Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz Tin #6625 üzenetére

    A 120 Hz és fogyasztás témához tennék még egy megjegyzést. Mivel a fentiek alapján 40 lux alatt nem működik az adaptív visszavétel, leteszteltem fix 60 Hz-en a telefont, 2 napig. Azon kívül, hogy elég vacak "remegős" a scrollozás így, nem sokat hozott az akkun az én használati szokásaimmal, pedig sokszor webeztem rajta sötétben. Mivel világosban működik az adaptív, így ott nagyjából semmi nem hozna, de sötétben azért valamennyit igen.

    Ez alapján azt tudom javasolni, ha valaki jellemzően sötétben használja a telefonját, a hosszú kijelzőidőkhöz (pl youtube) érdemes lehet 60 Hz-re váltani. Egy YT Bixby rutin, ami a Youtube app elindításakor átáll 60 Hz-re, kikapcsolásakor pedig vissza Adaptívra, szerintem sokat tud hozni. A YT úgyis csak 60 Hz és 48 Hz-en megy, de utóbbin csak 24p videók esetén, amiből meg alig van. Így, a fix 60 Hz még világosban sem ront semmit, sötétben viszont nem 120 Hz-en fog menni a kijelző, és határozottabban kevesebb lesz a fogyasztás (sötétben akár -30%).

    Minden más esetben az Adaptív maradhat, nem hoz annyit a kikapcsolása.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák