Új hozzászólás Aktív témák

  • hun_Banderas

    csendes tag

    válasz Cifu #7 üzenetére

    Szerintem, azért ekkora probléma nincs a magyarázattal. Valóban nem pontos, hisz a videó és az első rész elején elmesélt előzmény történet alapján a bolygó lakói már elértek egy viszonylag magasnak mondható technológiai szintet (kb. mint a mai Föld). Ez egyértelmű, hisz a fejlett űrutazó technológiák visszafejtéséhez szükség van egy bizonyos tudásbázishoz. Tehát vannak már az űrbe telepített eszközeik, sőt valószínű, hogy valamilyen emberi űrutazást is végrehajtottak.

    Azonban a lényeg így sem változik: Messze vannak a hatékony űrutazástól, vagyis a Homeworld 1-ben látható szinttől.
    Véleményem szerint a felfedezés nem csak az FTL hajtómű és a térkép megtalálása terén jelentett igazi ugrást, hanem az űrhajókban felhasználható kismillió más technológia terén is (kb. mint a Mass Effect-ben).

    Röviden. Lehetett volna készíteni egy olyan előzménytörténetet feldolgozó játékot, ami az űrben játszódik, viszont ha hiteles módon szerették volna mindezt kivitelezni, akkor ez messze elmaradt volna az első részben láthatóaktól. Mi is képesek vagyunk kijutni az űrbe, sőt még a Holdra is eljutottuk. Ennek ellenére messze állunk attól, hogy olyan fejlett űrhajókat építsünk, mint amilyenek a Homeworldben is vannak. Sőt, legyünk őszinték jelenleg a bolygó körüli pálya elhagyása, és a legközelebbi bolygó elérése (de még a Hold újboli "meghódítása" is) komoly nehézségekbe ütközik (hiányzik az elhatározás, és a technológia). Természetesen most az emberi űrrepülésről beszélek, bár emberi-nélküli gépek terén is komoly limitációkat vagyunk kénytelenek alkalmazni (ez alatt a tömeg hatékony felhasználására gondolok).

    Tudom, hogy te komolyan foglalkozol a témával (legalábbis a te neved alatt láttam már jó néhány haditechnikával és űrutazással kapcsolatos írást), úgy hogy szerintem egyetértesz velem abban, hogy a fenti leírás, legalább nagy vonalakban helyes, azaz űrutazás és űrutazás között is van különbség.

    Nekem egyébként tetszik, hogy a készítők készek voltak megtenni egy ilyen lépést. Mindig is szerettem ha egy fikcionális világ keretein belül kikacsithatunk egy kicsit és akár egy teljesen más stílusban élhetjük végig a történetet. Jelen esetben még olyan hatalmas váltásról sem beszélhetünk, mert bár az űrből, a bolygó felszínére tették a helyszínt, a stratégiai zsáner és az alapok megmaradnak.

    Tény, hogy nem mindenkinek fog tetszeni ez a rész, ez már most látszik, de szerintem lehet higgadtan kezelni ezt a kérdést.

Új hozzászólás Aktív témák