Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kansas

    addikt

    válasz ribizly #14 üzenetére

    Néztem belőle gameplay videókat, szerintem kihagyom. Nem vagyok weeb, engem a realisztikusabb történelem érdekel(t volna), weeb játékkal Dunát lehet rekeszteni...
    Most az AC Valhallát tolom, és hát az AC-tól eleve nem történelmi hűséget vártam(az úgy a 3. résztől elkezdett kihalni belőle, és eleve nem 100% környékén indított), de így is bosszant rengeteg dolog benne, többek közt a történelmi hűség hiánya a fő karakter szintjén(pl. sosem létezett kétkezes viking kardot lehet forgatni benne, a balta/lándzsa mellett leggyakoribb egykezes kardot pajzzsal egyelőre nem, Eivor ugye full női név, még csak nem is véleményes), Asgardi vonal is taszít... most úgy a felénél vagyok sztoriban, de erősen úgy néz ki, nem fogom végigvinni...

    "mégiscsak egy fiktív szereplőkkel, helyszínen játszódó videójáték" - a szereplőt nem tudom, de a helyszín, a történések nem fiktívek, konkrétan az 1274-es első mongol invázió első napjaiban kezdődik a cselekmény. És pont ez a zavaró nem kis részben... ha full fiktívre vették volna a figurát, lehet én is nyálamat csorgatva csaptam volna rá, mint anno a God of War-ra vagy a Witcher3-ra, amik nem is okoztak csalódást.
    Értem, miért a tsushimai csatát választották: kevéssé feldolgozott része a japán történelemnek, beilleszthető egy "magányos hős rendberak mindenkit" storyline, csak akkor lett volna tökük végigvinni a dolgot, és újat adni a weebeknek, nem ráerőszakolni egy unásig ismert anakronisztikus közhelygyűjeteményt.
    Csak hát amerikai a fejlesztő cég, és arrafelé manapság nem szeretnek kockáztatni(ezért a manapság divatos remake-cunami - btw a Henry Cavill-féle Hegylakó remake-ről hallottál már?), nehogy véletlenül rosszak legyenek az eladások. Kellettek az ismerős elemek. Ennyike.
    Én inkább előveszem helyette az Uncharted4-et vagy a Last Of Us Remastered-et, szépnek azok is szépek, végigtolom inkább azokat ehelyett...

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

Új hozzászólás Aktív témák