Új hozzászólás Aktív témák

  • csimpas

    tag

    sziasztok!

    keresőszavak: thai, hívásrögzítés, acr, pie, android 9, rom, call recorder,

    az utókornak és azoknak hagynám itt ezt a bejegyzést, akik nem nagyon foglalkoznak, vagy foglalkoztak az utóbbi időben ROM felrakással, és társaival
    személy szerint talán még a galaxy s3ra raktam romot utoljára, jó pár évvel ezelőtt

    utána az s6 és s8 széria kivételével az összes galaxy megvolt, ezekre egyikre sem tettem romot

    a hívásrögzítés miatt kezdtem újra bele, gyakorlatilag több év kihagyás után, mert eddig az ACR és a hozzá vásárolt licence teljesen jól működött az s7 edge telefonomig

    aztán az s9 plus duos telefonomon, döcögősen, hol fel vett hol nem az ACR, így "kénytelen voltam" beleásni magam mélyebben abba, hogy android 9 PIE alatt is működjön a hívás rögzítés

    leírnám hogyan csináltam, hátha valakinek hasznos lesz

    1, vettem egy aktivált thai sim kártyát, ami MICRO sim es volt, aztán döbbenten jöttem rá, hogy ez nem lesz jó az s9 plusz duos telefonba... mivel nem volt itthon sim kártya vágóm :F jobb híjján ezt kinyomtattam majd ez alapján vágtam ki ollóval a sim kártyát nano sim-re :DDD

    2, néztem egy thai romot ( THL) a sammobile,samfirmware stb oldalon, de olyan tetű lassan jött, hogy kb 2nap alatt ért volna le az a kb 4.5 giga, úgyhogy elkezdtem közben keresni, hátha valahol máshol fent van,

    majd egész véletlenül bele akadtam EBBE ez már egy elég régi megoldás arra, hogy max sávszéllel le lehessen szedni a firmware-t, de mivel évek óta nem foglalkoztam vele, ez nekem elég új történet, mindenesetre örültem neki hogy pár perc alatt letudtam szedni ezzel a megfelelő romot a telefonra

    3 felraktam ezt az usb drivert

    4, leszedtem az Odin3-v3.13.1 verziót

    5 innen,ebből a leírásból kiollóztam azt, hogy
    Fontos lépés [] : A Beállítások ⇒Fejlesztői beállítások¹ ⇒OEM-feloldás -t állítsuk aktívra, hogy véletlenül se kerülhessen FRP² lock -ba a készülékünk, a ROM-flash -t követően!

    illetve hogy

    Fejlesztői Beállítások menüpont aktíválása a készülék OS -ében:
    Beállítások ⇒A telefon névjegye ⇒Szoftveradatok ⇒Build száma -t egymásután többször érintsd [6-os droidon ⇒6x, 7-esen ⇒7x], majd dob egy üzenetet, és utána már ott lesz a Beállítások listában.

    továbbá, hogy az odinba ezt is érdemes betallózni

    CSC_YYY: Ez, az alap CSC file. Ezt akkor kell betallóznunk, ha a telefonunk aktív CSC kódja, nem egyezik meg az újonnan felrakni kívánt ROM CSC kódjával. Ebben az esetben az új ROM szerinti alapértelmezett [default] CSC kódra fog beállni a készülék, és a flash művelettel együtt egy automatikus FR is lesz. Ezt követően pedig, a készülék az új aktív CSC -kód szerint fog frissítést kapni az OTA szerverektől. CSC váltáshoz, és Downgrade -hez is, ennek a file -nak a használata a javasolt !

    ezután az odinba betallóztam a megfelelő fájlokat, telefont kikapcsoltam, hangerő le, majd bixby gomb együttes nyomása mellett bekapcsoltam, megnyomtam a hangerő fel gombot, ezután az odinban rányomtam a start gombra

    amikor végzett, belementem a tárcsázóba, jobb felül 3 pötty / beállítások, hívások rögzítése-t bekapcsoltam
    kicseréltem a sim kártyát, és gyönyörűen vesz fel oda vissza hangot :C
    (m4a formátumban, 14 percet 11 megában vette fel! :))

    remélem nem volt túl hosszú, és bízom benne hogy ha valaki erre rákeres és rátalál, akkor hasznos lesz az infó neki :R

Új hozzászólás Aktív témák