Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • boogiemano

    tag

    Udv!

    bongesztem az elozmenyeket es gondoltam felteszem a szokasosokat :)
    (nekem SM-r925f van, az lte modell)

    ki milyen "tokot" vett es hasznal az orara? szijas/szijnelkuli?
    van aki magyarorszagon talalt hozza jot?

    masnak is elhasal a frissites "copying update" kozben?
    az osszes trukkot kiprobaltam, maradna a reset de arrol nem latok semmit h akkor minden adat elvesz e es ujra kell tarsitani e.. nomeg ott van az esim... valaki atesett mar ezen?

    koszi a valaszokat elore is :)

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    válasz vinczetibor #994 üzenetére

    koszi a visszaallitas tapasztalatot :) egyebkent minden szavaddal egyetertek :)
    meg azzal is, hogy igy is nagy, hat meg tokkal :) viszont szukseg van ra igy elso 3 het utan egyertelmuve valt.
    egyreszt a pozicionalas es szorossag miatt valami normalisabb szij, es a vedelem miatt is.

    ami rohej, h a samsungnal van egy csomo "olcso" (ebay/amazon) aru megoldas de kis hazankban azokat nem forgalmazzak :)

    [[[ehhez hozzatartozik a funfact, h mikor megkerdeztem a samsungot (email ugyfelszolgalat) kozoltek hogy nezzem meg rendeljem meg amazonrol :) - majd a samsung experience shopban is "ebeyrol stb" valaszt kaptam :) hiaba no :) magyarorszagon vegyel ujat ha karcos lesz, angliaban, usaban inkabb védd a keszulekedet ]]]

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    Updattel ki hogy all?
    gyakorlatilag copying update-nel leragad. SM-925F-rol beszelunk (esimes)
    A neten eddig ismert megoldast (bt off, cache clean, restart, kill app stb es a reset is...) es ezekkombinacioit vegigjatszottam, huawei, xiaomi es samsung teloval is :) eloszor azt hittem a mate 20 pro miatt akadt ki de nem...
    Ugyanakkror amit szinten emlitenek a neten, hogy bt nelkul wifin kapcsolodva ez megoldodik. ja nem.

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    válasz pergabb #1151 üzenetére

    Xiaomihoz inkabb Xiaomi watch, Amazfit watch. Hogy miert...
    roviden funkciok, kompatibilitas, problemak

    Most epp Vodás Xiaomi Redmi 9T-vel hasznalom a Watch5Pro LTE-t (telekomos esimmel)

    Az oraval en meg vagyok elegedve, sot! De ez a Samsungos márkafasizmus amit az appletol vettek at nagyon megnehezitette a dolgom. Reklammal ellentetben ugyanis NEM mukodik BARMILYEN androidos keszulekkel.
    Ergo apple ora akkor apple telo, samsung ora akkor Samsung telo, huawei ora akkor huawei telo. Ahol csak lehet be van korlatozva es nehezitve barmi massal valo hasznalat.
    Sot ha megis mukodik, akkor ha samsung updatel valamit akkro a kis okoskodasokat is befoltozzak - amit csak azert haznal az ember h ne kelljen samu telot venni.
    azaz minden esetben: vegyel samsung telot! :)

    Nalam a vernyomasmeres volt az elsodleges. Mivel a Huawei vernyomasmeros orajat sajnos itthon nem lehet kapni (kulfoldrol rendelve meg nincs hozza gari itthon...) igy jott be a Watch5pro LTE.

    Huawei-el kezdtem hasznalni, de hamar attettem a Xiaomi 9T-re . Minden mukodik rajta, sot ekg meg vernyomas is. Igaz mar a parositas sem egyszeru feladat tavolrol sem. Hat meg a tobbi funkcio az aztan csak szep baleset. errol majd kkeszitek valami leirast.

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    Test menu: (dialer) *#0*#

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    válasz brumi15 #1155 üzenetére

    nalam revoluttal ugyanez, eszkoztol fuggetlenul (marmint androiddal, mindegy h GW ora vagy telo hw,xia,lg)

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    Ugy dontottem belekezdek egy elmebetegebb beszamolo-sorozatba az oraval kapcsolatban. Inkabb okulaskent es minden osszefugges nelkul, tapasztalatok (es orulet) megosztasa. Ha valakit egyaltalan erdekel akkor egeszsegere :)

    Az en felallasom a kovetkezo - ez fontos:
    Watch 5 Pro LTE SM-R925F (Telekom ESIM - multisim)
    Huawei Mate 20 pro (Telekom sim - multisim) a privat telom es ehhez tartozik az esim is, igy kritikus volt h mukodjon.
    Xiaomi Redmi 9t (Vodafone sim) a ceges telom
    (a tobbi kolcson telo, de teljesen updatelve mind)

    ##### ... nade mi az a service number/technical number???

    Kezdjuk azzal, hogy a service number az esim(azaz az ora) sajat "technikai" hivoszama. Gyakorlatilag egy alias. A szolgaltato biztositja.
    Ha ugy van tarsitva (lasd a vegen) akkor ha az orarol hivast kezdunk vagy smst kuldunk, ezt a szamot kuldi el, mar ha elerheto az adott telo-tarsitassal ez a funkcio.
    Ezt tarcsazva mas keszulekrol, az ora csorog es a multisimes telefon is. (elvileg :) )
    Erre smst kuldve csak az ora kapja meg! (elvileg :) )
    SMS-hez az oran ezt a kis messaging appban lehet "switch inbox" -nal kivalasztani. Ha watch akkor service number telofuggetlenul, ha phone akkor telo szama (es smsei).

    #### SMS kuldes/fogadas az oran (esim)

    Teljesen szolgaltatofuggo es aztan teljesen keszulekfuggo (elvileg :) )
    Samsung üfsz a Huaweire es Telekomra mutogat, Huawei üfsz a Telekomra és Samsungra mutogat. (az utobbi a jogos). A Telekom üfsz mindenkire mutogat de naluk nem lehet problema, aztan persze a sokadik tobb szintu reklamacio utan valamit allitanak es meglepoen mukodni kezd.

    Alapesetben "allitolag" az esimesnel igy kene mukodnie csak (vicc) :
    a. Ora+telo BT vagy ugyanazon wifin
    b. Ora+telo BT és mobilneten
    A valosag teljesen fuggetlen ettol. Mindennel maskepp mukodik! Teljes kaosz. Ki kell tapasztalni.

    A kovetkezokepp mukodott az sms kulonbozo tarsitasokka - hangsulyozom TELEKOMOS ESIM. Ha valaki talal benne logikat, ne tartsa magaban :) :
    -- Huawei telekommal (a multisimes) parositva: mobilnet és wifin vagy btn osszekotve. nincs service number. telo es ora egyszerre csorog.
    --- Huawei vodafonnal (mas elofizetes) parositva: csak btn osszekotve. nincs service number. telo es ora egyszerre csorog.
    --- Xiaomi telekommal (a multisimes) parositva: csak mobilnettel. nincs service number. vagy a telo vagy az ora csorog random.
    --- Xiaomi vodafonnal (mas elofizetes) parositva: barhogy barhol mukodik! Orarol kuldve service numbert kuld! egyszerre csorog telekomos telo es esimes ora. hivhato sajat szamon es service szamon is. telo es ora egyszerre csorog.
    --- LG v50 ThinQ telekommal (mas elofizetes) parositva: csak wifin ora+telo (se mobilnettel se btvel vagy anelkul) itt erdekesseg h a fő sim nem csorog csak az ora, kiveve ha BT-vel is osszekotom :)
    --- Samsung S10 telenorral (mas elofizetes) parositva: csak mobilnettel, service number hasznalhato. telo es ora egyszerre csorog.
    --- Samsung S20 telekommal (mas elofizetes): csak BTvel. service number nem elerheto. telo es ora egyszerre csorog.
    --- Samsung S20 telekommal (a multisimes): csak mobilnettel. service number hasznalhato. telo es ora egyszerre csorog.

    Minden esetben ha nem a multisimes telekomos keszulekhez volt tarsitva, a telekomos sim (multisimes) aktiv volt egy S6-on :)

    konkluzio: vegyel uj samsung telot!

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    válasz ACE- #1164 üzenetére

    Nem csodalom :) Nem is lehet kovetni. Minden telefon-parositassal maskepp viselkedik, mas elmebaja van. Teljesen logikatlan
    De nezzuk.
    ( Ahogy irtam ez telekomos valtozat. )

    Ket lehetoseg van eSIM-re:
    1. eSIM-et uj elofizeteskent venni (dragan hang+adat+huseg), ekkor lesz egy egyedi valos telszamod az oran (ami nem ugyanaz mint a telode logikusan)
    VAGY
    2. multisim megoldassal, (havi 900ft) ahol az esim ugyanazzal a hivoszamal hivhato ami a telefonodon is csorog. (utobbi esetben az esim-nek lesz egy "technikai hivoszama" is)

    Mindket esetben emailt kapsz a telekomtol amivel letoltheted az eSIM-et (QR kod)

    Mindket esetben muszaj telefonnal parositani, mert ALAPVETOEN SZUKSEG VAN SAMSUNG WEARABLE APRA, mert az orara az eSIM-et csak azon keresztul lehet ratenni (setup mobile plan). Erre egyszer van szukseg ha ora reseteleskor soha nem torlod az esimet!

    Innentol kezdve attol fugg lathatoan, hogy hogy tudod hasznalni az orat, hogy milyen telefonnal hogy parositod es aztan kiderul mit dobott az elet.

    Tehat mindket kerdesedre a valasz lehet igy is ugy is.

    Ahova en lyukadtam ki vegul (2 honap teszteles utan):
    1. Telekomos (multisimes) HuaweiMate20Proval setupoltam az orat es telepitettem arra a Telekomos multisimes esimet.
    2. ora reset (esim megtart)
    3. (Vodafonos) Xiaomival parositottam az orat.

    Eredmeny:
    - Az ora csorog a technikai szammal is es az eSIM-es szammal is. Barmikor barhol hivhato, nem kell se WIFI se BT se MobilNet, sem az oran sem a telefonon!
    - SMS kuldes/fogadas az ora inbox beallitasatol fugg! (watch = technikai, phone=telefon utobbinal kell mobilnet)
    - Nem kell hozza magammal vinnem egyik telefont sem!
    - A Xiaomira erkezo vodafonos hivasok is csongenek az oran ha BT-vel vagy WIFIN csatlakoztatva van (gyakorlatilag mint egy intelligens headset)

    (sima Samsung S20-al ezt nem lehetett elerni! Tokmindegy milyen szolgaltato volt epp a telon. Viszont S20+ vagy ultraval mukodik. tehat vegyel csucs samu telot)

    tehat az altalad kert konkluzio ismet: telekomnal vegyel s22+ultra super top-ot es minden mukodik mindenhogy - es nehogy arra gondoljon valaki hogy a szolgaltato valamit mokol samsunggal.. áá :)

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    válasz ACE- #1166 üzenetére

    Eloszor valaszolok aztan a storymód :)

    "mivel tud többet az S22 ultra, mint az én S20FE-m?"
    eltekintve h mas modell, watch tekinteteben jo kerdes :) itt nagyon sok szolgaltatoi meg samsungi parameter kozbejatszhat. Az is h honnan van a telo, honnan van az oram milyen elofizeto vagy, milyen szoftver van a telodon, updatelve van e stb stb. A pudding probaja az eves. lehet h kiprobalod tarsitod es minden faszan mukodik, amit meg irtam felesleges marhasag a te esetedben.

    "ha kérnék egy multiSIM-et az órához?"
    Hat csinald :) hajra! Mit veszthetsz? A pudding probaja az eves, azaz:
    900 ft havonta amig fizeted (huseg kell-e? --> NEM )
    ergo telos ugyfelszolgalaton igenyelsz multisimet, egy-ket oran belul megkapod a mailt, aktivalod frissited kiprobalod es kiderul. (egy het mulva lemondod :) vagy hasznalod tovabb)

    "Amikor a telefonom csöng, akkor csörögni fog az óra is,"
    IGEN (elvileg, lehet h telekomot hivogatni kell.. lasd lejjebb)

    "ha SMS, akkor pedig az órán is látni fogom"
    Erre harom valasz lehet:
    1. ELVILEG IGEN, mert egyreszt attol fugg h:
    a.) ha alapbol nem megy akkor mennyire tudod kitartoan turelmesen piszkalni a Telekomot (ingyen hivhato) alap üfsztől a nagyontetchnikai üfszig reklamalva tobbszor h nem mukodik nezzek meg allitsak at (aztan egyszer csak mukodik!!)
    b.) adott telefonnal hogy akar majd mukodni (milyen kapcsolodast igenyel vagy sem)

    2. vagy pedig alapbol mukodik es minden szep es jo!

    3. ugy fog muxani mint a Telekom hivatalos blablaja , de ez visszakanyarodik az egyes pontra: FUGGETLENUL MIT IRNAK, REKLAMALNI REKLAMALNI AMIG VALAKI BE NEM KAPCSOLJA AMIT ALAPBOL BASZNAK BEKAPCSOLNI de persze tagadni fogjak :) kozben misztikusan mukodni kezd

    "a saját telómról fel fogom tudni hívni az órát a technikai számon"
    NEM. (ugyanazon multisim telszamu telorol nem)
    Mas elofizetesrol (szamrol) viszont azt hivsz amit akarsz, technikait vagy normalt :) az ora is es a telo is csorogni fog. a technikai szamon fel lehet hivni az orat tudsz smst kuldeni fogadni
    A technikai szam az csak egy "alias" -a a normal szamodnak. Ergo a ugyanarrol a szamrol nem lehet ugyanazt a szamot felhivni.

    Szoval jogos a felvetes.
    Nekem ugyannez jutott eszembe. Miert tosszak igy el ha pont az lenne a lenyege hogy telo nelkul pikpak. Egyebkent ugyebar a Telekom hivatalos blablaja imigyen szol
    Ami megint csak nem igaz teljesen hiszen mint kiderult ez attol is fugg milyen markaju es modellu es szolgaltatoju telefonnal parositod es az "A multisimes" -e illetve az telekomos e vagy mas szolgaltatos.

    Hogy ez a samsungnak koszonhetoen van igy azt ketlem. Fura h egy "eSIM es mobiltelefon" eszkoz csak egy masik mobilhoz csalakoztatva mukodjon? Mert telekom gyakorlatilag ezt pusholja. De prsze lehet h megint kis hazank szuperprodukcio-limitalasa

    [OFF]Ugyanakkor ezek az en oram, az en probalkozasaim. Hiaba voltam igen alapos es korultekinto meg blablabla, ettol meg barmi barhogy maskent is lehet.[/OFF]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    ##### Parositas Huaweiiel (utoljara 2022.nov.22-en!! Azota lehet van uj.)

    Az en felallasom a kovetkezo:
    Watch 5 Pro LTE SM-R925F (Telekom ESIM - multisim)
    Huawei Mate 20 pro (Telekom sim - multisim)

    Tudnivalok:
    - Play store-os Wearable/Gear appal nem lehet tarsitani az orat, eleve be van kodolva a "huawei" kodszo tiltasra.
    - Csak regebbi (vagy hekkelt) Health-en keresztul lehet az orat tarsitani a telefonnal.
    - Csak 2022.okt.20 elotti Samsung Health/Gear/Wearable apk-kal lehetseges! (apkmirror)
    (Ezt kovetoen a Samsung kivette a Health-es kiskaput is az apk-kbol!)

    Megj.:
    -Mate20pro-n es p20-on is mukodott. (ezek meg google-s telok)
    -nem elerheto :
    Galaxy store (telon nem, oran igen),
    vernyomasmeres, ekg, (sem oran sem telon) (alapbol nem, de van ra megoldas)
    google camera/remote, (sem oran sem telon)
    Google assistant (oran nem, telon igen),
    Bixby csak oran van, de mukodik!,
    ora szoftver update (sehogy sem)
    3G (csak LTE/3g elerheto)

    Szukseges APK-k (apkmirrorrol letolthetoek es ezek nov22-en tuti mukodtek):
    com.samsung.android.app.watchmanager_2.2.51.22083061-2122083061_minAPI18(arm64-v8a,armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

    com.samsung.android.heartplugin_2.2.12.22090751-122090751_minAPI26(arm64-v8a,armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

    com.sec.android.app.shealth_6.22.5.035-6225035_minAPI26(arm64-v8a,armeabi-v7a)(nodpi)_apkmirror.com.apk

    Procedura:
    a. Ora 100% -on, es resetelve! Telo 100%-on es erdemes a kepernyo timeoutot felemelni 3-5 percre! Ismeretlen forrast engedelyezni kell!
    b. Mindharom APK-t feltelepiteni.
    c. Health-en keresztul, parositani telefonnal.
    d. Ez ha lassan is de egy ido utan megjelenik a Wearable is es minden szep es jo!
    x. Hiba eseten mindharom appnak clear storage (nem csak cache) aztan uninstall, majd elolrol kezdeni. (ora restart)

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    elozo leiras mukodott mas telokkal is (tehat NEM SAMSUNG telokrol beszelek), amennyiben a play store-os legujabb Wearable vagy Health -el nem. (ergo acessory/watch not supported vagy cannot pair)

    Xiaomin erdekes modon a Play store-os megoldassal siman mukodott, ez nem kellett hozza. Igaz eleg lassunak tunik a kommunikacio az ora es a telo kozott.

    LG v50ThinQ-n kellett a regebbi apk, nem lehetett gyarival tarsitani.

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

  • boogiemano

    tag

    válasz ACE- #1250 üzenetére

    az esim yettel a telod meg telekom ugye?
    eloszor is nezz korul yette-nel h az esimnek hogy kene mukodnie (vagy hivd fel oket es kerj segitseget)
    masodszor ha a sima messaging alkalmazast hasznalod mire van allitva? a csatlakoztatott telefonra amire most nem lesz szukseged, vagy watch-ra?
    ha watchrol kuldesz egy masik szamra egyaltalan kimegy? es ha igen milyen szamal kuldi?

    [ Szerkesztve ]

    Mate20Pro /stb/stb (de miert nem tesznek a mobilokra csuklopant rogzito lyukat??? hadd essen torjon a fergese..)

Új hozzászólás Aktív témák