Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dedehu

    aktív tag

    válasz somag #10390 üzenetére

    Egyszer futottam neki. Lehet csak szerencsém volt? Ma délután nekifutok mégegyszer, megnézem mégegyszer, ha megy összeírom kicsit pontosabban mit csináltam.

    El se indult, vagy a szokásos xposed telepítés utáni bootloopp ami egy wipe egy újraindítás erejéig helyrerak?

    [ Szerkesztve ]

  • dedehu

    aktív tag

    válasz somag #10390 üzenetére

    Nos somag, ma nekifutottam mégegyszer és most is megy. Leírom pontosan mit csináltam:

    -1. Az elsőnél friss flashtoolos 4.4.2-vel indítottam mert valamit úgy elbarmoltam, hogy szerencsétlen nem jutott túl a sony logón, most ezt időspórolás céljából kihagytam.
    0. Backup ( :DD )
    1. PhilzCWM-ben (itt csináltam mindent) Clean to install a new ROM
    2. Flasheltem a kiemeltben lévő Prerooted .690 CE ROM-ot
    D6503_23.1.A.0.690_CE1_SuperSU_2.46_XZDR2.8.9.zip
    3. Flaseltem a debloater zip-et
    bloatware-removal-script-safeboot
    4.Ráeresztettem a biztonság kedvéért egy Factory Resetet
    5. Flasheltem az a lolliőophoz való xposed.zip-et
    6.Ráeresztettem méeg egy Factory Resetet biztos ami biztos.
    7. Reboot (5-10 perc kellett neki amíg magához tért.)
    8. Feltettem egy fájlkezelőt (ES File Explorer) ugyanis a debloat zip leradírozza a stock File Commandert
    9. Feltettem a lollipophoz való Xposed.apk-t.
    10. Reboot (itt viszont iszonyat gyorsan bootlot, bootdallam alig ért véget már kérte is a pint)
    11. modulok (szerintem érdemes először egyesével telepíteni-újraindítani, de most ezt lesz@rtam ésfelraktam rögtön 3 darabot névszerint GravityBox, APM+, YoutubeAdblock)
    12. Reboot.
    + 1.: én csak ezek után raktam fel a többi alkalmazásom, nem tudom ez befolyásolja-e a dolgokat.

    Ezek után ment rendesen, 3x indítottam újra, de amit tegnap előtt csináltam az már jópár újraindítást megélt, több modullal is próbálkoztam, bootloop nem volt.
    A módszer hátránya, hogy rengeteg mindent kisöpör:
    A stock sony alkalmazások közül majdnem mindent (maradt a Walkman, Album, Kamera, Biztonsági mentés, Számológép és a Social Life (valószínűleg ez utóbbi nem elérhető a készítő régiójában ezért maradt bent)), ráadásul a beállítások is meg lettek kurtítva (nem lehet váltani az MTP usb mód valamint a Mass Storage mód között, csak az MTP elérhető, és a Sixaxis vezérlő stock támogatásának is búcsút inthetünk, plusz amit eddig még észre se vettem.)
    Ezeknek a nagy része mondjuk kis utánajárással visszatehető, ebben tudok segíteni ha valaki elkezd játszani vele, de pl a Szoftver frissítés NEM, ugyanis ez bizonyítottan az egyik azon alkalmazások közül amelyekkel az xposed összeakasztotta a bajszát.

    Remélem sikkerrel jársz/jártok, a bootloop kerüljön el titeket!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák