Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fall-N

    veterán

    válasz TTommi #148 üzenetére

    Már nem azért, de mióta szempont telefon vásárlásnál, hogy milyen gyári szoftver van rajta?? Felraksz egy GoneMAD, Shuttle, Phonograph stb. lejátszót és meg van oldva. Sosem lesznek olyan jók a gyártói lejátszók, mint ezek. Nekem vannak megvett és bejáratott programjaim, úgyis azok kerülnek fel.

    Én megvettem már rég a GoneMAD-et és akárhány telefonom van rátelepítem és használom. De hasonló a helyzet a többi dologra is (képek: F-Stop Pro, videó: MX Pro). Én is pont a P9-et nézem, nekem jó lesz az is. EMUI helyett megy rá a Nova és az alkalmazástár is kipipálva.

    Ez a Sony sajnos megint nem alternatíva, pedig nekem bejönne mérsékeltebb árral és jobb kamera szofttal. Ha és legalább 4 GB RAM-mal. Nem értem miért spórolnak ezen? Lassan a noname kínai gyártók tesznek 6 gigát ők meg egy helyben topognak. Nem kell védeni őket, RAM-ból sosem árt ha minél több van.

    [ Szerkesztve ]

  • Scrydhan

    aktív tag

    válasz TTommi #163 üzenetére

    Persze,amikor a szürke háztető full fehér az éggel egyetemben mindezt túlélesítve úgy hogy mégis sikerül a széleket elmosni,biztos nincs lemaradva egy nexus 6p vagy s7 mögött. De még egy pont feleannyiba kerülő OP3 is agyonveri kamera téren.
    Ilyenkor nincs az a zenelejátszó ami kimentené a bajból
    "Válaszd az új xperia x termékcsaládot ha eleged van a homályos fotókból" :DD

    2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

  • Scrydhan

    aktív tag

    válasz TTommi #165 üzenetére

    Ha a 2014-es modellekre gondoltál akkor bocsi,de nem tudom hogy az x perf-nek mi köze van 2014-hez.
    Amúgy meg az üzemidő sem lett jobb,az audiót azt megadom neki természetesen.

    2011: "Sok hűhó semmiért, lehetne mondani, de egy tetszett pecséttel azért értékelem a mérnökök igyekezetét. Még akkor is, ha a Galaxy Note-tal nem sikerült kategóriát teremteniük."

  • Sebhelyes

    senior tag

    válasz TTommi #163 üzenetére

    Aki meg akar ebben cafolni, annak allok elebe, de szemelyesen, de nem holmi szedett- vetett leiras alapjan, ami egy n+ 1. user szubjektiv velemenye.

    Mert te csináltál objektív vakteszteket az audiót illetőleg? Milyen más modellekkel vetetted össze ezekben a vaktesztekben a SONY-(ka)t?

    [ Szerkesztve ]

  • e-newsee

    addikt

    válasz TTommi #397 üzenetére

    Nekem is Sony(-Ericsson) telóim voltak. Kezdtem egy k800i-vel, aztán Mini Pro, és SP. Azután már elvesztettem kicsit a Sony-ban a bizalmam. Az Sp nyitóárán adták az akkor másfél éves SP-nél gyengébb telefonokat, és már akkor is azt olvastam a tesztkben (nem csak itt MA-n), hogy a kamera szoftver ugyanazokkal a hibákkal küzd, mint előtte. Pedig esküszöm, nagyon szerettem volna Sony-t venni, de nem találtam közülük nekem valót.
    Azt viszont nekem is el kellett ismernem, hogy a kameraszoftvert sajnos soha nem sikerült jól optimalizálni. Mindig egy kategóriával az adott típus alatt teljesített. Pl. az SP tesztjében meg sem említették a túlélesítést, de amikor megvettem, és megnéztem PC-n az első fotóimat, ez volt az első észrevételem. Sok a zajszűrés, ezért elvesznek a részletek, aztán jól ráélesít, amitől csak még rosszabb lesz. És ezen nem segít a szűk dinamikatartomány sem, amivel az alapfotó készül. És ez a három hiba igazából folyamatosan jelen van azóta is a Sony kameráiban. Amikor jött a frissítés az SP-re 4.1-ről 4.3-ra, a tulajdonosok legjobban a kamera javítását várták. Én magam is készítettem előtte-utána fotókat (valahol talán még meg is vannak otthon), és komolyan mondom, néha úgy tűnt, csak még erősebb lett az élesítés.
    Nekem sem a legfontosabb a kamera (mindig van nálam egy kompakt aparát a táskában), a telefont is a ereje miatt vettem meg. De az, hogy délután a szobában párom fele annyiba kerülő Galaxy S Advance kütyüje élesebb, és részletesebb képet készített elsőre, míg én többedik próbálkozásra (fókusz eltalálása) sem tudtam normális képet lőni, az kicsit idegesített.
    Bocs, hogy kicsit kifakadtam, de ezért váltottam a Sony-ról. És azóta is mindig elolvasgatom a Sony teszteket (a többit is), mert érdekel a gyártó utóélete, és azóta is nagyjából az a véleményem, hogy az árához és a kategóriájához képest sajnos alul teljesít a kamera.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • bajzal

    őstag

    válasz TTommi #404 üzenetére

    Igen amikor vettem a Z3-at akkor még én is kitartottam a sony mellett, mert a kamerán kívül úgy tudtam, hogy akkor még nincs semmi baja, aztán amikor foltos lett a kijelzője akkor utána olvastam és láttam, hogy a Z1c, Z2, Z3, Z3c telefonokkal csak a baj van. Kijelző foltosodás, előlap, hátlap leválás, egyéb hibák. És amíg a cordon-ban voltam 5x, mert hogy 5x kellett elvinnem szervizbe, hogy az ocsmánygusztustalanundorító cordon kicserélje a kijelzőmet, addig szinte csak Z szériás telefonokat vittek a cordonhoz, legtöbb Z3, Z1c, Z3c volt. Az még talán elmenne, hogy csak a baj van velük, de az, hogy egy nagy nulla szakszervizbe kell venni az már nem oké. Amikor írtam a panaszkönyvbe akkor láttam, hogy csak 2016 május vége óta 13 panaszt írtak. :Y És a sony-hoz is boztos érkezett már több száz e-mail és telefon de a sony is cs sz.rik rá, nem cserélte le még mindig. Mikor térnek észhez, hogy az undorító szerviz is csak elriasztja az eddigi sony-sokat.

    Másik, hogy az újabb sony-knak már nem csak a kamera és a szerviz a baja, hanem az ár és az akksi idő is. Rettentően túl vannak árazva és e mellé még spórolnak az akksival is. Egyre kisebb akksikat raknak a csúcstelefonokba és így már nem igaz a 2 napos akkuidő mint régen, max akkor ha nem használod és áll az asztalon.

  • e-newsee

    addikt

    válasz TTommi #404 üzenetére

    Az utolsó mondattal sajnos egyet tudok érteni.
    Pár éve a Samsung elkezdett az almák után menni a zászlóshajók árazásában. Aztán ezt követte a Sony is. Csakhogy míg a Samsung a csúcstelefonjaiba megpróbál valami új dolgot belefejleszteni, addig a Sony minimális hardveres update-et csinál (ha egyáltalán...).
    Nem vagyok Samsung fan, sőt, nem szeretem a középkategóriás politikájukat, hogy letarolják a piacot a túlárazott, átnevezett korábbi generációkkal, így ha kell, ha nem, az egységsugarú júzer kétszer annyi Samsunggal találkozik, mint mással, ezért olyat vesz. De a csúcskategóriára legalább még úgy-ahogy figyelnek.
    Sajnos a Sony kísértetiesen hasonlít anno a hagyományos Sony-Ericsson korszak végére, amikor nem fejlesztettek már semmit, csak ugyanazt adták ki kicsit nagyobb kijelzővel, kicsit más designnal, kicsit több memóriával, stb, így szépen lassan unalmassá vált a márka.
    Aztán amikor majdnem késő lett, akkor megalkották az Xperia sorozatot az Arc, Ray, Play, stb típusokkal, amiktől mindenki eldobta magát. Nem beszélve a Pro alfajokról a kitolható billentyűzettel. (Mai napig imádom a mini pro-t, az a Kodi vezérlőm)
    Most is valami ilyen komoly generációváltás kellene, és tényleg valami új. Nem tudom mi, nem vagyok sem marketinges, sem fejlesztő, de simán visszatérnék a Sonyhoz, ha olyat tudnának felmutatni.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • joey04

    titán

    válasz TTommi #404 üzenetére

    A Sonynál még azt sajnálom a kamerán kívül, hogy régebben kimagasló üzemidőt tudtak hozni, manapság meg ebben is középszerű értékeket hoz csak az aktuális konkurenciához képest. :(

  • Bferibörs

    addikt

    válasz TTommi #483 üzenetére

    egyszer már sikerült 20 m.pixelre állítanom de gőzöm nincs, hogy hogyan :W :W

    Pixel 8 Pro,Galaxy S23 ultra, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

Új hozzászólás Aktív témák