Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz janeszgol #37 üzenetére

    Néhány politikuson és greenpeace-esen túl senkit sem érdekel a környezetvédelem.
    Ha lemész a boltba, és akarsz venni kakaót, elég nagy valószínűséggel a csilli-villi műanyagzacskót emeled le, és nem a matt papíralapút, aminek ráadásul fele annyi a minőségmegörzési ideje. (saját tapasztalat)
    Egy erősebb autóra vágyom, mikor én vezetek a munkahelyemre havonta 1-2 alkalom, (35km), vagy a Balatonra (250km) évente egyszer. Közben az autó napi 10km-ert sem tesz meg a párom alatt. Simán bevállalnám, ha csak a környezetvédelem lenne a hátránya. Túl vagyok a 40-en, és a pénz sem áraszt el. 15-20 évesen én is meg akartam menteni a világot. Ma azon dolgozom, hogy anyagilag elég vonzó legyen a környezetkímélő kakaós csomagolás, igencsak kevés sikerrel.
    Nos, az apple-nél is megöregedtek már a velem hasonlóak. Szánalmas, amikor egy iPhone nem egy iPhone, hanem szép díszes dobozban, a bontás pillanatát is előidéző tárgy. Hányni szeretnék az unboxing videóktól, de a nép erre (is) kíváncsi!

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz BabMester #45 üzenetére

    Utoljára 5 éve a samsung note 5 volt boltban vásárolt telefonom, akkor 200k volt, kb. 270Ft-os dollár árfolyamon. Lassan meg eljutunk oda, hogy a töltő egy (vagy a) premiuim feature lesz használt telefonoknál. Ez a "mit számít 20k Ft egy töltőért" azért elég durva... Nem vagyok bankár, tippeld meg, hogy hány napot gürizek annyiért diplomásként...
    Persze, nap, mint nap jönnek velem szemben olyan autók, amiről nem, hogy álmodni sem merek, hanem sosem láttam még olyat. De egy sz@ros telefon nem legyen már olyan! Lassan eljutunk oda, hogy egy hajdani vertu teljesen hétköznapi árazással rendelkezett.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Sgr_A #243 üzenetére

    Már megint... Csak azt a részét hagyod/hagyjátok ilyenkor mindig figyelmen kívűl, hogy egészen a samu note 5-ig az exynos jobb volt a SD-nál, és akkoriban az USA szívott a SD-nal.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz joey04 #325 üzenetére

    Igen az, és azért írtam azt, mert azt még megvettem, és tisztában vagyok azzal, hog, az tuti jobb volt a SD-nál. De egyben az is volt az utolsó felsőkategóriás telefonom, mert minden igényemet (az enyémet) teljesítette. Onnantól kezdve maradnék azon a szinten, mert a mostani felsőkategóriás soc-ek, legyen apple, SD vagy exynos, számomra olyanok, mint a lamborghini, ferrari, porsche trió, miközben csak munkába járok vele.
    És ez egy nagyon jó hasonlat is egyben, mert a note 5 felér mondjuk egy 20 éves BMW-vel, amit összehasonlítunk egy mai, ugyanolyan erős suzukival: a note 5 a maga 4GB memóriájában fixen ott volt a fényképezőgép, azonnal tudtál bármikor fényképezni, egy szempillantást sem kellett várni, miközben egy mai sziamiáúnak van 6-8GB ramja, de mindent kilő, és másodpercek telnek el a fényképező program elindításáig.
    Hogy az iPhone-nál ez hogy van, azt nem tudom, sosem próbáltam, és valójában azért nem izgat, mert az egy iPhone árát már rég elköltöttem a play áruházban (google store-ben), és nem kezdeném előlről. És csupán azért kezdtem androidon, mert az apple féle 3,5" a tökéletes méret nekem kicsi volt, és voltak nagyobb alternatívák. (akkoriban egyetem mellett pizzafutár voltam Pesten, és ismeretlen városban a minél nagyobb gps fontos volt. Az egyedi gps-ek meg felértek egy okostelefon árával)
    Hozzáteszem, pl. a hsz-eim legalább 99%-a mobilon íródott (még egy SE P1i-vel kezdtem, ami mai napig a nagy kedvencem lenne) , youtube, twitch, és végtelen tartalomfogyasztás megy most egy 6"-os 16:9-es telefonon, ami 80mm széles, elforgatva ilyen magas. Sajnos ennek még mindig nincs igazán konkurenciája (kivéve pl. a mi max 3).
    És, hogy a témához is szóljak, letojom, hogy van-e töltő a telefonhoz, ha nincs, veszek egyet, mint ahogyan elfogadom, hogy a legtöbb elektronikai cikkhez nem adnak elemet. Aprópénz maga a vásárolt termékhez képest, és vehetek drága duracell-t, vagy akár kínai sz@rt is bele.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • Depression

    veterán

    válasz Ezekiell #328 üzenetére

    Ha voltál már autókereskedésben, és vettél kocsit, akkor pontosan tudod, hogy pont úgy működik: alap kerékkel ennyi, bridgestone-nal, micheline-nel annyi, de kutya meg sem kérdezi, hogy milyen gumijaid vannak otthon. Viszont egy töltőt szerelés nélkül is használhatsz!

    [ Szerkesztve ]

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

Új hozzászólás Aktív témák