Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Avicularia #31 üzenetére

    E szerint a statisztika szerint konkrétan évek óta nőnie kéne az ország népességének. ;]

    A trükk ott van, hogy mit tekintesz ki/bevándorlásnak. Nekem pl van állandó magyar lakcímem, az egészségpénztár kivételével sehol nem jelentettem be a kivándorlást, de már van kettős állampolgárságom, és 12 éve max 1-2 heteket vagyok Mo-n, évente 1-2x. Biztos vagyok benne, hogy én kifelejtődtem ebből a statisztikából. ;] És ez nem egy ember, hanem 4: a gyerekeim itt nőttek fel, nem magyar a párjuk, nem magyarok lesznek a gyerekeik sem. Lányomnak még megpróbáltuk lejelenteni, hogy férjhez ment egy külföldi állampolgárhoz, de nem ért annyit az adminisztráció, sem időben, sem anyagilag. Úgysem használja a magyar személyijét. Ha megszületik a gyereke, akkor sem fog a magyar állampolgárság igénylésével foglalkozni, elég lesz az itteni. Magyarul azért tanítgatni fogjuk a kicsit, ártani nem fog neki, sőt.

    Pont a minap merült fel valami, hogy mi kéne ahhoz, hogy hazaköltözzek, és ahogy végigondoltam, konkrétan az, hogy atomtámadás érje a jelenlegi otthonomat, és a fél ország lakhatatlanná váljon. Persze akkor is kérdés, hogy melyik irányba indulnék el, ha már egyszer túléltem, és egyáltalán nem biztos, hogy kelet lenne az első választás.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz mefistofeles #32 üzenetére

    Sőt, mondok neked valamit: mint minden országban, tetszőleges fejlett európai demokráciában is jelentős anyagi különbségek vannak az ott született, ott élő 'bennszülött' társadalmon belül is. A sokgenerációs helyi állampolgárok között is van, aki a megélhetésért küzd, szar melója van, egy omladozó házban lakik, egy lerobbant autóval jár, és nincs pénze megjavíttatni, ha elromlik, vagy elbassza a pénzt cigire/piára/szerencsejátékra/kurvákra.

    Aki rendesen dolgozik azt megfizetik, ebben abszolúte semmi különbség nincs abban, hogy ki hol született. Mindenkinek ugyanannyiba kerül a lakásbérlés, az autó, az élelmiszer, a nyaralás. Ami bekavar a rendszerbe, az az elszálló ingatlanárak, ami miatt jelentős előnybe kerül az, aki örököl, de mivel ez a trend néhány évtizede kezdődött, ennek ugyanúgy haszonélvezői a 2-3 generációs bevándorlók is, mint a helyiek. Másrészt ugyanez igaz Mo-ra is, nézd csak meg, mekkora anyagi lökés, ha valaki örököl egy belvárosi lakást, vagy egy budai zöldövezeti családi házat... A különbség az, hogy itt az infrastruktúra miatt ez szinte az ország egészére igaz, míg Mo-n csak a nagyvárosok szűk vonzáskörzetére, de még inkább csak Bp-re, míg aa vidék teljesen halott. A szülővárosom lakosságszáma az elmúlt 40 évben 10k-ról 50%-ot csökkent, az elmúlt 10 évben konkrétan 1000 főt. És mi még családilag bele vagyunk számolva a jelenlegi 5000-be az állandó lakcím miatt. :(

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Szevam #36 üzenetére

    "Ami a visszaszállingózást illeti, én azoktól hallom, hogy visszajönnének, akik fizikai munkát végeznek kint. Festő, kőmves, szerelő stb. Mert már itthon is megvan az a bér és nem kell kimenni hónapokra, hanem itt lehet a csládjával."

    Van a másik réteg is, a rendkívül jól képzett, saját területén sikeres szakember, aki hazaköltözik, mert egyrészt otthon is eleve jó státusszal indult (család, kapcsolatok, anygai háttér), másrészt tovbbra is külföldi alkalmazásban van, vagy külföldi cégnek dolgozik be, kemény valutáért, nyugati bérezésért. Ők azok, akik tudnak egy kicsit spórolni a megélhetésen is, mert még mindig vannak azok a szolgáltatások, amik keleten kicsit olcsóbbak, és mondjuk egy magánorvosi ellátás, mondjuk szülésnél az nem mindegy, hogy 30k EUR, vagy feléből megvan egy magyar magánklinkán. A különbség az, hogy nekik az állami ellátás fel sem merül, sem ott, sem külföldön.

    Ja, a másik meg a politikai funkcionárius, aki sikertörténetet tud írni a hazaköltözés után, most így hirtelen a Novák, illetve Varga nevek ugranak be, bár esetükben épp a megrágás, és kiköpés fázisában tarta a rendszer.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Z_A_P #39 üzenetére

    "De volt olyan is aki azt mondta hogy szeretne ha a gyerekeik emberek legyenek, ne valami annak csufolt valami."

    Oké, ha az ilyenek visszamennek, annál jobb hely lesz a világ többi része.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Szevam #48 üzenetére

    Kisebbrendűségí érzésed bárhol lehet, ezért kár külföldre menni. Biztos vannak itt is olyanok, akik másodrendű állampolgárnak néznek, de azoknak meg eleve nem akarok a barátja lenni. Ilyenek meg Mo-n is voltak, ha nem a születési helyem, vagy az anyanyelvem miatt, akkor más miatt. Teljesen értelmetlen kérdés, eleve csak olyanban merül fel, aki maga is így gondolkodik.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz buherton #62 üzenetére

    Röviden: nem. De a pártban valaki biztosan nagyon büszke most rád a gondolatmenetért.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz Egon #71 üzenetére

    Az tény, hogy amelyik párttal én szimpatizálok, az nem ilyen jellegű demagóg propagandát tol, ellenben a magyar politikához semmi köze. Ott nem szavazok, meghagyom az ott élőknek ezt a mókát.

    buherton: Semmi gond, örülök, hogy átolvasva még egyszer átgondoltad.

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

  • parandroid

    nagyúr

    válasz proci985 #83 üzenetére

    Szerencsétlen japán kolléga 4 éve tanulja az r hangot, de nagyon nem akar menni neki. Valami összejön, de nagyon nem az az r, amit ki használunk. :D

    p

    I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Új hozzászólás Aktív témák