Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sb

    veterán

    válasz Goblin12 #24 üzenetére

    Én sem értem miért kellene váltani, de még igazából az ajánlott konfigot sem értem.
    4GHz körül ezek alig gyorsabbak, mint bármelyik régi széria, Ivy, Sandy amiből szintén ki lehet hozni ennyit lightos tuninggal is.

    Ha most egy Z97+4690K-t nézek árban akkor messze elvérzik.
    Én egy H67+ i5-2500-al kezdtem, már jó 2-2.5 éve. Akkor került használtan 15+35k-ba garanciálisan.
    Azóta kapott egy Z77-et és némi tuningot: 3.8GHz.
    Teljesítményben különbség nem sok lenne ehhez képest egy Haswellel szemben, árban annál inkább. Főleg a csereberékkel.

    A másik szempont az, hogy ha jobban tuningol is az ember és nagyobb lesz a különbség: de vajon mire nem elég a lassabb SB/IB konfig 1-2 extrém igényt leszámítva?
    50k-s deszkák? Minek, hova? (Nálam a szolid 3.8GHz alulfeszelve jön ki a nem K-s prociból, ez alá pont elég a 18k-s használt Z77 deszka.)

    De ha kell is valakinek 4.5GHz, ugyanúgy kijön a Sandyből is... 3 éve már... i7-ből is nem csak i5-ből, ha több kraft kell. (Bár bevallom én leszoktam már a nagyobb tuningról, ennek sem látom létjogosultságát: +10+20% a lightos tuninghoz képest. Cserébe +50% fogyasztás, izzadni a hűtéssel, hanggal, táppal... a mostani meg elvan +10W-tal kb. az alapjárathoz képest egy minimumra letekert kis hűtővel.)

    Netezős, "kisjátékos" konfigba vettem újonnan összeállítva Haswellt, mert az alsó szegmensben a 14-15k-s G3420-nál azért az a +15-20% is érezhető különbség egy Sandy/Ivy Pentiumhoz képest. És itt árkülönbség is alig volt. Egy 7750-es vga-val nagyon jól elvan. Ha később több kraft kell akkor egy Haswell i3 még költséghatékonyan mehet bele, HT-ban láttam még nagyobb előrelépést a Haswellnél, így ott is nagyobb ugrás lesz, mint SB/IB i3-ra váltásnál lenne.

    Visszatérve az új procikra: a fentieket látva szvsz semmi értelme cpu oldalon és 4 magtól felfelé nagyon váltogatni. Egyszerűen nincs érdemi előrelépés. Itt most egy nagyobb lépés lesz a DDR4, de kezdetben az sem hoz semmi plusszt még. Csak árban. Sőt, ugye jöhetnek még deszkák DDR3-mal, ahogy írták.
    (Azt már csak halkan kérdezem, hogy a DDR4-re miért várunk mint a messiásra? Nem látom, hogy a relatíve alacsony frekiket támogató jelenlegi Intel cpu-k olyan nagyon szenvednének a DDR3-al. Vagy ha igen akkor még lett volna bőven lehetőség a DDR3-ban is. Az IGP az más... de erősebb, 4+ magos Intelt használók a legritkább esetben foglalkoznak az IGP-vel.)

Új hozzászólás Aktív témák