Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • djyuri

    őstag

    válasz hdsentinel #515 üzenetére

    Szia

    helyes:)

    tetszik,amit írtál,mert pár dolgot megmagyarázott.
    Sok dolog annyira közel áll mindkét magyarázathoz,hogy a nyilvánvaló nagyobb nagyságrendű előforduláshoz érdemes csatolni. Jelen esetben pl a szektorhibát. Azt nem tudtam,hogy a programodnak idő vagy esetleg mélyebb teszt kell,hogy a teljes szektorhibát kiolvassa. Én azt hittem ez benne van az MFT és társaiban.

    Akkor azt mondod,hogy a romló százalék fontosabb,mint az,hogy mennyin áll épp? Tehát ne aggódjak,ha 87%-om van és nem csökken. Ez lehet statisztikai előre számítás esetleges magasabb késési idő...vagy egyébb eltérő érték a szabványtól?

    A dobálásra azt értettem,hogy nem találtam programokkal különbséget a fizikailag "terrorizált" vagy szakszerű használatban elromló vinyók között. Ez leginkább az én problémám. Mert honnan tudnám,hogy ki mikor rúg bele a gépébe,ha ezt nem jelzi semmi. A potenciálisan erőszakos ügyfelek gépeit így nem veszem számításba semmilyen statisztikába.

    Hogy ne legyen ellenséges,amit írok: Én örülök,ha valami egy kicsit is kiírja,hogy "hé te itt valami nem smakkol"....de amikor 5-6 évig még működő gépről több időn át küldi a hibajelzéseket,mint arról,ami esetenként hetek alatt meghal,akkor kicsit megérthető,hogy pipa vagyok :) Ééés ekkor tértem át arra a hitvallásra,hogy amint bármi nesz jön abból a vinyóból...bármi rendszeresség derül ki a kékhaláltól,újraindulásról,kiakadásról,akkor én azonnal vetetek új alkatrészt...persze ez nemcsak vinyó....

    Rendszergazdai oldalon is képződik annyi hamis adat és oprendszer vagy felhasználói program által kiakadt adatfolyam? Mert én ezektől kapok idegbajt. Mindig azt látom,hogy az ME ennyi az XP annyi..a VISTA meg annyi memóriát foglal és használ az operatív tárból és xyz mennyiség vésztartalékot tart fent. Illetve tart egy szabad prioritás szálat magának,hogy le tudja állítani a kiakadt folyamatot...De mégis azt tapasztalom és egyre gyakrabban,hogy ez úgy,ahogy van megbukni látszik.
    Ebben nincs is semmi gond,ha rólam és pár hozzáértőbb emberről lenne szó,de akinek még elmagyarázni sem tudom,hogy ilyenkor reseteljen legalább vagy áramtalanítson,akkor már nem egyszer jártam úgy,hogy hazajöttem este és elmentem megnézni a dolgot és akkor mondták,hogy két napja úgy áll a gép kiakadva. Nah ilyenkor kukára sérül a vinyó. Mégse írja ki semmi :)...Pedig eddig mindegyiket napokon belül cserélni kellett :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák