Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zizi7229

    tag

    Nagyon jó kis írás volt, le a kalappal :) élvezet volt olvasni. bár jóval fiatalabb vagyok nálad, legalábbis a szövegben lévő adatok alapján, így nekem a hőskor monokróm kijelzős modelljei kimaradtak.
    Az első telómat azért kaptam, hogy mindig és mindenütt nyomon követhető legyek. Ez lehetett általános iskola 6. osztálya körül, egy Samsung X450-et. Azért Samsung, mert akkoriban a családban szinte csak Samsung telefonok voltak, és egyfajta fanatizmus övezte őket a szüleimrészéről, amit a mai napig nem értek, ugyanis már akkor gyerek fejjel rájöttem, hogy ez egy rettenetesen buta telefon volt. még kamera sem volt benne. Viszont még lévén gyerek voltam, egyáltalán nem vigyáztam rá, ennek ellenére bírtaa strapát. két év múlva kaptam helyette egy használt x510-et. Valamivel fejlettebb volt, már volt kamera és infra(ami viszont nem volt képes kommunikálni semmi más telefonnal, szóval mai napig nem tudom, mire volt jó. Ezt fél évvel a hozzám kerülése után ellopták tőlem. Nagyjából tudom is hogy ki volt, de nemtudtam vele mit csinálni bizonyíték hiányában.
    Ekkor jött 9.-ben az utolsó szüleimtől kapott telefon, ami már okostelefon volt: Egy Galaxy Mini. Mélységesen tiszteletem ezt a telefont azért, amit ki kellett neki bírni nálam. A faluhatárban ökörködés közben tócsába esett, kikapcsolt, egy óra napon szárítás után már ment is tovább. Mentem át rajta szintén biciklivel( a hátulján, így a kijelzőnek nem esett baja). leszakadt az összes kis műanyag ajtó róla, tölteni a végén már csak úgy lehetett, ha fix helyre le volt téve, mert már a kábel a saját súlyával kihúzta magát az aljzatból. A képernyő körüli műanyagburkolat megszámlálhatatlan helyen összetört, a hátlap tartópöckeinek legalább fele hiányzott, tetejébe még az akksi is púpos volt már. Ezt nem tudom eldönteni, hogy a processzortuning miatti melegedéstől vagy simán csak a 0-24-es nyüstölétől púposodott fel. A gyári szoftverével vallatni lehetett volna, de szerencsére többszöri sikertelenség és szíroham (aggódtam, hátha elrontottam valamit) sikerült rá felküzdeni egy 7.2-es Cyanogenmodot, azzal már nagyon kis használható telefon lett. A kegyelemdöfés az volt, amikor egy nem túl publikus ok miatt a buszról leszálva hirtelen haragomban a falu főtéren(ami lehet úgy 50 méter) keresztüldobtam, és darabokban érkezett le. Rutinosan összeraktam hazafele menet, majd nem is foglalkoztam vele. Estefelé kerti munka közben jutott eszembe, hogy elfelejtettem bekapcsolni. Gomb megnyom >> a szivárvány minden színében pompázó kijelző tárult elém, ami valljuk be nem az a látvány volt, amit vártam. A telefon maga működött, még az érintésekre is reagált, de nem láttam a kijelzőn semmit. Alkatrészként adtam el egy barátomnak ezer forintért. amit végül nem pénz, hanem két sör formájában kaptam meg....az is valami.
    Az első saját telefonom megvérelére ekkor kényszerültem rá. Ez volt 2014 decembere. A kiszemelt áldozat pedig egy Oneplus One volt, amit már akkor nyáron meg szerettem volna venni egy barátommal együtt, csak nem volt rá elegendő pénzmagom. Ősöktől pedig nem volt pofám pénzt kérni rá, mivel amit tőlük kaptam telefont, azt konkrétan kivégeztem. Végülis jobb késő,mint soha: legalább nem zsákbamacskát vettem, hanem láttam napi szinten, hogy a barátom a legnagyobb megelégedéssel használja. Két hónapos használtan sikerült hozzájutnoma készülékhez, mindenféle garancia, vagy egyéb papír nélkül. Nem tartottam különösen sokra a garanciát és ma sem tartom. Persze, hogy az első dolgom az volt, hogy szétszedem(kíváncsi természet vagyok) így darabjaira bontottam a telefont, mert csak. Viszont sikerült összeszerelésnél az antenna érintkező pöceiből az egyiket letörnöm. Így kötött ki a telefon CinkElek kollégánál javításra, aki remek munkát végzett, csak hát ahhoz képest, hogy milyen pici alkatrész....$$$$...
    Kijelenthetem, hogy a legjobban választottam azzal a telefonnal. Az általam okozott káron kívül semmiféle problémája nem volt neki.vigyáztam is rá, ahogy tudta, bár a végén már nem hordtam tokban, ami a sarkain meg is látszott.
    Tavaly év vége felé viszont már nagyon gyengécske volt az akkumulátora, ezért kénytelen voltam megválni tőle. Sikerült jó áron beszámíttatnom egy alig használt tökéletes állapotú Huawei P9 Plusba, amit egyelőre megelégedéssel használok, a kamerája nagyon szuper, viszontaz akksiideje lehetne jobb. A 7.0-s frissítés óta rosszalkodik. Ha nem változik, lehet menni kell neki, viszont összességében egy nagyon jó telefon. mi lesz a következő? :D reménykedem, hogy a következő két évben semmi

    Tel.: 06-30/650-1098 --- megbízhatóságom, hirdetéseim --- http://hardverapro.hu/tag/zizi7229 || OnePlus One 64GB >> Huawei P9 Plus >> P20 >> S22 Ultra || 8800 Ultra -- Because I believe in power

Új hozzászólás Aktív témák