Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ben-Ce

    csendes újonc

    Különböző cikkekben lehet olvasni arról, hogy egy-egy ember életét megmenti riasztásokkal az okosórája. Általában Apple illetve Huawei órákat említenek, amelyek figyelmeztetnek nem megfelő szív-egészség értékeknél. Nekem úgy tűnik, hogy a mi Watch-unk nem tud ilyet. Az EKG csak akkor mér, ha az érzékelő gombra teszem az ujjam, de nagyon "optimálisnak" tűnik a grafikon, sőt ő maga írja a mérés után, hogy nem riaszt szívroham esetén. A szívdobogás nagyságát méri, de riasztást csak 120-as érték felett ad, ami meg sportolás miatt értelmét veszíti. Kihagyást, rendszertelen ritmust nem érzékel - vagy nem szól, ha gond van. A stresz-szint mérését nem értem, milyen értékekből kalkulál. Ezek után felmerül bennem, hogy e-célból érdemes volt-e megvenni.

    [ Szerkesztve ]

  • Ben-Ce

    csendes újonc

    Szaasztok!
    Mentési mizériára írnék tapasztalatokat. Január óta van meg a Watch 5 44mm. Minden frissítést folyamatosan engedtem. Nálam is előjött alvás módban a 12 órás idő mutatása. Fizetős óralapom van, azon 24 órás időbeállítás. Wallet-es fizetés, mindig működött, de a PIN-es lezárás akkor is random mód többször megjelent az utolsó frissítés óta, amikor a kezemen volt. Sőt, működő program között kért pin-t, ami azért már zavaró volt. Ezért döntöttem a visszaállítás mellett. Nálam nem ment Cloudba, hiába kapcsolom be a telón, visszalépéskor törlődik a beállítás. Éjszakánként mentést ír, de mivel repülőn van az óra és a telefon is, nyilvánvalóan nem kommunikálnak egymással. Néhány éjszaka kihagytam a repülő módot, hogy megcsinálja a mentést. Nem csinálta. Írta, hogy megtörtént, de nem lehetett megnézni, hibát írt ki. A Visszaállítás előtt csinált mentést (új funkció), azonban a törlés után a biztonsági mentést nem rakta fel teljesen. Az ébresztési időpontokat, az edzésbeállításokat és a névjegyzéket, híváslistát visszarakta, de a csempéket, az óralapot, alkalmazásokat, a wallet adatokat nem.
    Néhány animáció változott (pl. stresz-mérés) a törlés után.
    Úgyhogy lakhattam be megint...

  • Ben-Ce

    csendes újonc

    válasz Blac1 #2977 üzenetére

    Köszi az észrevételt!
    Jó lenne tudni, hogy a többi mérés is mérés-e, vagy hozzávetőleges saccolás! Nagyon nem mindegy, hogy az EKG, pulzus... valóban mér-e.Nem is beszélve az alvás monitorozásról. A fiam ugyanilyen órája hasonló értékeket ad és tippeket, tanácsokat mutat mindkettőnknek. Nem úgy és annyit alszunk ( ő gimisként).
    Van úgy, hogy a mobil lépésszámláló adatai eltérnek az óra által mértekkel, nem beszélve más platformról. A megtett távolság általában egyezést mutat. Saját edzésnél - terepen - vicces GPS-képeket mutat. Pl. egy perető-horgászat során olyan gubancokat mutat egy-egy megállónál, mintha perceken át kontrollálatlanul szaladgáltam volna össze-vissza egy 20 nm-es területen. Gyaloglásnál pedig városban nem az utcán sétálok néha, hanem bizony átmegyek épületeken a GPS szerint.
    A kezdetekhez képest, majd egy éve van meg az óra, egyre inkább az a benyomásom, hogy átverés az amiért megvettem. Lehet, hogy visszatérek a szép, de nem okos analóg óráimhoz.

  • Ben-Ce

    csendes újonc

    válasz Parallaxis #2985 üzenetére

    Köszi, megnéztem. Hát igen, olvasva a hozzászólásokat is, nem lett szebb a kép. A bőrhőmérséklet mérés szerint vagy hulla, vagy zombi/vámpír vagyok. 31 és 35 C-on élek éjszakánként.

  • Ben-Ce

    csendes újonc

    válasz $atirka #3762 üzenetére

    Watch 5, alap. A sportolás követés sem pontos. Kerékpározáskor többször mért már 90 km/h feletti értéket, sík területen. Egyéni sportnál (horgászat) olyan pókhálót rajzol a gps, mintha órákig szaladgálnék egy 10 nm-es területen oda-vissza-körbe-körbe. A gyaloglás talán pontos értékeket mutat, de a gps sokszor átvezet egy udvaron, vagy háztömbön. Az EKG már nekem is mutatott pivarbalhét, de újbóli mérések után abbahagyta a riogatást. Nincsenek szívproblémáim. A vérnyomás szerintem is vicc. Az alvásfigyelés megint hit kérdés. Van, hogy egyezik a tapasztalattal, van hogy nem. Nyilván itt befolyásolja a mérést az óra helyzete a csuklón. A streszmérés nem érdekel, mivel a tapasztaltakkal nincs szinkronban. A vízivás-tanács dettó. A hívásfogadással nincs probléma, jól működik, ha rendszeresen újraindítom a telefonnal együtt. Szeretem a lépésszámlálót és a megtett utat is kijelző óralapokat. Az AOD meglepően jó, ha szép és hasznos óralapokat használok, talán 10-20 %-ot jelent műsoridőben. Mivel egyébként is naponta töltöm, ez nem zavar. Az annál inkább, hogy egy túra, vagy hosszabb kerékpározás alatt , ha mérem a sportolást, energiatakarékosra kell rakni (AOD nélkül is), mivel nem bírja ki a napot (edzés végét)
    A felhasználói szokásaimat tekintve nem nagyon találtam olyan sok appot, amit használni tudnék. Feleségem Huawei-e nem butább ebből a szempontból, jobb az üzemideje, viszont nem kompatibilis a google rendszerrel, így a szinkronizálás macerásabb (pl. Millió lépés stb...)

  • Ben-Ce

    csendes újonc

    válasz dionaea #3845 üzenetére

    Szia!
    Bár nem w5 pro, hanem w5 44 mm-es. A túráknál szerintem korrekt képet mutat, szintemelkedésekkel, pihenőkkel... Az egészségügyi értékek valódiságát már többen megkérdőjeleztük. Talán picit több a játéknál.
    Kerékpározásnál az enyém néha mér 90 km/h fölötti értéket egy szakaszon, amely egy vicc. Egyéni sport mód - horgászatnál (pergetés) meg az útvonal "kócot" rajzol egy-egy megállás alkalmával. Gyaloglásnál, túrázásnál nem csinálja.
    Merülés: Az első hosszabb krékpártúránál (kb 7-8h) nem bírta végig, lemerült és kikapcsolt. A fiam ugyanilyen órája energiatakarékos módban csak a feléig merült.

Új hozzászólás Aktív témák