó is. Legalább kizárna egy lehetőséget.

  • psl2003

    csendes tag

    válasz Márton #7123 üzenetére

    Az általad aggályosnak tartott értékek pl. READ ERROR RATE Seagate HDD-nél nem mérvadóak. Olvastam róla talán HDS oldalakon, de semmire sem mentem vele. Mérnököknek talán jelentenek valamit. De pl. WD lemezeknél már érdeles aggódni, ha a READ ERROR RATE akár csak 0-ról 1-re vált mert ott valós hibát számol. Ez igaz minden olyan lemezre aminél ez az érték alapon 0. Másoknál, mint pl. Seagate az első pillanattól kezdve növekszik és lehet, hogy néha még nullázódik is.

    Gyárilag dobozba épített külső 2,5-ös HDD-ket én sem ajánlanám média felhasználásra, mert nem egyet láttam tönkremenni kb. 3x 300 GB másolás esetén. De érdekes módon a nem gyárilag dobozoltakra ez nekem nem tűnik annyira érvényesnek, de azok sem arra vannak kitalálva. Persze átlag user hozzáállása: Hihihi hahaha jajdejó kicsi könnyű nem kell táp - csak nem videóra való. Hallottam már több tíz órányi anyag újra forgatásáról e miatt és még csak nem is amatőrök követték el a hibát. Csak akkor még nekik is újdonság volt a számítástechnika használata videovágáshoz.

    Ha volt adatátviteli hiba is, akkor sokszor csak annak a hatása jelenik meg gyanús szektorokként, de ha már van tartalék területre áthelyezett szektor is, akkor biztos az eszköz hiba.
    Ez akár már egy olvasási teljes felületteszttel is kideríthető, viszont jobb ha van írásteszt is, de ezt nem részletezném, HDS leírásban megtalálható melyik mire jó. Hoztam már vissza igy haldoklónak látszó lemezeket az életbe, de voltak menthetetlenek is. Ez mindig próba szerencse.

    Ha van jelezve adatátviteli hiba, akkor az jó eséllyel tényleg meg is történt, akármilyen jónak is tűnik a rendszer szemrevételezéssel.
    Szántalan lehetőség adódhat ilyen hibákra és nem csak az USB kábelek esetén.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz liksoft #7132 üzenetére

    Megkérdezhetem, hogy a leminősítés azt jelenti, hogy 5T-nek szerették volna gyártani, de nem lett tökéletes, mert az egyik lemez vagy fej hibás lett, viszont 4T használható felület azért van rajta? És ha így van, akkor ilyen lemezeket eladnak nem beépítettként is?
    Vagy valami másról szól a dolog?

  • psl2003

    csendes tag

    válasz Wasquez #7251 üzenetére

    A SMART listában az "Eltolás" címkéjű oszlopban a +/- jelekkel, illetve nagy értékek esetén a számértékre jobb klikkelve hozzáadhatsz vagy kivonhatsz tetszőleges értéket. Viszont a változást csak a regisztrált verzió jegyzi meg kikapcsolás után is.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz AzŐsgén2 #7338 üzenetére

    ST-nél és egy-két másik gyártónál ez a módi. Bár utána lehet nézni , mi az értelme, akár a HDS oldalain is ha jól emlékszem, de szerintem az ecceri usernek azután sem mondanak majd többet ezek az adatok, mint most. Nekem sem. Lényeg, hogy pl. az ST ezeken a pozíciókon mást számol, mint amit eddig megszokhattál. Ezek elvileg nem valós hibák, talán inkább a működés monitorozása. Földi halandó szerintem nem tudja meglátni benne a hibákat ha esetleg vannak és ha lehet egyáltalán, ellentétben pl. a WD-vel. Sok-sok évvel ezelőtt én is frászt kaptam, amikor először láttam ST smartot.

    [ Szerkesztve ]

  • psl2003

    csendes tag

    válasz AzŐsgén2 #7341 üzenetére

    Azért ne várd ugyan azt egy sok terás lemeztől, mint az 500 Gb-ostől.
    Gondolj bele, ha ugyan azt az üzembiztonságot akarod, akkor most tényleg csak nagy vonalakban 1db diszk helyett 24 darabot kellene beleépíteni. Mennyi fér egy ugyan akkora dobozban? Kettő, három, esetleg négy ? Több nem nagyon. Akinek van egy kis technikai érzéke, annak szerintem nem kell tovább levezetni. A fizikában mindennek ára van még az utóbbi évtizedek hatalmas fejlődése mellett is. Legalább is a kommerz kategória árain. A szerverekről nincs tapasztalatom.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák