Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pengwin

    addikt

    válasz Krugszvele #24 üzenetére

    Kicsit többen keresnek 80 ezer körül, mint 500 ezer felett, és ezt jó lenne végre belátni az itteni buborékban létező embereknek is.
    Itt PH!-n sok az informatikai, műszaki vagy egyéb természettudományos területen dolgozó tag, akik messze átlag felett keresnek már kezdőként is, és az ismeretségi körük is ilyen helyzetben van, de néha jó lenne kinézni ebből az eléggé apró buborékból.

    Van olyan ismerősöm, aki nemsokára befejezi a PhD-ját, és jelenleg 120 ezerért tanít az egyetemen.
    Olyan is van, aki felsőfokú angol és felső/közép szintű német nyelvtudással, piacképes mesterdiplomával keres 150 ezer nettót napi "8" (értsd: inkább 10) órában, IT szektorban. Csak azért, mert Kelet-Magyarországon van a munkahelye.
    Ez az általános a magyar valóságban, nem az, hogy egyesek jól megvannak már kezdőfizetésből is. És ez még csak nem is végzettség-, vagy tanulmányi eredmény-függő, mert pl. én is átlag felett keresek IT szektorban, holott csak egy angol-történelem szakos BA diplomám van, pont olyan mint ami a fent említett két ismerősömnek is. Csak ők még jobban is tanultak és szereztek magasabb végzettséget is.

    És az nem megoldás, hogy az ilyenek, mint te, beböfögi, hogy aki 80 ezerért dolgozik, az induljon el nyugati irányba.... :U
    Nagy szarban lennénk, ha mindenki kivándorolna, aki megteheti.

    Üdv, pengwin

  • JordyG

    tag

    válasz Krugszvele #24 üzenetére

    Hát az ember nem feltétlenül válogatja a barátait azon okból ki mennyit keres. Ha így lenne akkor azt említettem volna, hogy a környezetemben az átlag heti szintem 5000 és 50000 dollár közt, van aki többet, zsebel, úgyhogy van aki évek óta egy gyufaszálat nem tett odébb csak jogdíjjakból él és fényévente elhívják fellépni mert bohócnak még jó.

    Ez a személy egy több mint 30 éve barátom, együtt kezdtük még az általánost, hárman voltak testvérek, ő volt a legidősebb. Az apjuk 16 éves korában meghalt, miközben éppen egy jó állás miatt ment volna Németországba. Az anyjuk ott maradt 3 gyerekkel abból akkor 6 és 10 évesek, a kisebbik akkor kezdte az iskolát. Neki akkor lépnie kellett és beállni dolgozni, hogy eltudják tartani magukat, így még az érettségiig se jutott el, ahogy a középső is csak addig, mert aztán neki is munkába kellett állnia, hogy a kisebbik is betudja fejezni a sulit, menet közben meghalt az anyjuk is, így kettejükre marad, hogy felneveljék.

    Na ennyire tud eltérni két élet. pl. az enyém és az ővé. Én sem a Rózsadombról indultam, nekem is voltak nehéz éveim, de anyagiak valahogy sosem, már 10en évesen is kiharcoltam magam vagy feltaláltam miből tudnék harácsolni, sőt már volt, hogy 6 évesen üvegeket gyűjtöttem és papírt a szomszéd gyerekekkel. Ennek köszönhetően se felejtettem el, hogy honnét jöttem, és becsülőm azt aki keményen dolgozik, de a parlamenti majmokat és baráti bagázsukat semennyire nem tudom, előbb-utóbb úgy is megrontják még azt a párat is aki esetleg tényleg hisz és még ártatlan.
    De sosem egy percig se volt kérdés, hogy ez közénk álljon vagy, hogy ahol lehetett és tudtam, na meg ahol elfogadta ott segítettem, de egy szegény embernek a becsületén kívül csak az önérzete marad, bár enni nem lehet belőle, de elvenni se tőle.

    Egykor, nagyon régen, mikor akartam valamit képes voltam napi 1 zsömlén és 1 szelet párizsin élni amíg meg nem lett az áhított valami. A fiókba meg szinte mellettem ott lapultak százasával a bankók, néha tényleg nagy önmegtartás kellett hozzá, hogy ott is maradjanak, de a motiváció nagyobb volt a kísértésnél. Sokan néztek érte akkor hülyének, mert mentek szórni piára meg egyébre 2 naponta bulizni stb, de amikor nekem meg lett önerőből egy összegbe fizetve és termelte vissza sokszorosan és eltartva magam bőségesen, és hamar lett autó, ház, egyéb, akkor már máshogy álltak volna hozzá, ha hagytam volna.

    Egy igaz barát mindig többet ér bármennyi pénznél.
    (Hogy is van az a mondás, aki barátot talál, kincset talál.)

Új hozzászólás Aktív témák