Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gondoni

    csendes tag

    válasz Fr@nkieWilde #55 üzenetére

    A hifi mindenkinél egy útkeresés. Akinél felmerül az igény a minőségi(bb) hangra, az megindul az úton, és egészen addig támolyog-tévelyeg jobbra-balra, amíg össze nem áll az a rendszer, amivel elégedett lesz, illetve van kerete a továbblépéshez. Ez vagy a fülén, vagy a pénztárcáján múlik. Nem olcsó hobbi, de sokat segít, ha ez az út minél egyenesebb, kevesebb állomással és zsákutcával.

    Samus kolléga továbblépése ez lenne: max. 40k a 2.1-es alap Logitech után,integrált hangkeltővel, főleg filmnézésre. A következő állomást szeretné éppen belőni, ehhez kért segítséget (talán már meg is bánta :D ). Abban megegyezhetünk, hogy SOKKAL jobb rendszere lesz, bármerre megy is tovább. Most arról megy a vívódás, hogyan tudja ezekkel a paraméterekkel mindezt kimaxolni.

    Ezen a szinten bőven marad kompromisszum a rendszerben, az viszont Samus ügye lesz, hogy ezt megkösse. Mi már megkötöttük a sajátunkat. Azt is jól tudjuk, hogy merre tudnánk továbblépni, menyiért. Nekünk „könnyű”, hiszen már mögöttünk van a saját utunk. :)
    (az első saját "hangfalam" valami gagyi koax elrendezésű autóhangszóró volt valami műanyag villanyszerelő dobozba csavarozva... :DDD )

    Nekem nagyon tetszettek az összehasonlító videók, és bár ki tudja, milyen mikrofonnal, hogyan rögzítve, Youtube által átkódolva, saját valamilyen rendszeren visszajátszva mi marad meg belőle, a különbségek azért számomra tanulságosak voltak.
    Ahogyan én hallgattam, (tablet + agybadugós Sony füllhallgató) a Mackie mindkét teszten jobban domborított, magabiztosabban és kiegyensúlyozottabban játszott, a CR4-es igen megnyerő volt, ráadásul mintha olcsóbban is adnák a versenytárs Edifiernél.

Új hozzászólás Aktív témák