Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Soderes

    aktív tag

    Az a baj, hogy totál Kokány Bt. és nem éri meg.

    Elnyom az ember rá 3-4 tubus hőálló szilikont a ragasztásra. 2-3 k/ tubus
    Elfújsz rá vagy 7-8 flakon fekete festéket 3-4 k /flakon
    Plexi/nm 8-9 k és ide kellett 2 nm.
    Bádogossal megcsináltatod az alapot. Szintén anyag és munka díj. 10-15k
    OSB lap 5k
    Szigetelőanyag.

    Plusz elektronika. (elektromos segédfűtés, ventilátor, stb.) tippem sincs talán 20-30k.
    Kisebb kőműves javítások 10 k

    És már 100 eFT felett járunk.

    Rohadt sok meló.
    Bizonytalan a szigetelése.
    Nem tudni mennyire időtálló.
    Vas és alumínium sörös dobozok.

    180k-220k egy Bosch vagy Hajdu kollektor tábla.

    Rézbetétes, garanciás.

    Nem éri meg kínlódni vele.

  • Soderes

    aktív tag

    Azt kell mondjam neked, hogy nem rég voltam a MÉH telepen és az ellőttem lévő delikvens 3 zsák sörös dobozt hozott átvételre. Az egyik zsák totál vas sörös doboz volt. Meg is néztem, fogta a mágnes.
    És mondta az átvevő, hogy újra ez dívik. A vas sörös dobozok, mert drága az alu lemez.

    Értem én újrahasznosítani jó dolog, de bele öl az ember egy rakás időt és sose lesz olyan hatásfoka, mint egy réz betétesnek.

    Meg amúgy hihetetlen pocséklóak az emberek mindenben. Olyan dolgokra költenek, ami felesleges (3 telefon, 4 tv stb.) és olyanra, ami fontos lenne arra nem áldoznak vagy csak keveset. (ház karbantartás, szigetelés, energia hatékony berendezések stb.)

    Szerencsére engem még úgy tanított a drága nagymamám, hogy takarékoskodni kell.

    Mbazsika : Az 10 éve volt. Az építőipari termékek arany áron vannak, ahogy a vezérlő és inverterek is, mert mindenki azt vadásza.

    Tikakukac : +1 . Meg jó helyre kellett volna szavazni is.

    [ Szerkesztve ]

  • Soderes

    aktív tag

    Ahhoz nem kell negyed millió, hogy ezt megcsinált.

    Veszel 24 5x5 monokristályos napelemet összeforrasztod, beteszed keretbe.
    Csinálsz neki egy állványt, veszel töltő elektronikát, 30-40 dolláros invertert Aliról

    Meg veszel egy munka akksit 12V 100Ah 40-50 K ( vagy lopsz :D)és meg is van.

    Konkrétan nekem erről megy a medence vízforgatója már jó ideje.

    12V 1A a visszatöltés és 12V 180Ah az akksi. Még sose merült le.

    [ Szerkesztve ]

  • Soderes

    aktív tag

    válasz totron #29 üzenetére

    Nagyon nem ajánlom senkinek, hogy kihúzza vagy lekapcsolgassa elosztóban az eszközeit.
    Legalábbis, ha nem megy hosszabb időre nyaralni stb. Abban az estben indokolt.

    1. Annyit ér, mint halottnak a csók.
    2. Ezeket 220V dug villákat és tápkábeleket nem folyamatos kihúzkodásokra tervezték. Egy-két kivételtől eltekintve vékonyak, nulla anyagból vannak. Csodás lesz a kábelszakadás, törés ami után szerviz vagy kuka.
    3. A nagy húzkodásba kiránthatod a konnektor a falból. És ha nem tudod visszarakni akkor szerelő.
    3. Be-ki kapcsolgatás redukálja az eszközök élettartalmát. Mindegy egyes áram alá helyezés egy terhelés az eszköznek. Terhelés a kondiknak, tápkockának stb. Kínai szerelés, gagyi áramkörök. Soroljam.

    A házakban általában 4 nagy fogyasztó van.

    Hűtő, bojler, elektromos sütő, klíma.

    Ezeken lehet spórolni.
    A többi lepkefing.

    [ Szerkesztve ]

  • Soderes

    aktív tag

    válasz cinemazealot #41 üzenetére

    Nem kimondottan PC-re értettem a dolgot. Te viszont úgy vezetted le. Szerintem ez már fillérb*szás és mánia. Azon is érdemes ellamentálni, hogy viszonylag energiatakarékos PC építsen magának az ember. Sok eltud menni feleslegesen.

    #40 Rive : Azért amikor nem rég cseréltünk hűtőládát, az a havi -50 KWh/hónap odab*szott rendesen. Alap hogy nem rakunk semmit elé és tisztán tartjuk.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák