Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fireqpeg

    csendes tag

    válasz suste #3023 üzenetére

    Üdv nektek!

    Először is sajnálom a tegnapi hozzászólásban a stílusom illetve hangnemem emiatt kiakartam törölni mert meggondolatlanul fogalmaztam meg (sajnos nemtudom hogy lehet innen törölni hozzászólást). A régi konfigrol annyit a setting.json-ban hiába törlöd ki vagy nincs benne a mem_percentage attól még működik az 50% os korlát is mivel a init.d mappába valahol van 1 ilyen fájl is lehet nem pont ez a neve transmission.init és ebbe található elég sok minden de ami fontos van 1 ilyen sor: config_get mem_percentage "$cfg" 'mem_percentage' '50' tehát magyarul a sima konfigba mind1 benne van e vagy sem aktív a memkorlát...

    vargalex: Azt ugye tudod, hogy az alkalmazásokat (így a transmission-t is) csak patch-elik a maintainer-ek, hogy leforduljon, nem fejlesztik külön OpenWrt alá...
    válasz: Jaja nagyjából tudom csak a 2.92 es óta sajnos irdatlanul nagyon megnőtt a kliens RAM-étvágya.

    F34R:Az lehet hogy 80-100 Mbit kozott toltogetsz, viszont a hardcore torrentezest 500 v. 1000-es nettel nyomjak (vagy szerorol 10Gbit-el) ehhez viszont nem router valo....
    Arra nem gondoltal hogy a Padawan-ba allitottak a sysctl.conf-n is? mert erosen tweakelve van a rendszer.

    Kar hogy nem lehet buildelni mar deluge-t openwrt-re.... azzal lehet tudna tobbet is a router.
    válasz: Sajnos én nemtaláltam sysctl.conf- fájlt Padavan-ba csak openwrt-be. Illetve itt mintha külön lenne szedve 5-6 felé itt van 1 menü:Customization - Scripts azon belül: Run Before Router Initialized:
    Run After Router Started:
    Run Before Router Shutdown:
    Run After WAN Up/Down Events:
    Run After Firewall Rules Restarted:
    Run On Press WPS/FN Ez-Buttons:

    ezek az almenük és itt lehet scriptelni ha jól értem: pl ul: #!/bin/sh

    ### Custom user script
    ### Called after router started and network is ready

    ### Example - load ipset modules
    #modprobe ip_set
    #modprobe ip_set_hash_ip
    #modprobe ip_set_hash_net
    #modprobe ip_set_bitmap_ip
    #modprobe ip_set_list_set
    #modprobe xt_set

    net.core.rmem_max = 4194304
    net.core.wmem_max = 1048576

    echo 384532 > /proc/sys/net/core/rmem_max
    echo 384532 > /proc/sys/net/core/wmem_max
    echo 8192 > /proc/sys/vm/min_free_kbytes

    Na elnézést a sok szemetelésért. Sziasztok

Új hozzászólás Aktív témák