Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz quarros #21 üzenetére

    Semmiképp nem bérkifizetésekre fordítanám a teljes mondjuk 20%-ot, hanem lenne belőle 5% profitnövelés, 5% béremelés, 10% színvonalemelés (pl mindenkinek 2 centivel több hely a repülőn).

    Persze értem, rááltak arra a bizniszmodellre, hogy ők A legolcsóbbak és pont. Ha versenytárs érkezik, akkor árat csökkenteni mindenáron, akkor is, ha a Kiskunalsópiripócsi mezőgazdasági reptérről kell felszállni repceolajjal, és az üléseket mind kidobni, lévén állva kapaszkodva több utas zsúfolható a gépbe.

    "Mivel egyenlőre gyerekem nincs, ezért engem személy szerint nem zavarna a kiszámíthatatlansága most. De amint ez változna onnantól úgy nekem sem lenne megfelelő de ez így van rendjén."

    Így van, családdal a kiszámíthatatlanság eszméletlen többletköltséget és kénylemetlenséget jelent (=nem foglalhatsz előre szállást a szabidra, extra bébiszitter kell az utolsó pillanatban, mert mégse eresztenek el iskolaszünetben, stb) - és ez csak a dolgok anyagi oldala.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • UnA

    Korrektor

    válasz quarros #21 üzenetére

    "De a ha ezzel veszélyezteted a vállalatod profitlabilitását hosszútávon, akkor azzal a munkaerőd jövőjét sodrod veszélybe ami sokkal rosszabb."

    Ez így igaz is lehet, de én eddig két különböző okot láttam ilyen esetekben (1) tényleg nagyon szoros volt az üzleti terv (2) a főnökség lapátolta ki a pénzt a cégből, és azt úgy adták elő, mint ha nem lenne elég másra, Na most a (2) volt a gyakoribb.

    A szolidaritást pedig úgy értettem, hogy próbálod elkerülni az olyan terméket / szolgáltatást, ahol tudod, hogy ott durván kihasználják a dolgozókat.

Új hozzászólás Aktív témák