Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • totron

    addikt

    válasz Hieronymus #1 üzenetére

    Az első 2 mondatodat nem értem, a harmadik alatt meg kit, kiket értesz?

    Azok támogatására is számíthat a nyári aki nem akar befordulni - a mesterséges fényben, azon belül is a vásári LED-fényekben vígan elvegetálók ezt nyilvánvalóan nem értik most, de sebaj.

  • totron

    addikt

    válasz Hieronymus #3 üzenetére

    Az nem baj, ha nem érdekel, viszont ez az állításod nincs szinkronban a hozzászólásod tényével és legalább nem is törekszel kommunikációra (megértetésre). Szóval így kell fórumozni ahogy te csinálod. (nem)
    LED-generációk léteznek, így, többesszámban, többféle árkategóriában is, a túlnyomó többséghez meg az alja jut csak el. Nem feltétlenül hálás feladat kibogozni akarni, hogy gyártói spórolás, mint nyereségvágy vagy a felhasználói oldal eredő igénytelensége, illetve műszaki érzéketlensége hívja inkább életre ezt az alakulást. Az biztos, hogy a vibráló-alig létező, hideg LED-fény kultúrája jelen van. Szoros összefüggést látok az átállítás témájával. Mindenkor érthetetlen marad számomra, hogy emberek mesterséges közegben élik életüket és egyáltalán nem is értik mi a téli időszámítással a baj.

  • totron

    addikt

    válasz Apollyon #14 üzenetére

    Nem zavar bele az alvásba, a lényeg az ébren, természetes fényben töltött órák száma. Értem én, hogy épitsük a kapitalizmust, de a melatoninról, a depresszió veszélyéről meg alig van szó, ha van is, mint elbagatelizált elemek vannak jelen.

    Szerk.: en, mint nyari hulye felismerem a teli reggelek reszet is, de lasd fent az ervem, te hulye.;P

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Hieronymus #33 üzenetére

    Kivéve ha máskor indítjuk az életet, máskor kezdődnek a tv műsorok, boltok, munkák, ezáltal az otthonlevések. Máshogy-máskor nyúlunk ugyanahhoz a készlethez.

  • totron

    addikt

    válasz Roland-87 #45 üzenetére

    elvégre nem vagyok tudós...
    Nyilván ironikusan írtad, de hozzábiggyesztem még, hogy elég ha magadon érzed a dolgot. Ebben a bugyuta médiavilágban már mindenki is szakértője mindennek, a fogyasztónak meg fel sem tűnik, hogy automatikusan íródnak felül a józan ész/addigi egész életében kitaposott tapasztalati ösvényei. Kibuggyan aztán ilyen órás tematikáknál is a birkaság lesújtó mértéke. Meg az is, hogy ki mennyire van belebuzulva a természetmentes életmódba, aztán jönnek a gunyoros-ferdítő megjegyzések, mert nem értik az ösztönösen jól igazodni akarókat. Nem, nem lehet a végtelenségig és bármivel becsapni a cirkadiánt.

    és kíváncsi vagyok a valós pro-kontra érvekre is
    Egon tollából: "Ezért marhaság a nyári időszámítás, és pont lesz*rom, hogy ki akar még este 9-kor nyáron kinn játszani a gyerekkel a világosban (hint: lehet venni kerti lámpát)." Egy bizonyos saját szinten ez is valós érv. Nem túl felemelő mondjuk.

    Szerk.: (#86) proci985, ezért nem értem én sem az orosz példa erőltetését.

    [ Szerkesztve ]

  • totron

    addikt

    válasz Roland-87 #90 üzenetére

    A szélsőértékek jobban láthatók az emberek számára, így érvelési alapnak is jobbnak tűnnek.

    bár kötve hiszem hogy aki 8-ra jár dolgozni az este 8-kor már aludni szeretne de nem tud mert még 50 percet fent van a nap
    Nem csak effektíve a Nap fotonjairól van szó - bár ez egyedül, önmagában is komoly hátráltató tényező, redőnyön át is - hanem ha él, zsizseg a világ, rezeg mindenhol, még ha nem is rakja össze az elme 1 egész ténnyé a részeket, de egy nem nyugvó környezetben soha nem lesz minőségi alvás akármennyi akaratból vagy kidőlésből sem. Teljes életeket is le lehet így élni, persze kiütközik betegségekben a dolog, max. nem kötik össze.

    mert az emberek háromnegyede már abszolút nem eszerint éli az életét (...) először ezeket kéne rendbe tenni
    Ennyi, de erre semmi esély. Modernek vagyunk, kell a meló, a város, mint közeg is behatárol mit mikor mennyire tudsz. Hogy ebből időnként születik-e bűnbak az mindegy, a testnek, a limbikus idegrendszernek a feltételek megléte számít(ana).

    szinte senki nem is alszik annyit amennyit a nagykönyv szerint kéne
    Olyan viszont tényleg van, hogy az egyén alvásigénye eltér az átlagtól. Az átállítás vitájához is csak hozzátesz amikor nem lát ki a saját szükségleteiből és nem tud a tényről, hogy ez bizony egyénenként változó. És csak hogy mégszebb legyen, ez nem jelenti azt, hogy a vélt érték lenne az ő saját tényleges, testi-idegrendszeri igénye. De igaz, a többség tényleg nem a saját nagykönyve szerint él (alszik).

    (#93) woodworm, ez egy jó kérdés, nekem pl. volt egy bagolyidőszakom, éjjel nagyságrendekkel letisztultabb volt minden, jobban lehetett dolgozni, gondolkodni, a jó értelemben befelé fordulni.

Új hozzászólás Aktív témák