Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz peby92 #7065 üzenetére

    Először is kell ajánlott hozzá egy aktuális állapotú Ubuntu, vagy Ubuntu alapú Linux. Én amúgy Linux Mint Cinnamon Edition-t használok erre a célra. Ha ez megvan, akkor terminálban kiadod az alábbi parancsokat:

    sudo apt update
    sudo apt upgrade
    sudo apt install autoconf autoconf-archive automake autopoint bison build-essential ca-certificates cmake cpio curl doxygen fakeroot flex gawk gettext git gperf help2man htop kmod libblkid-dev libc-ares-dev libcurl4-openssl-dev libdevmapper-dev libev-dev libevent-dev libexif-dev libflac-dev libgmp3-dev libid3tag0-dev libidn2-dev libjpeg-dev libkeyutils-dev libltdl-dev libmpc-dev libmpfr-dev libncurses5-dev libogg-dev libsqlite3-dev libssl-dev libtool libtool-bin libudev-dev libunbound-dev libvorbis-dev libxml2-dev locales mc nano pkg-config ppp-dev python3 python3-docutils sshpass texinfo unzip uuid uuid-dev vim wget xxd zlib1g-dev

    Ezután hozz létre egy mappát a home könyvtárad alatt, ami legyen mondjuk padavan!

    mkdir -p /home/username/padavan

    Ezután lépj be oda...

    cd /home/username/padavan/

    majd klónozd a git repót...

    git clone https://gitlab.com/timofeev36/padavan-ng.git

    és indítsd a toolchain buildet!

    cd ./padavan-ng/toolchain/
    ./build_toolchain.sh

    Itt a géped sebességének függényében el fog telni némi idő, ami lehet 10-15 perc, de akár egy óra is. Ha végzett, akkor a ./padavan-ng/trunk/configs/templates/dlink/ mappából másold a megfelelő kofigot, a ./padavan-ng/trunk/ mappába, .config néven! Tehát egy pont is kell a config elé! Ezután szerkeszd meg a file egy editorral, állítsd be miket szeretnél és miket nem szeretnél a firmware-be, majd ha kész akkor mentsd el, és indíthatod a fordítást.

    cd ../trunk/
    ./build_firmware.sh

    Majd ha ez is végzett, akkor a ./padavan-ng/trunk/images/ mappában megtalálod a kész firmware-t. Ha ezt követően szeretnél másikat is fordítani, akkor futtasd ezt a parancsot:

    ./clear_tree.sh

    Ez kipucolja a létrejött felesleget a mappaszerkezetből, beleértve a korábban elkészült firmware-t is, tehát ha kell, akkor azt előbb mentsd el, majd ha végzett, akkor kezdheted onnan újra, hogy a megfelelő konfigot átmásolod a helyére, szerkeszted, és indíthatod újra a fordítást.

    Nagyjából ennyi, remélem nem hagytam ki semmit.

    Egyébként lehet Windows 10/11 alá is telepíteni Linuxot, ez a WSL vagy mi a szösz, de én ezt sosem használtam, szóval ezt tudom linkelni vele kapcsolatban, vagy keresd vissza attilav2 hozzászólását a Padavan firmware topikban, azt hiszem ő írt egyszer róla.

    [ Szerkesztve ]

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz peby92 #7067 üzenetére

    Örülök, hogy segíthettem! Most már lehet finomítgatni a saját igényeid szerint.

Új hozzászólás Aktív témák