Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robitrix

    senior tag

    válasz mepet #6 üzenetére

    És azt is beszámoltad, aki mondjuk most veszi 40 ezer dollárért és egy hónap múlva kipukkan a lufi 1500 dollárt ér vagy 500 dollárt????
    A spekuláció nem csak siker történetből áll. Bár a hatalmas nyeréseget jegyzi fel a dicsőség falra. De valahogy mindig kimarad a diadalmenetből azok többsége, aki hatalmasat ráfarag. Akik mondjuk egy élet munkájának megspórolt vagyonkáját bukják el az egyik napról a másikra. Ez utóbbiak vannak többen. Csak róluk soha nem szól a dicsőség krónika....
    egyértelmű minden értelmes embernek, hogy hatalmas kockázat áll a minden féle valós érték és fedezet nélküli kriptavaluta lufi mögött. Aki bebukja végül is csak magára anyázhat... miért volt hülye.... Nem az kérdés, hogy lesz-e hatalmas bukta rajta,hanem az a kérdés, hogy ez mikor következik be.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Victoryus94 #14 üzenetére

    azt azért tegyük hozzá, hogy aki akkor 300 dollárért meg vette az jórészt eladta 500-600 ért mert már a dupla haszon is remek volt. Szerintem nem igen létezik olyan ember, aki máig őrizgeti a 300 dollárért vett bitconját. Ez olyan mese a legkisebb szegény királyfiról. Azóta volt már egy jelentős vissza esés fél árra így legkésőbb akkor beijedt és eladta a bitconját nem tudva, hogy a 20 ezerről 10 ezerre eső bitcon nem fog-e 3 hét múlva csak 1000-et érni. nem bízva benne. Azóta minden bitcon már vagy 15-ször gazdát cserélt. Nagyon kevés ember lehet a valóságban, akinek még van eredeti bitconja, mikor csak egy hamburgert lehetett kapni 1 bitconért. :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Narxis #16 üzenetére

    a tőzsde annyival jobb, hogy ott minden évben eljön az igazság pillanata azért. legkésőbb akkor, mikor az adott cég benyújtja előző évi eredményét és meg állapítja a részvény osztalékot(ha van) Az azért megmutatja, hogy mennyi potenciál van a papírban. Szarul teljesítő cég részvénye is lefele mozog. Így bár a tőzsdei részvény is erősen függ a spekulációtól de azért vannak valós gazdasági realitás alapjai. A kripto valuta esetében semmi féle ilyen gazdasági racionalitás nem áll a háttérben csak a puszta spekuláció.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Reggie0 #24 üzenetére

    az hogy ismersz 1 embert nem jelenti azt, hogy a kriptonvalutát használó 5 millió ember is 300-ért vette. A spekulációban mindig az van, hogy lehet egy tucat ember nagyot kaszál miközben 1 millió meg ráfarag.... A tipikus az 1 millió ráfaragó luzer, nem pedig a kaszáló egy tucat nyertes... ahhoz, hogy egyesek nyerjenek nagyot sokaknak bukni kell ez a spekuláció lényege. Hiszen annak az értéknek amit nyernek valakinek a pénzéből kell származni. a semmiből nem teremtődik pénz vagy érték. A kripto valuta mögött nincsen valós gazdasági teljesítmény. Csak lebeg a semmiben bármikor beborulhat. És be is fog előbb vagy utóbb....

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #29 üzenetére

    gondolj azokra, akiknél lezuhant az árfolyam 2 éve 26 ezerről talán rövid idő alatt 10 ezer környékére. lehet, hogy ő 24 ezerért vette.... persze rengetegen igyekeztek eladni, mert nem tudták, hogy hol vége a "korrekciónak" simán lemehetett volna akár 500 dollárra is vagy 10-re..... Így mondjuk neki sikerült pánikban megválni 11 ezerért a 24 ezerért vett bitcontól. Simán bukott rajta 13 ezeret........ még egy darabig boldog volt, hogy sikerült neki eladni 11 ezrért, mikor 10 ezret ért. És semmi féle garancia nincsen rá, hogy ha ma valaki vesz 40 ezerért bitcont és örül a 2000 dollár árfolyam nyereségnek 3 hónap nem fog anyázni egy 1000 dolláros árfolyamnál. Ő lesz aki 39 ezret bukik rajta.... ő lesz az aki bebukja a 10 bitconjával a egy amerikai kertvárosi családi ház árát vagy az élet munkájával nyugdijas éveire félre tett megtakarítást. Róluk nem szól a dicsőség krónika.
    Bár lehet szerepelnek a helyi újság halálozási rovatában, mint öngyilkos, amikor aki fellógatta magát, mikor elbukta egy élet munkáját.

    [ Szerkesztve ]

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Ambrs #34 üzenetére

    Nem a elektronikus pénznek, ami a számlámon van nagyjából az ország valós gazdasági teljesítménye adja a fedezetet. Mivel a pénz végül is egyfajta cserearányt fejez ki a javak tekintetében. Ha egy ország hatékonyabb és jobban teljesít a gazdaságban, akkor valutája többet ér, mint a rosszabb országok. Ezt tükrözi nagyjából a egy ország adott valutájának relativ értéke. Nem véletlen, hogy a forint mondjuk 12 éve 245 eurót ért ma meg ott harcol a 360 körül. Lehet 5 év múlva 450 körül lesz. ennek oka a magyar gazdaság szarabb teljesítménye a gazdaságot meghatározó országokhoz. Persze régen annyiban egyszerűbb volt a helyzet mert a pénz magában is érték volt. Mondjuk arany vagy ezüst pénz. Aminek nemesfém tartalma magában is értéket képviselt. Viszont nagyjából a 18-19 századra eljutottunk oda, hogy annyira megemlekedett a világ népessége és gazdasági teljesítménye, hogy lehetetlenné vált a pénz forgalom fedezése nemesfém alapon. Egyszerűen nem létezik annyi arany vagy ezüst vagy platina a földön, ami képes volna fedezni a világ gazdaságát. Így kénytelen volta papir alapú pénzre átállni, ami mögött az értéket nem maga a bankó képviseli, hanem az általa mért érték(ami a közös megtermelt javakat osztja el újra) Vagyis a pénz mögött a gazdaság teljesítménye a fedezet. persze vannak kilengések, infláció, defláció és egyebek, de ettől még ott a pénz mögött a gazdasági fedezet. Persze kellett hozzá egyfrajta társadalmi közmegegyezés is, ami azt mondja ki, hogy a társadlom elfogadja érték mérőnek a valós pénzt. Vagyis ha valaki oda jön hozzám adni egy 20 ezres bankót, akkor mind a ketten elismerjük, hogy a a papirfecni amit oda ad a másik fél az annyi értéket képvisel, amennyit 20 ezerért venni lehet. Ez alapvetően nem változik attól, hogy a pénz nem egy papirfecni, hanem egy elektronikusan tárolt pénzben kifejezett érték. Ettől még a elektronikus s forintomért ha van elég pont úgy meg tudok venni egy Ferrarit.
    A kripto valuta esetében az a gond, hogy se valós gazdasági teljesitmény nem áll a fedezetében se pedig táradalmi közmegegyezés, ami által mindenki elfogadja és általános értékmérőnek tekintené a kriptó valutát. Vagyis nem tudok a bitconnal bemenni a boltba és venni érte egy kiló kenyeret. vagyis nem tudom a pénz által képviselt értéket magamhoz venni. Innen kezdve a bitcon és társai a levegőben lebegnek minden féle valós háttér nélkül így simán lehet holnap 80 ezer vagy akár 1 dollár is. csak pusztán a spekuláció tologatja ide oda. Ha meginog a bizalom fedezet nélkül bármi lehet vele.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Postas99 #39 üzenetére

    két külön dologról beszélünk. Az egy dolog a kripto valuta műszaki használat, vagyis hogy működik mint láncolásos technológia és egy másik dolog a kripto valuta spekulatív értéke.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Rick4 #38 üzenetére

    a dolog azért nem egészen így volt. Valójában a font bezuhanását a brit kormány okozta. Szakértők már 1-2 éve hajtogatták, hogy túl magasan van a font árfolyama. Így devalválni kéne valós értékre. Ugye volt a hagyományos felfogás még amikor az angol birodalom volt a világ úra így természetesen a valutájukat is sokra értékelték. Igaz közben eltelt 100 év és a régi dicsőség fénye elenyészett. Az angol gazdaság addigra már csak a múlt romjain tengődött. persze nem ártott volna racionálisan helyre tenni a font árfolyamát a valóságos brit gazdasági teljesítményhez. A spekulánsok is pontosan felismerték, hogy bizony itt változás lesz, mert már tarthatalan a font árfolyama. Így elkezdtek ennek tudatában kereskedni, hogy majd haszonra tegyenek szert az árfolyam esésből. Aztán be következett, amit a szakértők jósoltak. krackh.... igaziból nem a spekulánsok okozták, hanem a brit kormány és mentalitás, mely elhitte, hogy még mindig ők szarják a passzát szelet.
    Bizonyos fokig ez a mentalitás vezetett a brexithez is. Az angolok bizonyos fokig máig sokan azt hiszik, hogy a brit birodalom virágzik még Viktória királynő uralkodása alatt. Amíg nem józanodik ki a többség és teszi helyre az angolok szerepét a világban nos lesznek még csúnya tökön baszások británniának. A fitalok biztatóbak azért, mert ők már reálisan látják a brit birodalom helyzetét a világban ás ennek tudatában nőttek fel. Nos nem voltak még többségben a brexit szavazáson.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz mepet #44 üzenetére

    A dolog remekül megmutatja, miről pofázunk. Közvetlenül a háború után nem volt gazdaság és termelés. meghaltak az emberek és szétlőttek az országot. Így nem volt a pengőnek valós érték fedezete. Ez szuper inflációhoz vezette..... igaziból az a csodálatos, hogy a forint bevezetésével sikerült stabilizálni a a inflációt, mert a propaganda hatásra biztak az emberek a forintban. vagyis megérkezett a forint mögé a társadalom közmegegyezése. Simán benne volt a pakliban, hogy nem változtat a forint semmit se és gyorsan eljutottunk volna a billforintig is. Gazdaságilag tényleg érthetetlen, hogy miért hitt a társadalom a forinban. Mert hogy valós gazdasági háttere semmi se volt. Hiszen máról holnap nem lesz gazdaság a pénz mögött, akár pengő a neve akár forint másnaptól. Szerintem máig nem értik a közgazdászok miért sikerült stabilizálni a magyar gazdaságot a forinttal.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz koxx #46 üzenetére

    na a műkincsek értéke egy másik homályos terület. Miért ér 100 ezer dollárt ha x nyomja rá a festékes seggét egy üres vászonra és miért ér 1 dollárt ha Y teszi ugyan ezt???:)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz koko52 #61 üzenetére

    a pénz nyomtatás mögött, mi a fedezet? Alapvetően egy nemzeti valuta mögött az adott ország gazdasági teljesítménye. Arany paritáson már nem lehet fedezni lévén nincsen a földön annyi arany, amivel fedezni lehetne a gazdaságot. Egyszerüen fizikailag nincsen hozzá elég arany. Valahol olvastam egyszer, hogy az emberiség által kibányászott összes arany simán elférne egy 200-300 méteres kockába összeolvasztva. ráadásul a kibányászott arany egy részét folymatosan elveszti az emberiség. elásva örökre a földben, elsüllyedve régi aranyszállító gályákban vagy manapság mondjuk több száz tonnát feldolgozva az elektronikai ipar csatlakozóiban . Aztán a szemétbe kerül a jórésze. Vagyis az emberiség aranykincsének egy jó része ott van betemetve a szeméttelepeken. Ma sokkal több megy pocsékba, mint amikor elásták az aranyat és ott maradt....
    Vagyis a normál pénz mögött a fedezet egy adott ország vagy gazdasági üvezet(mondjuk EU) gazdasági teljesítménye, ami megmutatja, hogy mennyi értékket termelünk és mennyit oszthatunk szét a társadalomban. Persze vannak a rendszerben bizonytalanságok. mert gyakran inflációval, pénzromlással fizetjük meg a pénzrendszer hibáit. Alapvetően azt kell társadalmi szinten elkölteni anyagi javakra, szolgáltatásra, felhalmozásra, amit megtermel a társadalom. Ha többet használunk fel, akkor azt külföldről kell hitelfelvétellel fedezni, amit illik kamattal visszafizetni, vagyis a jővöt éljük fel bizonyos szempontból. Amúgy elképzelhető, hogy az államok vagy gazdasági közösségek előbb vagy utóbb szabályozni és korlátozni fogják a kripto valutákat, mert nem engedhetik meg, hogy egy egyre nagyobb és kiszámithatatlanabb puskapor halom tornyosodjon a gazdaságra. Minnél nagyobb a kupac annál nagyobb a hatása egy összeomlás esetén a reál gazdaságra.

  • Robitrix

    senior tag

    válasz mepet #62 üzenetére

    A világ eddigi legnagyobb inflációját a gazdaságban mi tartjuk nagyjából éves szinten valami 26 000 %-kos éves inflációt produkáltunk. 1946 környékén. Pár ezer %-ot sikerült más országnak is összehozni egy év alatt de marha kevesek voltak a saját évi 2200%-os inflációjukkal hozzánk képest. :) Na hiába nem véletlen, hogy MO jobban teljesít... :)

  • Robitrix

    senior tag

    válasz Ferdzsoo #66 üzenetére

    ez kicsit bonyolultabb......
    és mint feljebb említettem több féle dologról van szó a kriptovalutával kapcsolatban.
    az egyik maga az elszámolási hitelesítési technika amit blokkláncnak hívunk. Ezzel amúgy nincsen gond. Ez nem is igényel túl nagy informatikai kapacitást. Ez gyakorlatilag egy folymatosan bövűlő láncban tartja nyilván a valuta történetét. ki adta kinek, mikor minek alapján. és ez a blokkláncban szereplő titkosított adatok hitelesítik a pénzt és az azzal történt tranzakciókat.. ez gyakorlatban használható technológia volna akár normál banki pénz forgalomban is.
    Informatikai szempontból a bányászattal van gond. A BTC esetében úgye kötött az előállítható bitconok száma ha jól dereng talán összesen 21 millió darabot lehet előállítani. ma már valahol 19 millió darabot állítottak elő. Ahhoz hogy csökkentsék az előállított dararabok számát és ellensúlyozzák a a számítógép hardverek teljesítményét egyre több és bonyolultabb számítás elvégzése után lehet kinyerni egy BTC-t Ma már nem igen lehet mondjuk CPU-n bányászni. Mivel nem éri meg a befektetett energia miatt. Több kerül a bányászat, mint amit hasznot hoz. 10 éve még simán lehetett gazdaságosan bányászni egy normál PC-vel és hasznot is hozott mára csak akkor éri meg, ha lopják az áramot vagy más számítógép teljesítményét. (mondjuk viruson keresztül sutyiban bányászni más gépén, hogy ő fizesse a költségeket és a tolvaj tegye zsebre a hasznot. Ez simán lopás. Most nem térnék ki a gyakorlatilag értelmetlen és felesleges számítások és energia elpocsékolására, amit a kripto bányászat jelent és az ebből eredő környzetszennyezés és egyebek. Mára egy közepes ország éve energia termelésének mennyisége megy a levesbe évente vagy 3-4 kisebb ország. Ez hajmeresztő faszság és értelmetlen dolog.
    a harmadik, amiről egyébként beszélgetünk maga a kripto valuta értéke és az, hogy ezt mi támassza alá vagy mi nem, illetve, hogy mennyire instabil az egész lufi.

    a másik kérdés, hogy mennyit változtat a világ pénzügyi rendszerén mondjuk egy kriptonvalután alapuló rendszer. Hát gyakorlatilag semmit. a gazdasági és pénzügyi anomáliákat nem a pénz kezelés gyakorlati módja okozza, hanem a mögöttes gazdasági folymatok. Egy kormány pazarlása, az országok eltérő gazdasági helyzete és teljesítménye. az ebből eredő valauta árfolyamok változásai. Olyan politikai gazdasági hatások melyek megremegtetik a pénzügyi rendszert is. Ez esetben teljjesen mindegy hogy kezelem a rendszert. egy blokklánc technológián alapuló pénz rendszer semmit nem változtat a mögöttes hatásokon, ami az egész rendszer instabilitását okozza.

Új hozzászólás Aktív témák