Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gabor7th

    addikt

    válasz joghurt #1 üzenetére

    Ez a baj az elektronikus szavazással. Meghackelhetik, de ha nem is hackelik meg, a vesztes fél mindig mondhatja, hogy meghackelték és ezért vesztett; ha nincs fizikai papir amit újra lehet számolni, akkor hatalmas instabilitást lehet okozni.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Tikakukac #7 üzenetére

    Van egy olyan érzésem, hogy az olyanoknak mint te, nem növelné a bizalmát az online szavazás, de igazából akiknek eleve semmi esélyük még örülnek is ennek, hogy kifogásokkal jöhetnek elő, hogy miért veszítettek. Hisz nagyban csinálni azt amiket leírtál nem lehet, végül még az ellenzéki politikusok is azon voltak, hogy lenyugtassák a helyzetet, mert az elmélet gyártások elég durva szinteket értek el. Ha ennek ellenére vannak akik szerint hatalmas méretekben lehetett csalni akkor az online szavazás ezt csak meg fogja növelni milliószorosára és normálisan feloldhatatlan instabilitáshoz vezet. De mondom, ez a vesztes pártoknak lehet jónak tűnik, aki veszít vele az az egész ország és a demokrácia. Rühellem Orbánék több döntését, például a digitális állam imádatát, de nem hiszem, hogy nem rájuk szavazott a többség.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz BiP #10 üzenetére

    Kényelmes, de a digitális állam= sebezhető állam és az is marad. Fontos rendszereket digitálissá tenni és netrekötni annyit tesz mint kitenni a hackerek támadásának.

    Nemrég derült ki, hogy pl. sok légiirányítási rendszer áldozatuleset. Magyarországon is nemrég leállt valamiért a teljes határrendszer, még a Ferihegyi repülőtér is. És még millió más figyelmeztetés, hogy ez nem jó ötlet.

    Másik dolog, hogy például Szijjártó Péter egyenesen azt nyilatkozat viszonylag nemrég, hogy az önvezető autókon fog múlni a magyar gazdaság sikere.

    Csakhogy azokat ilyen netrekötött, felhős cuccnak képzelik el egyre inkább, ami miatt a távoli hackertámadásoknak lesz kitéve, ami már ember életekbe fog kerülni és ezért az emberek el fogják kerülni és ki fog derülni hogy egy zsákutca... legalábbis ezen verziója.

    Erről csináltak is saját kutatást, ami szintén megmutatta, hogy az emberek nem kérnének belőlük, de ezt szépen figyelmen kívül hagyták. Erről, az Itcafe is írt.

    Sok más felmérés is ezt mutatja, amiket nem linkelek, mert tudom a moderátorok ezt nem szeretik, de ha okos vagy megtalálod. Szóval csak pár idézettel:

    "Megnehezítheti a gyártók dolgát a leendő utasok bizalmatlansága az önvezető technológiák iránt - derül ki a Reuters és az Ipsos kutatásából."

    "Az önvezető autók már a küszöbön toporognak, a Google például már korlátozott, de folyamatosan bővülő kereskedelmi szolgáltatást is felhúzott azokra, ugyanakkor a (leendő) felhasználók még mindig nem igazán bíznak a magukat kormányzó járművekben."

    "A Reuters és az Ipsos kutatása szerint az Egyesült Államokban élő felnőttek mintegy fele gondolja úgy, az önvezető autók veszélyesebbek, mint az emberek által vezetett járművek - kétharmaduk pedig nem vásárolna teljes mértékben önvezető gépjárművet. De a technológiával kapcsolatos bizalmatlanságot az is jól illusztrálja, hogy a válaszadók 63 százaléka nem fizetne felárat az önvezető funkciókért - de még azok 41 százaléka, akik hajlandók is lennének plusz összeget kicsengetni az önvezetésért, sem fizetne rá többet kétezer dollárnál. A relatíve alacsony összeg a gyártók számára azért is lehet aggasztó, mert az önvezetéshez szükséges plusz hardver, mint a LiDAR szenzorok ára igencsak borsos lehet."

    "Eközben a fogyasztók 56 százaléka már fél amiatt, hogy az autóját hackerek támadják meg, viszont ha a kérdést úgy teszik fel, hogy 5 év múlva mennyire látja ezt veszélynek, akkor már 73 százalék aggódik ugyanezért."

    [ Szerkesztve ]

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Tikakukac #14 üzenetére

    A mostani rendszerben is van mindenféle biztosíték, de akkor is terjesztik az elméleteket, akár maguk a politikusok is.

    Ahol nemrég volt digitális szavazás ott felmerült a hackertámadás. Pl. USA-ban a legutóbbi választáson ahol nem elnököt válaszottak rövid ideig téma volt, de gyorsan elhalt, mert mindkét fél részben elégetett lehetett az eredménnyel.

    Brazil elnökválasztásnál is felmerült a hackertámadás ügye. Az elnök, aki végül nyert, azt állította, hogy csak azért nem nyert már az első fordulóban, mert hackerek elloptak tőle szavazatokat.

    Szóval, ha még ott ahol végülis legalább valamilyen szinten aki nyer felhozza a témát, mi lenne ebből, hogy ha nagyot veszítene és bejelentené, hogy szerinte valamiért csaltak... és nincs mód rá, hogy ellenőrizzék?

    És persze simán lehet, hogy az ellenőrzök nem angyalok és érdekből hazudnak (itt nem kéne több ezer embernek hazudnia), és nem lehet majd leellenőrizni. Vagy pl. bizonyos esetekben lehet, mind a kormányzó, mind az ellenzéki oldal meg akarja változtatni az eredményeket amit pl. egy népszavazás mutatna, mert az egy elit vs nép téma lenne... nincs mód ellenőrizni minden kétséget kizárólag. Ez instabilitáshoz vezet.

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

  • gabor7th

    addikt

    válasz Tikakukac #18 üzenetére

    Ha lesz itt egy digitális szavazás Magyarországon és mindenféle biztosítékot megkapsz és az ellenzék bejelentené, hogy csalás történt, de nem tudják bebizonyítani, mert nem maradtak nyomok, eltüntették őket a hackerek, és azt mondanák utcára mindenki, forradalommal kell érvényt szerezni a szavazás eredményének amit nem tudunk bizonyítani, hogy elcsaltak, te kinek hinnél, kimennél-e az utcára; szépen elfogadnád az eredményt? Soha nem hoznád fel, hogy szerinted csaltak?

    A számítástechnika új negatív trendjei: ujtechkor.blog.hu

Új hozzászólás Aktív témák