Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz totron #2 üzenetére

    Nem baj, hogy nem érted.
    Én sem értem LED problémát. Ráadásul úgy, hogy több generáció és megoldás létezik egymás mellett a LED világító testekből. De legalább nem is érdekel ez a probléma.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz totron #34 üzenetére

    "Máshogy-máskor nyúlunk ugyanahhoz a készlethez."

    OK. De ez nem jelent azt, hogy ezzel takarékoskodunk vagy komoly hozadéka lenne az óra állítgatásnak.
    Korábban a világításon energiát takarítunk meg imát tolták előnyként. De ebben a témában a pofa alapállásra került, mert jelentősebb energia hatékonyabb világítást használunk ma, mint a nyári időszámítás legutolsó bevezetésekor. A fogyasztás átterelődött más eszközökre, amiknek a fogyasztása nem kapcsolódik a világosság mértékéhez.

    A klímán sem jelentős az egy óra eltérés okozta fogyasztás változás. A hőn tartás fogyasztja a legkevesebb energiát. Minél jobban hagyod hagyod felmelegedni a lakást annál inkább ráfizetésbe csap át a látszólagos takarékosság.
    A tévének is mindegy, hogy melyik időpontban nézed. Legfeljebb az nem mindegy, mennyi ideig működik. De ez sem függ a nyári időszámítástól.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • Roland-87

    aktív tag

    válasz totron #87 üzenetére

    És itt a baj, leírtam a hozzászólásomban hogy nem a nyári időszakot kéne nézni és nem is a téli 2-2 hónapot hanem az egész évet, még konkrét példát is írtam rá, és ott nagyon nem az este 9-ig világos mellett kardoskodtam hanem a szeptember közepi este 6-os sötétedés ellen, az már azért egészen más, de már érezhető hátrányai lennének sok embernek, erre mi történik? Ellenérvelnek megint a nyárral vagy éppen a téllel, nem tudom ez szövegértési probléma vagy csak szándékos kicsavarás hogy valami érvet már csak fel lehessen hozni, mert egyébként szerintem túl sok továbbra sincs.
    Ha már cirkadián, azt ugyanúgy borítja az hogy 3:40-kor sütni fog a nap (akkor én is leragadok az év egy töredékét érintő problémánál), sötétítő ide-oda, ami amúgy este is működik annak aki 8-kor aludni szeretne már, bár kötve hiszem hogy aki 8-ra jár dolgozni az este 8-kor már aludni szeretne de nem tud mert még 50 percet fent van a nap. Még a 6-ra járók nagy része is 10 körül fekszik le, és nem csak nyáron hanem télen is, miközben olyankor már délutántól sötét van, és nekem pont emiatt sántítanak ezek az érvelések, mert az emberek háromnegyede már abszolút nem eszerint éli az életét, de ilyenkor mégis mindenki erre fogja minden nyűgjét, miközben köztudott hogy szinte senki nem is alszik annyit amennyit a nagykönyv szerint kéne, és azt sem olyan minőségben ahogy azt elvileg kéne, először ezeket kéne rendbetenni, de aki éjfélig sorozatot néz majd 4:30-kor kel az ne az óraállítása akarja fogni azt hogy fáradt.

  • proci985

    MODERÁTOR

    válasz totron #87 üzenetére

    ja, en se ertettem. St Petervar magassagaban majdnem mindegy, kb felmegy a nap, korbenez, aztan megy is le. az, hogy 11kor vagy kb 1kor van teljesen fent fel oraig.

    viszont az para, hogy osszel nagyon gyorsan rovidulnek a nappalok es az oraatallitas erre ratesz meg ket lapattal.

    aztan valahol majus kornyeke meg ennek az ellentete, en rendszeresen megebredek hajnali 4kor arra, hogy reggel 10 van es elaludtam.

    Don't dream it, be it. // Lagom amount.

Új hozzászólás Aktív témák