Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz mad823 #34 üzenetére

    Oké, többnyire jogos felvetések. Fényerő? Igen, nagyobb fényerőt tud az LCD, de minek??? A már fentebb említett Hisense QLED alap beállítások mellett nekem kb. égette a retinámat. Pedig ahhoz hasonló fényerőt szerintem még egy átlag OLED is tud...

    Tükröződik? Az LCD-k is. Valamivel kevésbé, de akkor úgy tévézz, hogy ennek ne legyen jelentősége.

    Az ABL-ről el tudom képzelni, hogy zavaró lehet, de én még nem láttam ilyet (sajnos nincs saját OLED TV-m). Valószínűleg "racionális" beállítások mellett azért nem nagyon zavaró, és/vagy ritkán jön elő.

    A gátló mechanizmus tényleg lehet zavaró, de ez szerintem (még) belefér. Egyértelműen hátrány, de a végeredményért szerintem tolerálható.

    A fogyasztás meg nem mondom, hogy tök irreleváns, de komolyan szempont??? Csak azért nem veszek LaFerrarit, mert az 1.0-ás Suzuki kevesebbet fogyaszt. :U Amikor rászán az ember mondjuk egymilliót egy TV-re, és égve hagyja a villanyt (akár több száz Watt is lehet), van légkondi, mosogató- meg szárítógép, az állandóan futó NAS, ott akkor valóban az lesz a probléma, hogy az OLED TV napi 2-3 óra használat mellett 50-100 Wattal többet fogyaszt... :N Nyilván jobb lenne, ha egyenesen termelné az energiát, de NEM ez a gond vele!

    TV műsorok nézéséhez (Maunika, Minimax), pláne egy világos nappaliba talán nem is vennék OLED-et, hanem inkább egy felsőkategóriás LCD-t, a többi esetre viszont ott van az OLED. :)

    Amúgy "csak" azt írtam, hogy gyakorlatilag mindenben jobb az OLED. Mea culpa, (számomra) releváns paraméterekre gondoltam, amik meghatározzák a kép minőségét. A tükröződés meg a fényerő nem igazi gond, azon tudsz korrigálni. A (relatíve) rossz kontraszttal és a felhősödéssel viszont nem lehet mit kezdeni, az a TV adottsága. Egy nagyon sok zónás VA paneles FALD "QLED" TV amúgy képminőségben elég közel áll egy OLED TV-hez. Nekem a tesztben lévő TV is jó lenne, bár elsősorban VA panellel.

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák