Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • captainnemo

    aktív tag

    válasz LouiS22 #619 üzenetére

    Igen ezt megértettem én is, hogy a dolby digital plust tudja konvertálni dolby digitalba.

    Viszont nekem egy onkyo 875 van ami régi darab már tudom, de képes dekódolni a dolby digital plust.

    Dolby® True HD, DTS-HD™ Master Audio, Dolby® Digital Plus, DTS-HD™ High Resolution Audio, THX Surround EX®, Dolby® Digital EX, DTS-ES™, Pro Logic® IIx, and DTS Neo:6 decoding

    Ha pl. Kodival játszok le ilyen tartalmat akkor szintén jól dekódolja az erősítő ki is jelzi. Sőt ha bemegyek az hdmi állapot megjelenítésbe ott is jelzi a shield igen ez egy támogatott formátum.

    Viszont ha netflixen játszom le tartalmat akkor az csak dolby surroundban van és nem dolby digitalban, ha a dolby digital processing ki van kapcsolva. Nem néztem meg komolyabban a netflixen, hogy minden tartalomra igaz-e ez. Lehetséges az is a shield streamen minden DS tartalmat átkonvertál DD-re és nem csak a DD+ teszi át DD-re. Ha az erősítőm amúgy nrm lenne DD+ képes akkor sima DD látnék DD+ tartalom esetében.

    Szóval egyelőre nem értem de tovább nyomozok. Természetesen nem kapitális probléma ez, de én szeretek a dolgok végére járni.

Új hozzászólás Aktív témák