Új hozzászólás Aktív témák

  • Geller72

    veterán

    válasz Chris Kiki #18 üzenetére

    "Van olyan, hogy bizonyos adatokat magába a képinformációba kódolsz bele"
    -? A kép, az kép. Van első és utolsó bitje. Közte minden adat benne van. Nyiss meg egy képfájlt binárisban és látni fogod, miről beszéltem. Minden progi az információt a képben lévő adatokból szedi. Ezek az adatok megváltoztathatóak. Még a módosítás dátumát is lehet hamisítani. Mindent. A kép információk is a képben vannak. Az, hogy egy fájlrendszer mit társít egy képhez, az teljesen mindegy, mert ha kiveszed és átrakod egy másik fájlrendszerbe, ezek a kísérő információk nem mennek a képpel együtt. A képfájlban tárolódik minden. Létrehozás, utolsó módosítás dátuma, etc..
    A bizonyíték talán az lehet, ha a saját képedet az eredeti RAW-ban elrakod. Ha vita van, neki is meg kell mutatnia a sajátját. Neked már van, neki vagy nincs, vagy van, de kamu. Én épp ezéért rakok el mindent teljes metaadatokkal backupba, még GPS koordináták is vannak, mert egy ilyen fullos metával nekem könnyű bizonyítani bármit. Én tudom, hogy hova kell kimenni GPS adatok alapján, hogy rekonstruáljam az adott készítési pontot. :) Aki ellopja, és esetleg egy üres metás képet visz el, neki nehezebb dolga van. Azaz backupra fullos képet teszek el, de a kezemből tök üres metás képet adok, a fentiek miatt is. A vízjel, logó lehet egy 'saját texturájában" 3D-ben diszkréten kiemelt logó is.

    A logóról még annyit, hogy ugyan nem újdonság, de pl a google már pár éve meg tudja oldani, hogy szinte "roncsolás" nélkül eltünteti a vízjeleket az adott képről. Nem semmi algo. Ezt ma már sok progi áétvette, és a "sima", vízszintes vízjeleket simán le tudják szedni. Jobb, ha olyan vízjelet teszel, ami nem vízszintes, hanem mondjuk adott - nem egész - szögben is fel tudod pakolni. Az egész szögekre már van algó, így a 180-90-re, de pl a 34-re, 42-re nem nagyon jó.

Új hozzászólás Aktív témák