Új hozzászólás Aktív témák

  • Grath

    HÁZIGAZDA

    válasz .LnB #1 üzenetére

    Hát elég eltérő stílusúak ezek a párhuzamosan futó sorozatok, még akkor is, ha rengeteg azonos elemet használnak.

    A Shin Megami Tensei (a 3. rész, a Nocturne remake-je tavaly jelent meg, az 5. rész Switch-en is van) messze a legkeményebb, ott tényleg taktikázni kell, különben azonnal széttépnek. Ha ez -- meg az emiatti újratöltések -- nem zavarnak, szerintem érdemes azokat is megnézni. Általában az apokalipszis után játszódnak, komor hangulatban.

    A Persona a sokkal könnyedebb, középiskolás, kapcsolatápolós mellékszál, ami sokkal befogadhatóbb, és emiatt az tudott először kitörni a mainstreambe. Nekem a 4 Golden az örök kedvencem, azt mindenképpen ajánlom, majd ha megjelenik.

    A Tokyo Mirage Sessions egy furcsa találkozása volt a Fire Emblemnek és a Personának, de a végeredmény 90%-ban az utóbbi, csak kardos karakterekkel. Hasonló, mint a Soul Hackers 2: nem elég érdekesek a karakterek (sőt, van egy számomra taszító is), nem elég érdekes a sztori, és a harcrendszer is egyszerűbb. Specifikus hangulatban lehet élvezni persze, de valahogy úgy voltam vele, hogy akkor inkább Persona.

    A Xenoblade Chronicles mindig is a komplex, valós idejű harcokról, a kombózható képességekről szólt. A második részben a karakterek és a sztori engem taszítottak, annyira, hogy féltávnál abba is hagytam. De a harmadik rész fantasztikus lett, mind a harcokat, mind a narratívát tekintve.

    Szóval röviden, ha Switch-ed van, a nagy epikus RPG rá most a Xeno 3. Ha tetszik az Atlus egyedi látványvilága, zenéje meg démonos világa, akkor óvatosan a SMT5-öt is ajánlom, csak ott se azt várd, hogy Persona-szerűen kidolgozott lesz a sztori. Aztán majd a P3 és a P4 mindenképp.

Új hozzászólás Aktív témák