Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    Ezt az első részt számtalanszor végigjátszottam.

    Habár tudtam, hogy a mentéseket tudom másolni, de minden Windows telepítésnél vagy platformcserénél kötelező volt végig vinni.

    Az eredeti CD közül a Play feliratos, aminek mindig benne kellett lennie a gépben el is kezdett belülről kifelé repedni :D

    Mikor anno lett kormányom és egyszer véletlenül kipróbáltam a Mafia-val is hogy működik-e akkor onnantól kezdve egy jó időre minden más játék megszűnt számomra mert csak ezzel játszottam... az alap volt, hogy jó párszor kitoltam immáron kormány+egér és bill kombóval, de a Free ride adta lehetőséggel újfent hosszú órákig elvesztem a világában.

    Sokat elvoltam azzal, hogy Oak Hill-ről kocsikat gurítottam le a domb tetejéről és néztem mi lesz velük mennyire törnek össze, vagy hány NPC által vezetett autónak mennek neki és azok utána mit csinálnak hova mennek.
    Az autók törése ezen felül még külön program volt.

    A fekete ruhás és kalapos gengsztereket kíméletlenül szedtem serényen ha egyedül az utcán sétáltak, vagy éppen kocsikáztak.

    Vidéken teherautóval "csempésztem az árut" a földutakon kerülve és úgy mentem a városba nehogy lebukjak... de szerencsére sosem buktam le, mert nem volt mivel mert csak kitaláltam a csempészesdit :B :D

    Lopott autóalkatrészekkel is foglalkoztam amit a versenypályára kellett kivinni ott lerakni és vissza a motelhez vidékre ahol az új árut átvettem vagy cseréltem.
    De a kilátó toronynál is akadtak üzletek úgymint szivar és drágakövek és még számtalan helyen a város kijjebb eső részén... persze a városban is adott sikátorokban, udvarokban megfordultam ha teherautónyi alkoholról volt szó :D

    A Free ride extreme kicsit sok volt nekem.
    Sosem toltam ki azaz nem szereztem meg minden autót.

    A második része a szériának elsőre örvendetes volt, majd mikor kitoltam akkor ürességet hagyott maga után... hogy ennyi? Kész a széria befejezett? Vagy most mi van?

    De hát nem lehet mert az utolsó küldetés nem igazán azt sugallja... akkor jönnie kell folytatásnak, hogy lezárják.

    Anno mikor megjelent volt erős gépem amivel tudtam tolni gond nélkül.
    Ezen fellelkesedve mikor megkaptam komától miután ő végig tolta, én is végigvittem... este feltelepítettem, majd reggel befejeztem, azaz egyhuzamban 10-11 óra alatt letudtam az egészet.

    A havas időszaka a játéknak nagyon tetszett ott is elvoltam jó pár órát.
    De a ez a második rész hamarabb kifújt mint az első. Sokkalta hamarabb a "Free ride" keretén belül.

    Ugyan jött DLC a második részhez, de azok nem a fő történetszálhoz kapcsolódva fejezték be azt... :(((

    Állítólag (volt erről egy bemutató-összehasonlító videó YT-n a korábbi "első verziós" Mafia 2-ről ami mutattak rendezvényeken), a második rész sokkal hosszabb és összetettebb lett volna, de végül kitalálták, hogy szétdarabolják a szériát és DLC formában adják majd ki jó pénzért.

    Ebből annyi valósult meg, hogy szétdarabolták a játékot azaz az alap verzió ami megjelent elég rövid lett viszont a további DLC-k nem jelentek meg.. valamiért nekem úgy rémlik, hogy a single része alapból meg a darabolt DLC-s verzió is valami 60-80 óra lett volna... amiből nem lett semmi.

    Sokat vártam arra, hogy befejezzék vagy bejelentsenek valamit a szériával kapcsolatban, de teltek az évek és a széria elfelejtődött.

    Nálam a harmadik rész említésre sem méltó...

    Sajnálom, hogy egy régi kedvencem így a feledésbe merült igazi méltó utódok-folytatás nélkül... de legalább az vigasztal valamilyen szinten, hogy a GTA még a mai napig létezik és az első részéhez képest mennyit fejlődött és fejlődik: Evolution of Grand Theft Auto

    Mennyire jó lett volna ha a Mafia széria is ilyen szép pályát jár be és még járna most is ha létezne igazi folytatása ami minőségi mint az első :(

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák