Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #16939776

    törölt tag

    válasz NandoXXL #5 üzenetére

    Az egész csak egy szar társadalom kritika akart lenni némi provokációval.
    Leginkább azzal van a baj(om), hogy a tervezés-hibázás-tanulás körfolyamat nem tud végbe menni, annál, akinek nem kényszerül rá hogy előre gondolkodjon és ilyen eszközök, törekvések által megóvjuk attól, hogy hibázni tudjon, vagy úgy érezze hogy rossz döntést hozott.

    Ami itt ténylegesen dühít, az meg az, hogy a termék a Pro azaz a Professional utótaggal van illetve, ami azoknak szól, akik tudják hogy mit csinálnak, vagy annyi féle körülmény között kell megállni a helyüket, hogy nekik hasznos lesz a kapcsoló.
    Ha én profi vagyok a témában, akkor rohadtul tudni fogom, hogy milyen fordulatszámú ventilátort fogok venni, és k.-ra nem fogok kapcsolócsat venni, mert az csak +1 hibaforrás.

    Ha valaki emlékezik az antec tri-cool sorozatára 3 vezetékes 3 állású kapcsolós ventilátoraira: Ott nem igazán éreztem azt, hogy bármelyik állás jó kompromisszumot jelentett volna a helyzethez, ment fel “H”-ra és az analóg vezérlés profiljával értem el, hogy abban a fordulatszám tartományban dolgozzon amiben felül csinált is valamit, alul meg nem zavaróan hangos. Természetesen “M” állásban nem lehetett addig kivezérelni, és ami a fő geciség, hogy mivel az armatúra árama is korlátozódott így, a kapcsolóval “M” állásban a biztonságos induláshoz tartozó feszültség is nagyobb lett, egyből alulról is szűkebbé vált a fordulatszám tartomány.
    Teszteléssel, finomhangolással, mindennel együtt legalább fél napot tudtam volna megtakarítani a gép beüzemelésen, ha nem kezdem el próbálgatni a kapcsolót és nem futok vele teljesen felesleges plusz köröket.
    Biztos hogy ma meg lehet értelmesebbre csinálni, meg pwm-el úgy is egyből a hőmérséklet-fordulatszám profill pofozgatásával indulna a dolog, de minek tesztelgessem végig 2x vagy 3x a ventilátor karakterisztikáját beépítve, ha elég 1x is? És ezért még fizessek többet, meg kerülgessem a kapcsolót mint lehetséges hibaforrást?:))

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák