Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • guriga1234

    addikt

    válasz dutrás #65 üzenetére

    "egy tipusról van szó aminek az ára igen borsos" - ez relatív. Mihez képest? A telefonom pl. 2.5-szeresébe került. A Breitlingem árának meg csak a töredékébe.

    "van egy két ismerősöm aki kifejezetten butatelefont keres magának" - nekem is vannak ilyen ismerőseim, bár azok nem keresnek, hanem már van nekik. Az okostelefon mellett. Melóban a butatelefont használják, mert ha dolgozik, akkor neki csak telefonálnia kell tudni, az okostelefont meg melón kívül használja.

    "Én úgy gondolom a többség szerint nincs" - én meg úgy gondolom, hogy a többség nem engedhet meg ennyit magának, illetve nem ér meg nekik ennyit, vagy csak nem szeret órát hordani. Arra azért kíváncsi lennék, hogy ha hirtelen 1000 Ft lenne az ára, milyen hosszú sorok állnának a boltok előtt. A fikázók többsége is ott állna.

    "Még egyetlen gyártó sem tudta azt bizonyítani hogy erre elengedhetetlen szüksége van a társadalomnak" - nem is kell bizonyítani. Elengedhetetlen szüksége meg szerintem senkinek sincs rá. Ez egy kényelmi, sokaknak hasznos eszköz, de nem elengedhetetlen.

    PS: a mindig az rövid i betűvel írandó

  • MaCS_70

    félisten

    válasz dutrás #65 üzenetére

    A "hülyének néz" távolról sem Hozzád szólt.

    Az írod, hogy a gyártók nem tudták bizonyítani, hogy elengedhetetlenül szükségünk lenne az okosórákra, de kitársz a kényelmi funkciókra is.

    Szerintem a műszaki cikkek többségéről még a 2017-es szinten is elmondható, hogy igazán szükségünk nincs rájuk. A 2017-es szinten meg azt értem, hogy már messze nem a puszta létfenntartás, hanem egy bizonyos, fejlett civilizációban mindennaposnak tartott komfortszint az alap. Hogy mást ne mondjak: játékok. Bár még a hasznosságuk is védhető, azt azért senki nem mondja, hogy elengedhetetlenül szükségesek, mégis (a trollokon felül) elég kevesen kérdőjelezik meg a létjogosultságukat -- pedig hozzájuk képest egy okosóra azért némi valós hasznosságot is tartalmaz.

    Eleinte én is idegenkedtem tőle, nagyon boldog voltam az igényes, elem nélküli, DCF-es mutatós órámmal -- aztán rájöttem, hogy mennyire kényelmes tud lenni az okosóra. Nagyon jó, hogy látom az üzeneteimet, méri az aktivitásomat (bizony, komoly visszajelzés és ösztönző erő!), napi rendszerességgel használom számológépnek és zseblámpának, nem is beszélve a navigációról, ami ritkábban válik szükségessé, de a motoron, pláne hidegebb időben az, hogy nem kell előbányászgatni a telefont, bizony nagy királyság. Úgyhogy én már nemigen térek vissza a hagyományos órákhoz, a kedvenc darabomat babusgatom még, de felvenni már aligha fogom.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • .Szaki.

    addikt

    válasz dutrás #65 üzenetére

    Fogyasztói társadalomban élünk, ha valaki megengedheti magának, hogy megvegye és tetszik neki, akkor teljesen lényegtelen, hogy mennyire használja ki a tudását az eszköznek, ő boldog, mert tetszik neki és elégedett vele, még ha nem is tudja, hogy még miket lehet vele csinálni akkor is, és a cég is boldog, mert eladta jó pénzért.

    Én sem érzem azt, hogy különösebben szükségem lenne okosórára, főleg, hogy mostanában amilyen órákat látok csuklókon, kifejezetten gagyinak hatnak, de normális áron egy Watch-ot én is szívesen beszereznék. Nem tudom pontosan miért, mert van szép órám, tárgyalásokon ritkán kell részt vennem, ha meg ott vagyok, most mindegy, hogy csak rezeg-e a telefonom, vagy kiírja az óra, hogy mi jött, mert megtisztelem annyival az embereket, hogy nem az órámat fogom nyomogatni. Ennyi erővel a telefont is csesztethetném közben, ugyanakkora bunkóság szerintem. De ugyanakkor pedig imádom az ilyen tech csecsebecséket, elektronikai műszerész vagyok, érdekel ez a téma, és pont ezért vennék akár egy watch-ot, vagy mondjuk okoslámpát (amit itthon szintén egy felesleges vacaknak tartanak, pedig a Philips Hue kifejezetten jó és praktikus cucc).

Új hozzászólás Aktív témák