Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hunluki

    senior tag

    válasz #41133696 #21 üzenetére

    Nincs ezzel semmi gond, a Mint a distrowatch szerint jelenleg a legnépszerűbb disztró és kimondottan otthoni mezei usereknek van tervezve, érthető hogy erről mennek a cikkek.

    Mondjuk logouton szívesen olvasnék disztróbemutatókat kinek mi fekszik. Én ugráltam összevissza éveken át, volt itt minden: debian, (x/l/k)ubuntu, fedora, mint, suse, puppy meg még ki tudja hány nóném disztró... jelenleg a manjaro a befutó már kb 1 éve, gyanús hogy én itt értem révbe :)

  • fallenrize

    csendes tag

    válasz #41133696 #21 üzenetére

    Igen, en sem ertem ezt az ubuntu hype-ot. Valaki mutathatna neki egy Fedora-t KDE plasma-val es visitva gyalulna lefele a bubit..., foleg ha valakinek az elmeny, meg a problemamentes desktop a celja. Mar lassan aggasztoan unalmas hogy semmit nem kell vele csinalni.

  • sh4d0w

    nagyúr

    LOGOUT blog

    válasz #41133696 #21 üzenetére

    Miért írna azokról? Ezt használja, ezt ismeri. Szerintem mindenki előtt ott a lehetőség, hogy írjon a többi disztribúcióról...

    https://www.coreinfinity.tech

  • KAMI911

    aktív tag

    válasz #41133696 #21 üzenetére

    Köszi hogy szóltál! Amúgy firefoxos cikkeket is írtam. Legutóbbit múlt hónapban. Én egy önkéntes vagyok, saját szabadidőmben, saját lelkesedésemből írok témákról, amik engem érdekelnek. Szörnyű, de kihasználom az ITCafé-t, hogy az általam fontosnak tartott dolgok megjelenjenek a hasábjain. Ennél fogva azt számonkérni, hogy nem arról írok amiről Te szeretnél, azt nem tőlem kell kérned, hanem az ITCafe csapattól. De ha jól írsz, akár Te is írhatsz cikket. Nem gondolom, hogy süket fülekre találnál! Én is csak megkerestem az ITCafésokat, hogy szeretnék náluk publikálni. A cikkek egy része megjelenik a linuxmint.hu-n is vagy ilyen vagy más formában, vagy később.

  • hallador

    addikt

    válasz #41133696 #21 üzenetére

    Várj már, miért írna OpenSuSe-ról, Mandrake már 2008-ban is szűk szavúan nyilatkozott bármiről is a Mandriva ami valamennyire az Open source megfelelője is 2010-ig volt valamennyire, de a mai verzió amit a Mandrivából forkoltak Mageia néven fut.

    Szóval Magyarországon az OpenSuSe sem annyira elterjedt, ami még ha már Linuxról beszélgetünk asztali vonalon a Fedora lehetne talán, ha mindenképpen Red Hat vonalon akarunk mozogni.

    Az Ubuntu variánsok, Mint variánsok, valamint a Fedora elterjedtebbek az is biztos.

    De visszatérve az eredeti gondolatmenetre milyen alapon követelnéd ki, hogy bárki bármit is csak azért írjon bárkinek, hogy a másik az jól érezze magát, ingyen és bérmentve (Ugyan Magyarországon hozzászoktak, hogy sok mindent ingyen (akarnának, ami amúgy nincs ingyen, csak a 40 év szocializmus nagy úr), ugye a szocializmus hagyatéka, na de a fiataloknál is az nagy szégyen, de nem a fiatalokra, ha nem a szülőkre, nagyszülőkre, így a magyar társdalomra is rossz hatással van, mert aki találkozik a való világgal, belecsöppen a valóvilágba meglepetések érhetik, a másik rossz hatása, hogy a magyar emberek egy része nem akar megosztani semmit, mert van annyira buta, hogy nem fogja fel, hogyha megoszt mással is infót, attól fejlődik a társadalom, nem attól ha csak bután harácsol, akár infót is, az sem véletlen ha valódi segítség kell, azt nem magyar oldalon találod meg a 95 %-ban. Persze ilyen ember a legtöbb helyen él, csak valahogy Otthon sokkal magasabb az arány ).

    Miért nem írsz te?

    Én sok Linux disztrót kipróbálok negyed-fél évente ahogyan kijönnek az újabb Linuxok váltok rá, csak szakmai kíváncsiságból is, az OpenSuSe-t pont kerülöm az éles gépeimen, bár évente egy alkalommal felteszem, mert annyira nem jön be a túlzott egyedisége. De Debian, Mint , Ubuntu, Fedora és variánsaik bármikor jöhetnek.

    Virtuális gépbe viszont Bármikor telepítek, csak próbaképpen Mageia, OpenSuSe, Fedora, Mint, Debian, Ubuntu, Red Hat, SuSe variánsokat, mert érdekel. Az jó dolog, hogyha valaki ír valamit, de nagy eséllyel nem magyarok írnak megoldásokat nem magyar oldalakon, így nem is nagyon várom el, hogy legyenek ilyen megoldások.

    Ha azonban már valaki ír egy ilyet, önként és dalolva, akkor azt elolvasom és nem kezdek el követelőzni így magyarosan, hogy hallod a többivel mi van? Milyen alapon?

    Annyira hiányzik, akkor hajrá, lehet sokan megköszönnék, ha Te is írnál ilyet.

    The further a society drifts from truth, the more it will hate those that speak it. (George Orwell) [Work Machines: HP EliteBook, HP ProBook & Linux Mint 20 ; Entertainment: Apple Macbook AIR M1]

Új hozzászólás Aktív témák