Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Pentax

    tag

    Szeretném használni a progit,de indításnál lefagy a gép,csak resetre reagál.
    Valszeg a raid kártyára kötött winyók miatt lehet? :F

    Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

  • Pentax

    tag

    válasz hdsentinel #150 üzenetére

    Köszi a választ, kérésed alapján jártam el és a a következő az eredmény:
    Everest elindul, Speedfan indulásnál kifagy /akkor,mikor a raid kártyára kötött winyók kiolvasásához ér/szintén resettel javítható.
    Az Everest A következőket írja a kártyáról:
    Tipus:Silicon Image SiI 0680 Ultra-133 Medley ATA Raid Controller
    A rajta levő 2db Seagate ST3120022A winyó anyakönyvi adatait:
    Lemezes eszköz fizikai információk:
    Gyártó Seagate
    Merevlemez neve Barracuda 7200.7 120022
    Fizikai formátum 3.5''
    Formázott kapacitás 120 GB
    Lemezek 2
    Adatrögzítő felületek 3
    Fizikai kiterjedés 146.56 x 101.85 x 26.1 mm
    Max. tömeg 635 g
    Átlagos forgási késleltetés 4.16 ms
    Forgási sebesség 7200 RPM
    Max. belső adatsebesség 683 Mbit/mp
    Átlagos fejpozicionálási idő 8.5 ms
    Csatoló Ultra-ATA/100
    Pufferelt adatsebesség 100 MB/mp
    Puffer mérete 2 MB
    Felpörgési idő 10 mp
    kiolvassa,de SMART infót nem olvas ki./2db tökegyforma winyó,nincs raidben,csak simán külön meghajtóként használva/
    A 2 másik winyó,mely az alaplapi IDE vezérlőkön van minden infot kiolvas,SMART-ot is.
    Próbáltam /report opcióval indítani a HDSentinel-t,ugyanugy kifagyott,a text filet nem csinálta meg,10 percig hagytam,utána reseteltem.
    Usb portokon semmi külső dolog nincs rákötve,egy hp1010 nyomtatón kívül,de nem hiszem,hogy köze lenne hozzá.
    Ennyi volna a tapasztalatom,köszi előre is a választ.

    Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

  • Pentax

    tag

    válasz bolcsodal #162 üzenetére

    Alapon,nem huztam rajta semmit

    Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

  • Pentax

    tag

    válasz hdsentinel #161 üzenetére

    Húzás nincs,gyári lemezen kapott driver van felrakva,firmware a gyári,amivel vettem.

    Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

  • Pentax

    tag

    válasz hdsentinel #161 üzenetére

    hdsentinel fórumtárs javaslatára-melyet privátban küldött- a következőket tettem,s jutottam eredményre:
    ''Hello !

    A dolog érdekes, én is használok ilyen típusú vezérlőt, de ezt a jelenséget nem tapasztaltam.

    A problémát elméletileg okozhatja az, hogy mivel a program nem tudja elérni a S.M.A.R.T. adatokat és a teljes információkat (ahogy az Everest sem), megpróbálja más módon, SCSI felületen is lekérni a merevlemez adatait. Amennyire tudom, a Speedfan is ezt teszi (de az Everest nem), ezért lehetséges, hogy a Speedfan és a Sentinel fagy. Bár igazából nem kellene, ezt nagyon nem lenne szabad.
    Túlhúzás (overclock), nem teljesen jó driver és/vagy a vezérlő firmware-e is okozhatja ezt a jelenséget.

    Esetleg ha megoldható, meg kellene nézni, hogy csak 1 merevlemez legyen a RAID vezérlőn (csak a pri master). Esetleg ha a két lemez külön kábelre kerül (mindkettő master-ként) talán javul a helyzet.

    Mindettől függetlenül meg kellene próbálni a SCSI detektálás teljes tiltását a Sentinel esetében. Remélhetőleg így nem lesz fagyás és a másik két lemez adatait kiolvassa a program. Ez az alábbi módon tehető meg:

    Start gomb -> Futtatás -> Regedit
    HKEY_LOCAL_MACHINE kulcs kiválasztása után a válaszd a
    ''SOFTWARE'' majd a ''HD Sentinel'' kulcsot.
    A jobb oldali területen jobb egérgomb, majd ''Új'', ''Karakterlánc''
    A megjelenő mezőbe: DisableSCSI
    Az így létrehozott azonosítón jobb gomb, majd ''Módosítás''
    és az Érték-nek adj meg 1-et.

    Ezután indítsd el a programot - esetleg használd a /report kapcsolót, ahogy korábban írtam.

    Kíváncsi vagyok az eredményre, remélhetőleg sikerül megoldani a problémát.''


    Válaszom a következő volt:
    ''Nos megoldódott a probléma,miután 2 külön kábelra raktam a 2 winyót 2 masterként.
    A reg modosítás nem segített,ugyanugy lefagyott.
    Most fut szépen,igaz,hogy csak a 2 ide winyót tudja tesztelni és mérni,a raid kártyán levőket nem,de alapadataikat kiolvassa.(csak nagyon halkan és félve említem meg,hogy a Speedfan is müxik,s valamelyik-nem tudom,a 2 közül melyik,mivel tökegyformák- smart adatait kiolvassa)
    Kívánom,hogy megoldható legyen e adatok kiszipkázása is majd,további sikereket a fejlesztés terén.
    (amugy nem igazán értem,mi változott meg azzal,hogy külön kábelra került a 2 winyó )
    Utólagos engedelmeddel ezt berakom a public részbe is,okulásul mindenkinek,bárki járna hasonlóan,mint Én.''

    Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

  • Pentax

    tag

    válasz hdsentinel #173 üzenetére

    Riportot elküldtem,mellékelve,amit kértél

    Kiszel Tünde egy komoly érv a homoszexualitás mellett.

Új hozzászólás Aktív témák