Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wach

    csendes tag

    Gratulálok a cikkhez, és a programhoz is. Mindkettő kiváló, profi munka.

    A HDSentinelt már évek óta ismerem és ajánlom is mindenkinek erősen :)

    A SMART-hoz egy kis adalék. Volt nálam egy szar winyó (hirtelen halál) adatmentési célból. Az XP egy gépen sem volt hajlandó bebootolni úgy hogy a winyó rá volt kötve, de a Vista már bootolás közben szólt, hogy lenne itt egy szar winyó és ráengedné a checkdisket - gyorsan escape :DDD -, sőt, elindult vele (azért fogta a gépet rendesen), majd szólt, hogy a SMART értékek alapján ez a winyó hamarosan elpusztul, szeretném-e lementeni róla a dolgokat :Y , és rendesen jött a backup varázsló adva a mentésre az esélyt.

    Persze a winyó már rég túl volt ezen a stádiumon, így forrásként a backupnál már meg sem jelent, de azért jó tudni, hogy a következő oprendszer már alapból figyeli és kezeli a winyó halálozás előrejelzést. Ilyenkor mindig ott van a kérdés, hogyha Vista lett volna a haver gépén, akkor mindent le lehetett volna menteni róla? :F De ez majd kiderül néhány év múlva. ;]

  • wach

    csendes tag

    válasz liksoft #177 üzenetére

    Ami a felhasználó számára ''és reggel már nem indult a Windows :W '' típusú hirtelen halál, az lehet, hogy valójában már egy hetek, hónapok óta tartó hosszú haldoklási folyamat vége. És ha ezt jeli a SMART, és ha normális a küszöbérték, és ha figyeli az oprendszer, és ha a user nem nyom mégsét egy ''ááá, hülyeség'' csatakiáltással, és ha... szóval sok dolognak kell összejönnie, de legalább ez már egy esély :)

    A Vista SMART figyelése valószínüleg folyamatos, mert nálam is kb. 10-15 rendszerben eltöltött perc után jelzett és tett ajánlatot (de arra ötletem sincs, hogy miért várt ennyit, mikor már boot közben is nyilvánvalóan kaka volt az egész :F ).

    Én azért tartom ezt jóval többre mint egy BIOS figyelést, mert egyrészt a BIOS csak bootkor jelez, ami több tucat órával is ronthatja az adatmentési esélyedet, ha a hiba pl. kora délelőtt válik kritikussá - főleg ha éjszakára tervezed bekapcsolva hagyni a gépet, másrészt a BIOS hibára az átlag user csak legyint könyökből öblöset, vagy ha nem, akkor sem tudja, hogy most mit és hogyan, viszont a Vista ideális esetben az anyanyelvén magyaráz, és egyből ad is esélyt az adatmentésre. Nekem tetszik, jó kezdeményezés. :C

Új hozzászólás Aktív témák