Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lazydog

    addikt

    válasz webdeejay #277 üzenetére

    Ez elég érdekes tapasztalat. Én is a HDSentinel-t használom, de időnként fut más hasonló program is (HddLife, HdInspector). Minden esetben azt tapasztaltam, hogy a Sentinel volt a legszigorúbb a kondíció megítélésében.
    Esetleg a Fejlett Opciók-nál, a ''Kondíció számítási módszer'' pontnál próbáld ki a három lehetséges választási lehetőség közül a számodra szimpatikusat. :)

    Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

  • hdsentinel

    őstag

    válasz webdeejay #277 üzenetére

    Hello !

    Nem írtad, melyik kondíció számítási módszert használod (ahogy LazyDog írta, a választás nagyban befolyásolja a jelzett kondíciót), így feltételezem, hogy az alapértelmezett módszer az aktív (nem lett megváltoztatva).

    A Sentinel ez esetben a merevlemez hibák valódi mennyisége alapján (pl. hány darab hibás szektort talált, mennyi esetben lehet probléma a motorral, csapággyal, stb...) mond ítéletet a merevlemezről. Ha 100%-ot jelez, akkor nem talált semmi kivetnivalót a lemez működésében, gondolom a ''A merevlemez állapota hibátlan. Nem található hibás vagy gyenge szektor, nincsenek felpörgési és adatátviteli hibák sem.'' látható a lemez adatlapján.

    Ha a másik szoftver is korrektül meg tudja indokolni, pontosan miért annyi a kondíció, amennyi (pontosan milyen hibákat talált és mennyit) akkor nyugodtan hihetünk annak.

    Amennyire tudom, a HDDLife is az ''érték'' és ''küszöb'' mezők arányát vizsgálja az egyes S.M.A.R.T. attribútumoknál. Az ezzel kapcsolatos problémákról az eredeti tesztben található bővebb információ.

    A legfontosabb probléma az, hogy nem annyira ''érzékeny'' az egyes újabb hibákra, így újabb hibák esetén a kondíció nem vagy csak nagyon nehezen csökken - a felhasználó pedig nem vesz tudomást a folyamatosan romló merevlemezről, annak ellenére, hogy fut egy felügyelő program.

    A jelzett százalék mellett fontos (ha nem fontosabb), hogy mennyire hamar tud figyelmeztetni egy újabb probléma esetén.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

  • hdsentinel

    őstag

    válasz webdeejay #277 üzenetére

    Ha küldesz riportot (beállítások -> Teszt riport küldése), abból részletesen meg tudom nézni, milyen állapotban van a lemez.

    Hard Disk Sentinel - Merevlemez ellenőrzés és meghibásodás megelőzés - www.hdsentinel.hu

Új hozzászólás Aktív témák