Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • quarros

    tag

    válasz UnA #8 üzenetére

    Te is neki futhatsz még egyszer. Mert a dolgozók "kizsákmányolása" és az olcsó repülés kéz a kézben jár!

    A probléma gyökere több dologból ered: Egyrészt a Ryanair csak akkor fizet a dolgozóknak amikor dolgoznak tehát a gép repül. Ami kiszámíthatatlanná teheti a dolgoznak a havibért. Mert ha nincs levegőben akkor nem kap pénzt. Tehát ha a munkaerő logisztikázása problémákba ütközik akkor könnyen előfordulhatna olyan hogy van állásod ne nem kapsz egy fityinget sem, de akár az is hogy rekord kereseted lesz mert annyi a munkád hogy meg sem tudsz állni.

    Viszont ha figyelembe vesszük hogy egy ilyen vállalat üzemeltetésénél milyen hatalmas összegeket emészt fel a géppark frissítése, üzemeltetése. Akkor egyértelműen látható hogy miért nem tudják felvállalni azt hogy havi bérezéssel alkalmazzák a dolgozókat. Különösen mivel az igény a repülésre nem konstansan hanem hullámzóan jelentkezik. Csak ez egyáltalán nem vigasz a dolgozóknak.

    Másrészt az is baj volt, hogy a dolgozók Írországi szerződéssel lettek alkalmazva Ír szabályok szerint, és ezért az ezzel kapcsolatos munkapereket Írországban kellet volna indítani. Ami meg problémás volt azoknak az alkalmazottak akik EU-n belül de más tagállamban élnek. De elvileg ez a probléma megoldódott egy friss ECJ ítélet alapján. (Amiről csak írtak az újságok de sehol nem volt likelve az ítélet, az ECJ webes adatbázisában meg nem találtam)

  • quarros

    tag

    válasz UnA #15 üzenetére

    "Bocs, akkor szerinted ez jogos?"

    Jogszerü! A jelen szabályozás mellet! Engem csak az bosszant hogy minden ember azzal jön hogy fúj fúj Ryanair szemét banda. Holott pont az ilyen vállalatok indították el a légi közlekedés árforradalmát és tették lehetővé hogy ténylegesen olcsón repülhessünk. Viszont ennek ára van: mozgó bérezés kell hozzá és minél kevesebb személyzet/út. Ez meg direktben eredményezi azokat a problémákat amiket fentebb soroltam. Szóval lehetne a Ryanair kevésbé kizsákmányoló? Lehetne. De mint ügyfél akarsz-e kétszeres vagy többszörös árat fizetni érte?

  • quarros

    tag

    válasz UnA #24 üzenetére

    Akkor mellé rakhatod a 3-at is: A vezetőség egyik oldala hibázott és egy rossz vállalás miatt rendkívül feszült munkahelyi légkört eredményezett egy évre. A másik oldal ezt a hibát év végi premizálással próbálta orvosolni erkölcsi okból a munkavállalók felé mert miattuk sikerült elkerülni az egyébként borsos kötbért. Következő évben amikor a megrendelések végkép elpárologtak, nem maradt elég tőke ahhoz hogy a vállalat új irányba új megrendelők felé induljon. Vállalat bedől.

    A szolidaritást pedig úgy értettem, hogy próbálod elkerülni az olyan terméket / szolgáltatást, ahol tudod, hogy ott durván kihasználják a dolgozókat.

    Ehhh hmmmm. Szóval értem amit mondasz de az én olvasatomban itt a dolgozók nincsenek kihasználva. Senki sem az alacsony bér miatt fújjol rájuk vagy ha igen akkor azokkal a cikkekkel én még nem találkoztam. Csak arról van szó hogy olyan a munkahelyi protokoll ami főként a fiatal egyedülálló munkavállalóknak felel meg.

Új hozzászólás Aktív témák