Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • viraga

    tag

    válasz Soderes #2 üzenetére

    180k-220k egy Bosch vagy Hajdu kollektor tábla.

    És egy komplett napkollektoros rendszer mennyi? :D Úgy lenne korrekt az összehasonlítás!

    A sörkollektorról normális, azaz nem elfogult-fanatikus oldalakon leírják, hogy lehetőleg maradék, hulladék cuccokból kell csinálni amit csak lehet, másképp drága lesz. Főleg a mostani elszállt építőanyag-árak mellett. Amit szintén meg szoktak említeni, hogy a helyi adottságoktól nagyban függ, mennyire éri meg. Ott éri meg elsősorban, ahol szerencsétlen tájolású a ház, illetve nincs déli ablak, vagy kevés/kicsi. Viszont nagyon nehéz azt megbecsülni, hosszú távon mi éri meg. Sokan gondolták évtizedeken keresztül, hogy nem éri meg hőszigetelni a házat, tetőt, padlást, ablakot cserélni stb, mert nem térül meg. Aztán most hirtelen mindenki vakarózik... :U

    A sörösdobozokat felbővítés után egymásba is lehet tolni, nem feltétlen kell ragasztani. Vas sörösdoboz már rég nincs, és nem is jó ide csak az alu.

    Annyira lesz kókány amennyire kókányra csinálod. Nehogy azt képzeld, hogy egy bolti akármilyen rendszer az tuti jobb lesz, pl. most láttam, hogy van olyan napkollektor vezérlő amire 2 év garit adnak. Na most ez alapján milyen minőséget várhatunk?

    A meló az sok vele, ez tény. Tavasszal-ősszel kiegészítő fűtésnek jó lehet, ennyi.

    [ Szerkesztve ]

  • updog

    senior tag

    válasz Soderes #14 üzenetére

    Én a konkrét kész rendszerekre ("mini páwör sztéjsön erőmű" és hasonló néven) gondoltam amit megrendelek webshopból és összedugom a szintén webshopból rendelt napelemmel.

    Nem vagyok a DIY híve, egyszer összeforrasztottam két kábelt középen, de elrontottam :D Ennyi érzékem van hozzá (0).

    Alis dolgokban alapból eleve nem bízok (tudom, itthon is ugyanazt árulják csak 10x áron, azt se veszem meg :DDD ), valamint van itthon két gyerek a 68m2-es panelban, sehova nem tudnék egy ilyen kókányt úgy eltenni hogy ne nyúlnának hozzá. Ha egyszer lesz ilyen cuccom akkor csak plug and play :K

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • Rive

    veterán

    válasz Soderes #39 üzenetére

    Hűtő (átlagos) azért annyira sokat nem fogyaszt.
    Viszont: érdemes észben tartani, hogy a hőleadó rácsot tisztán kell tartani, és érdemes úgy beállítani, hogy legyen elég helye szellőzni.
    Illetve pl. kamrában (nem szem előtt) tartott eszköz hőszigetelésén lehet valamilyen mértékben javítani.
    Ja, meg még egy: fagyasztót jellemzően felesleges -20 -ra állítani.

    /// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Soderes #39 üzenetére

    Nem értünk egyet. Sok kicsi sokra megy és esete válogatja, melyik eszköz döglik meg a ki-be kapcsolgatástól, illetve melyik nem. A silányabbak nyilván hamarabb feladják. Én történetesen több évtizede csinálom ezt az akár napi szintű kapcsolgatást és még egyszer sem kellett alaplapot vagy tápot cserélnem ilyen okból kifolyólag, de lehet, hogy csak szerencsém volt. (Oké, talán 15 éve egy Chieftec tápom egyszer elfüstölt, de emlékeim szerint az egy vacak széria volt.) A villanyszámlám pedig szerintem elég jó ahhoz, hogy ezzel a szokásommal ne is hagyjak fel.

    De érdemes azon is ellamentálni, hogy a szolgáltatói fogyasztás mérő által nem mért (Általad tehát nem fizetett), a kevésbé jó minőségű (értsd 1-től eltérő cosφ-vel rendelkező) fogyasztók által felvett induktív áramok is ott csordogálnak a falban, és bizony, azt az energiát is előállítja valaki, illetve az is "elfogy" a lakásodban.

    #37 razorbenke92
    Ment pü. napkollektor ügyben. :)

    #21 M0ng00se és #36 Gézengúz
    A W (watt) a teljesítmény, ami pillanatról-pillanatra változhat. Óránkénti vagy naponkénti értéke nem értelmezhető. A Wh (wattóra) az az energia, ami egy óra alatt egy wattnyi teljesítmény leadásával elfogy. A k (kilo) az ezres prefixum, kis k betűvel írjuk: pl. 1 kWh = 1000 Wh. A K (kelvin) a hőmérséklet mértékegysége, nagy k betűvel írják, nem összetévesztendő a kiloval. Ennek fényében egy adott eszköz energiafelvétele (ami után fizetjük a villanyszámlát) lehet pl. a kWh (kilowattóra), amit már lehet mérni naponként vagy akár óránként (pl.: Ez az eszköz 200 W teljesítményű. Egy óra alatt 200 Wh, azaz 0,2 kWh energiát vesz fel a hálózatból. Egy nap alatt ez 4,8 kWh energiafelvételt jelent, ami ... Ft-ba fog kerülni stb.).

    [ Szerkesztve ]

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Soderes #44 üzenetére

    Én úgy fogalmaztam, hogy "sok kicsi sokra megy", nyilván nem sok kicsi PC-re gondoltam. :) De akkor kifejtem részletesebben is, miket szoktam használaton kívül feszültségmentesíteni:
    - tévé,
    - projektor,
    - médialejátszó(k),
    - erősítő(k),
    - mikrosütő,
    - mosógép,
    - légkondi,
    - ritkán használt switch,
    - telefon töltőfej(ek).

Új hozzászólás Aktív témák