Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SunMount3r

    nagyúr

    Meggyőző (vagy csak elégségesen meggyőző) retorikával minden hazugságot el lehet adni, még a legorbitálisabbakat is. Plusz még ott van az autoritás nyomatéka, hatása. Annyi mindent veszünk (vesznek) be az emberek nap mint nap "készpénzként" elfogadva, aminek a fele sem lehet igaz, hogy csak akkor van csodálkozás, mikor 2 hét, vagy 20 éve múlva kiderül, hogy hamis volt az egész. És lassan már "csodálkozás" sincsen, mert ez már annyira gyakori, hogy még csak vállat sem vonunk. Ami hazugság még 10 évvel ezelőtt oltári nagy botrányt kavart volna, arra ma már csak legyintünk egyet. Meg tele van fejünk, tele van az életünk is tömve a folytonosan változó és cserélődő információkkal, avagy "igazságokkal", úgy, hogy már követni sem tudjuk, mi merre meddig volt azelőtt és csak nagyon szelektíve reagálunk bizonyos konkrét dolgokra, amik épp fontosabbnak tűnnek a többinél, a nagyobbik része meg észrevétlen elsikkad, belesüpped a feledésbe, besöprődik a szőnyeg alá reakciók nélkül.

    (#3) bkercso : Én nem hiszem, hogy össze lehetne keverni a kettőt, vagy semlegesíteni az egyiket a másik diadalára. Ezek külön fogalmak, attól függ az értelmük mit értünk alattuk. Ha indivíduáció, az indivídum egyeseknek már túl "metafizikai" ebben a materiális felfogású világban azt is megértem. De akik így gondolkodnak róla azoknak 100%-ig ugyan úgy megvan hozzá a joguk, hogy létező fogalomként és állapotként kezeljék. Nem is a konkrét fogalom a lényeg, hanem a "felfogásmód" és a hozzáállás, gondolkodásmód, aminek ezek a kiindulópontjai lehetnek. Gondolkodni pedig nem csak a természettudomány módszerei szerint lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz totron #9 üzenetére

    Ki beszélt itt ezotériáról? De még, ha arról beszéltem volna is, de csak a metafizikát említettem, aminek a logikus gondolkodás az alapja. Az is a része, hogy az emberi gondolkodást "teremtő" és "aktív" cselekvésnek veszi, ami túlmutathat a természettudományok gondolkodási módszerein. Mindkettőnek az emberi tudás, a megismerés lehetőségeinek bővítése a célja, de teljesen más módszerekkel és területeken. De még ha más is a cél, nem kell megint szembehelyezni a kettőt, ez is egy ilyen manapság szokványos, csípőből ellenérvelős szokás. A plurailzáció helyett megint csak egy "diktatórikus" válasz, az emberi szellem, gondolkodás, világfelfogás keretek közé szorítására, szabadságának visszafogására. Manapság épp a természettudósok "papolnak" a legtöbbet. Kérteik ezen a mondaton elgondolkodni. A természettudomány is csak egy "hagyomány" (egy "éra", egy "szféra") a sok közül, egy szabad társadalomban pedig elvárható, hogy a hagyományok egyenlő rangban legyenek kezelve egymáshoz képest. Vagy talán túlzás lenne a mai paradigmában épp a természettudományok boszorkányüldözéséről, elnyomásáról és dogmatikájáról beszélni a többi gondolkodásmóddal, világnézettel szemben? Nem, bármennyire is tűnjön úgy, hogy paradox módon, de épp, hogy ez a jelenlegi helyzet. Nem támadom és védem én egyik oldalt sem, ez csak egy aktuális és elég régóta tartó "helyzetkép" leírása.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz dabadab #16 üzenetére

    Mert mi a "nem hülyeség"? Amire van már "bizonyíték"? És milyen "bizonyíték"? Sok olyan dolgot tudnék mondani, (mondjuk ha már szóba került épp a pszichológia, vagy éppen pszichiátria területéről is) amit már tudományos, sőt "orvosilag" validáltnak vesznek evidenciaként (amúgy így meg nagyon veszélyes és sok esetben ártalmas és kontra produktív módon is) , de semmi bizonyíték nincs rá, hogy valóban úgy is lenne, vagy mi szerint működne, vagy azok a dolgok váltanák ki, amiket ráfognak ésatöbbi... És ez mélyen benne van ennek a "műfajnak" a hagyományaiban is (megint csak: a mainstream "megmondó" trend (ál)szakmák illúziójának keltése, generálása és húzása, avagy a szokásos beetetés (de ezen már hosszú évtizedeke túl vagyunk, ma már megy mint az "ágyba karikacsapkodás") valamint a média által (is) agyon sulykolt és erőltetett autoritás kiemelés, piadesztára állítása (igen, mert ebben is "nézettség", ebben is pénz van amúgy, innen is indult ennek az égsznek a "hagyománya" de most ezt egyelőre hagyjuk, csak a média szerpét ebben egészen világosan kell látnunk). (Amúgy a legnagyobb baklövés ezeket diszciplínákat (diszcilplínákat?), mióta kényszeredetten (kényszerítetten) leváltak a filozófiáról és az általános humán tudományokról, teljesen önálló és független, kvázi természettudományokként kezelni, ahogy az a mai paradigmában -kvázi- szokás...)

    Példa kell?: Jó példa rá a te hozzászólásod (és annak tartalma) is. De elég a mainstream (mondjuk a TV-s) média "ismeretterjesztő" műsorait (vagy egyáltalán az egész diskurzusuk tematikáját és annak kereteit) alapul venni.

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz dabadab #19 üzenetére

    Aki itt személyeskedik az csak te vagy, pont ezzel a hozzászólásoddal. Ezzel csak egy (újabb?) öngólt lőttél, aki józanul olvassa ezeket, annak a napnál is világosabb (ha úgy tetszik "bizonyíték".) (A többi szemforgató sértegetésedet meg légyízszíves tartsd meg magadnak ezentúl, viszlát.)

  • SunMount3r

    nagyúr

    Már az első válasz hsz. tanúskodott róla, hogy, vagy nem nagyon vagytok képben azokkal az érvekkel, amiket megfogalmaztam, vagy csak egyszerűen kapóra jött, hogy az "ellenségképet" megint rá lehessen projektálni valakire, aki nem a ti elfogadott (vagy inkább: "ismert") kereteitek között gondolkodik és akkor máris fincsi terep kínálkozik a kiváló szórakozást nyújtó, végeláthatatlan "bully"-zásra. Értelmezés? Értelmezgetés, csak úgy felébe-harmadába, helyette inkább azon pikáns részletek kiragadása, amiket gőzmozdony szintjén lehet (szerintetek) támadni és az ezekre való reakciókra történő azonnali (újbóli) ráugrás a már előzőek ismételgetése kíséretében. Már egy jó pár felvetett "ellentmondásotokra" választ adtam az előző hsz.-eimben is, csak azokat a részeket természetesen (jellemező módon) kihagytátok az értelmezésből. Most nem futok neki még egyszer, hogy külön leírjam és kiemeljem ezeket, mert már marhára unom ezt a szócséplést veletek. Annyira félre vittétek (talán nem véletlenül a bully feeling csábításának) a témát és főleg az kezdő hsz.-em mondanivalóját, hogy az én perspektívámból nézve egész tényleg átment érzésem szerint már a "ne ereszkedj le a szintjükre, mert ott csak ők nyerhetnek" színvonalra. (Már ott tartottatok, hogy én "fizika", meg "természettudomány ellenes" vagyok (akinek ez máshogy jött le, akkor sorry, de nála van a baj), holott ilyesmiről a kezdő hsz.-em óta egy szót sem ejtetettem, még csak eszembe se jutotto szóval látszik, hogy működik ez is, mennyire félrevittétek ezt az egész "beszélgetést. Mert igen annak (is, talán) indult volna, de csak ilyen szócséplő, vádaskodó, acsarkodó, lecsépelő kardcsapkodás lett belőle...)

    [ Szerkesztve ]

  • SunMount3r

    nagyúr

    válasz dabadab #27 üzenetére

    Ha én "olyan nagyon" konkrétumokkal jönnék, na abban aztán lenne bőven "személyes", csak nem úgy ahogy te gondolod. Úgyhogy inkább nem kezdek bele (mert nagy része nem is tartozik rátok egyáltalán). Az általános megjelölésébe ezeknek a dolgoknak pedig mindenki bele tud gondolni bőven sok mindent, ha meg van hozzá a saját megfelelő tapasztalata és józan esze. (Amelyek közül akkor lehet nektek hiányozhat valamelyik hozzá).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák