Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • RyanGiggs

    őstag

    válasz ttamashu #19 üzenetére

    Abszolút jogos, és felháborító is!
    Na de valszeg miért is csinálják ezt? Mert pl itt van a kolléga is, aki nem megcsináltatja, hanem kidobja. Ezt meg nagyon szereti a cég! Fogyasztói társadalom. A mai világban már nagyon leleményesnek kell lenni.
    Én volt hogy a tápomban kicseréltem két kondit, és utána még pár évig tudtam használni hibamentesen.

    (#20) .LnB A szuper jót úgy értettem, hogy tökéletesen működik az új kapcsolókkal. Amúgy soha életemben nem volt Razer egerem. Logitech-et használok, vezetékmenteset, mert a vezetéktől hülyét kapok. :)

    [ Szerkesztve ]

  • Horbal

    őstag

    válasz ttamashu #19 üzenetére

    Hát ja az elv az tényleg felháborító - de mint kisember ez ellen 2 dolgot lehet tenni. Nem veszel adott márkából többet semmit vagy az amúgy minden szempontból megfelelő terméket megjavítod magad/javíttatod és nem újat veszel - mert ez mozgatja őket, mármint, hogy mindig vegyél újat.

    De ez sajnos kb mindenre igaz - sőt sokX addig elmennek, hogy nem is tudod megjavítani/javíttatni, mert olyanra tervezik, vagy mert nem éri meg.
    Erre a mosógépek sztem a legjobb példák, pl ha csapágyas lesz, a csapágy nem mindig cserélhető/vagy csak dobbal együtt ami meg annyiba kerül mint a fél mosógép (enyhe túlzással), vagy elszakad az ékszíj benne vagy elromlik a szivattyú stb.

    Képcsöves korszakban a TVhez kijött a szaki oszt kiforrasztott valamit betett egy másikat és ment +5 évig hiba nélkül. Ma már panelt sem lehet cserélni sok esetben - és csodálkoznak, hogy mindent elborít a hulladék.

    Elektronikában meg örülni kell ha a méregdrága cuccba nem a fosxar elkót teszik bele, hogy aztán 1-2 év alatt felpúposodjon - és persze még lehetne sorolni.

    Balett cipőm nincsen nekem, de ha lesz én fő nem veszem!

Új hozzászólás Aktív témák