Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Szvsz csúszik lefelé a játékipar. Már egyre kevesebb olyan játékot csinálnak amit érdemes lesz többször végigvinni és újra elővenni. A tömegnek nem kell az igényes játék, csak a csilivili grafika, meg a nagy nevek. Nem számít hogy trágya a játék megeszi a nép.
    Nem tudok olyan játékot mondani amit szívesen újrajátszanék 2006 óta. Hála a konzoloknak még inkább haladunk az igénytelenség, egyszerűség és pénzhajhászat felé.
    A játékok egyre könnyebbek és rövidebbek lesznek. Már szinte alig van olyan játék amivel "meg kell szenvedni".
    A fejlesztők meg elmennek a ... Alig van olyan játék amivel bírok napokat játszani. Stalker óta nem találtam magamnak való FPS-t. RTS-ből is csak a Company of Heroes van ami nálam megüti a mércét és valóban jó lett. MMORPG-k meg valójában csak a pénzszedésről szólnak és közük nincs az RPG fogalmához.
    Ott van egy példa Penumbra amit gyakorlatilag hobbiól írtak és simán vetekszik a mai horrorjátékokkal (hangulatban mindenképp). Simcity-t se látok már mióta, csak a Societis aminek köze sincs hozzá. System shoc/Deus ex szériának is simán lehetne folytatása. (Bioshock egy vicc a system shochoz képest) Clive Barkers Jerichot is vártam erre meg sem üti az előd Undying hangulatát mert csak eszetlen hentelés.
    Nem egy nagy költségvetésű játék kell űberbrutál grafikával, hanem több kisebb rengeteg játékidővel és újrajátszhatósággal, mindenféle idióta könnyítés nélkül. NEM szabad hozzászoktatni az embereket a könnyű játékokhoz! Lásd Cod a második részétől baromi hülyeségekkel lett tele > granyójelző, töltődő élet... vagy Prey ahol nem lehet meghalni sem.

    Egy biztos nehéz újat alkotni, de igazán jó ötletek kellenek nem marketing és brutál grafika.

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

  • válasz athomi #5 üzenetére

    Igazad van. Én más szemmel látom a dolgokat. Emlékszem rá amikor egy 1982-es C64-es játékkal is órákat elvoltam amiben ketten is lehetett játszani. Wizard of Wor :) Vagy később a jó öreg Diablo1/2/lod időszak és a Heroes szériák. Ma már ha ezeket megmutatnám olyannak aki a mai játékokat látta csak az kiröhögne hogy mi ez a szar. Pedig én ezekkel a mai napig el bírok játszani, ellenben egy crysis egyáltalán nem köt le. Kicsit viccesen hatnak az ilyen gémek egy 4magos konfighoz ahol már emulálva megy az emulátor hogy elinduljon valami. (x64 miatt syswow 32bitre aztán dosbox, vagy néha viruális gépen egy win98) Megkérdezik minek játszok ilyen szarokkal egy ilyen gépen? Válaszom: Mert ebben nőttem fel és ez tetszik. :)

    [ Szerkesztve ]

    Vintage Story PH szervere újra fut!

Új hozzászólás Aktív témák