Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #9 üzenetére

    A gazdasági oldalt nézve a nagy felfutásból már érett egy gazdasági válság. Ez egy kontrollált esemény, tudni mikor lesz vége (legrosszabb esetben 1év múlva vakcina, egyébként ha magától végigment kb 6-8hónap és maga a vírus immunizálta az emberiség nagyrészét) - tökéletes alkalom a lufik leeresztéséhez.

    És igen, rengeteg "szándékos terjesztésre" utaló viselkedésmintát látni, főleg az olasz-vonalon: a tízfalus kabaré, ahelyett, hogy karanténozták volna Lombardiát pl. Azok után, hogy totál egyértelmű infók voltak Kínából. De az is nevetséges, ahogy €urópa az olaszozó turistákat, vendégmunkásokat nem kezelte. Ennyire hülye szvsz csak szándékosan lehet egy politikai vezetés...

    Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

  • Hieronymus

    addikt

    LOGOUT blog

    válasz janeszgol #9 üzenetére

    "Nekem az a furcsa, hogy mennyire nem vettek komolyan, aztan most villany lekapcs."

    Nem hitték el a politikai és gazdasági vezetők a vírusfertőzés kezdetén, hogy ez nem egy influenza járvány.
    Ezzel a vírussal nem csak az a baj, hogy több a halálos áldozat. Nagyon gyorsan terjed és a túlélő betegeket is komoly orvosi eszközökkel kell gyógyítani. Nincs elég ember és eszköz hozzá.
    a fertőzés veszélyességét nem illetve nem csak a halálozási százalék határozza meg.

    Azt, hogy egy beteg meggyi egészségest képest megfertőzni, egy arányszám határozza meg.
    Ha ez egynél kisebb szám, akkor mindenki nyugton marad. A kitört járvány beavatkozás nélkül számolja fel önmagát. Hiába magas az elhalálozás aránya, senki sem fog érdekelni. Az orvosok kemény küzdelem mellett hagyják lecsengeni a járványt. A politikusok és gazdasági vezetők bejelentik majd, hatalmas erőforrásokat bevetve leküzdöttük a járványt.
    A következő fokozat, nagyjából az ebola. Kell vele foglalkozni, de viszonylag könnyű helyben tartani a fertőzést.
    Nem kell attól tartani, hogy letarolja a fejlett világot.
    Az influenza vírusok az előre kalkulálható éves veszteséget okoznak, viszonylag alacsony halálozási aránnyal. Igazán nem is az influenzába hallnak bele az emberek. Valami szövődmény viszi el őket.

    Itt a koronavírus. Nagy közelítéssel naponta 20%-s növekedéssel képes terjedni. Beavatkozás nélkül 4 naponta duplázódik a betegek száma. Az utolsó négynapos etapban a Föld lakosságának a felét ütné ki a vírus.

    Annál a káosznál a mostani leállás sokkal kevesebbe kerül. Ennyi.

    Legyen béke! Menjenek az orosz katonák haza, azonnal!

  • updog

    senior tag

    válasz janeszgol #9 üzenetére

    "Lasd hazankat. Kulfoldiek behoztak a virust"

    Itt azért elmorzsoltam egy halk miaf****t.

    Ártunk és ormányunk orbitális szerencséje hogy nem magyar volt az első fertőzött, így lehet mutogatni, de ne kezdjük már mi is ezt, mintha nyilvánvalóan csak külföldi hozhatta volna be.

    Pár nap múlva jöttek haza tucatjával a magyar turistabuszok Velencéből (volt ott ismerős, szűrésről, de még csak egy lázmérésről se volt szó se), a sok magyar síelő Ausztriából, a sok kicsimmelolaszba' ficsúr (anyémék hp munkatársa még büszkélkedett is hogy ő ugyan nem megy karanténba, bement rögtön dolgozni, két hete!), és ugye eleve van egy jelentős kínai (de magyar állampolgár) populáció is itthon, akik oda-vissza utazgattak már/még januárban is...

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

Új hozzászólás Aktív témák