Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • nkmedve

    őstag

    válasz trialboj #1518 üzenetére

    A helyzet azért messze nem ilyen drámai, nálam pl. semmiféle fagyás, hívásmegszakadás nem jelentkezett eddig, tökéletesen jól használható a telefon minden alap és nem annyira alap műveletre. Az egyetlen gondom a szóban forgó közelség-érzékelő, ez viszont messze nem nevezhető kritikus problémának (egy egyszerű dupla koppal felébred).

    A korábbi iPhone 5S-em sokkal durvább dolgokat csinált a proximity szenzorral, pl. hogy telefonálás közben random bekapcsolt a kijelző és így a fülemmel kezdtem nyomkodni a a különböző gombokat (néhányszor még a hívásmegszakítást is sikerült, a mikrofon-némítást pedig rendszeresen eltaláltam). És ez egyáltalán nem volt egyedi eset, rengeteg mástól is olvastam ilyeneket úgy iPhone-oknál mint Samsung, Sony és egyéb telefonoknál. Szóval szerintem ne csináljunk, úgy mintha a proximity szenzor kizárólag az S10 szériában lenne problémás. :)

    Talán javítják a gondot, de még ha ez nem is történik meg, akkor is én inkább inkább ezt a manuális felébresztés preferálom mint, hogy a proxy szenzor megbízhatatlanul, random módon kapcsolgassa a kijelzőt miközben beszélek telefonon.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Damage401 #1555 üzenetére

    Az ultra-wide kamera sokkal gyengébb minőségű, mint a normál. Kezdve onnan, hogy nincs benne autofókusz, egészen addig, hogy kissebb pixelmérettel és rekesszel dolgozik. Erre még rájön a Samsung-féle túlzott feldolgozás, és máris megvan az olajfestmény. :D

    Remélem szoftveresen javítanak még ezen a kamerán (vagy valaki csinál egy Google Camera verziót ami támogatja Exynos-on), mert jelenleg kb. csak 2Mpixel-re leméretezve használhatóak a képek, belenagyítani teljesen értelmetlen.

  • nkmedve

    őstag

    válasz kekedi #1558 üzenetére

    Jó fényben nem olyan rossz az ha nem akarsz nagyon belenagyítani. Néha én is szoktam használni, csak az én szememet kicsit zavarja ez a túlszaturált, túlélesített (de mégis helyenként mosógép effektussal operáló) feldolgozás.
    A hardver adott, de szerintem szoftveresen ki lehetne többet is hozni mindkét kamerából, főleg az ultraszélesből, remélem idővel javítanak még rajta ahogy az éjszakai mód is sokat fejlődött a kezdetektől. Legalább rakhatnának 1-2 extra beállítást a magamfajtáknak akik kicsit nagyobb kontrollt szeretnének (bár ez nem hiszem, hogy megtörténne).

    Amúgy nem hiszem, hogy a konkurensek olyan sokkal jobban állnának az ultra-wide kamerák tekintetében, valószínűleg sokkal többet nem lehet ilyen apró szenzor és optika mellett kihozni belőle.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    Hogyha már mindenki mutogatja a szép üzemidejét, akkor jövök én is egy szerintem korrekt eredménnyel :D

    Ezt manuálisan állított 40% körüli fényerővel sikerült, 1 SIM, folyamatos Wi-Fi kapcsolat, 3 email szinkronizálva. Ahogy a listában látható, volt itt több, mint 1 óra hardver-intenzív játék (ilyenkor melegedik is rendesen a telefon), Facebook, Youtube, egyéb dolgok amik nem jelennek meg a listában (pl. Chrome is elég sokat ment), valamint egy éjszakányi pihenés (természetesen hálózatra csatlakozva).
    Ennél többet nem hiszem, hogy várhatnék a telefontól ilyen igénybevétel mellett. :)

    Azt még hozzáteszem, hogy általában 2-3 óra SOT-nél nem csinálok többet egy nap alatt (a mai nap különösen telefon-nyomkodósra sikerült), úgyhogy 48 óra akkuidő teljesen reális nálam.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz HUNgabus #1640 üzenetére

    A főkamera ugyanaz, úgyhogy a minőség is többé kevésbé megegyezik.
    A review-kben levő különbségek inkább szubjektív jellegűek lehetnek szerintem, vagy abból is eredhetnek, hogy az S10e-ből Exynos-os változatot, míg S10+-ból Snapdragon-osat teszteltek (van némi különbség a feldolgozásban, főleg a kezdetekben volt jelentősen lemaradva az Exynos, azóta javult a helyzet).

    A Pixel 3 szoftveresen jobb főleg. A Google Camera sokkal természetesebb képeket ad, mint a Samsung saját appja (ez kicsikét túlszínezi és élesíti a képeket) bár ez is valamilyen szinten szubjektív (sokaknak bejön ez a fajta csili-vili feldolgozás :) ). Én amikor tehetem akkor inkább a GCam-ot használom az S10e-n, csak az Exynos-os portok elég gyatrán működnek.

  • nkmedve

    őstag

    válasz rongyi #1734 üzenetére

    Nem éppen SE, de én 5S-ről jöttem, amit azelőtt 5.5 évig használtam.
    A váltás viszonylag zökkenőmentes volt (bár én használtam/használok más Androidos eszközöket is, úgyhogy nem volt nagyon újdonság), sok adatot át lehetet adatkábellel hozni a régi telefonról, de nyilván lesznek appok amelyek adatait egyáltalán vagy csak nehezebben lehet átvinni. Gondolom a szoftveres része erősen felhasználófüggő lesz az átállásnak, lehetnek olyan esetek ahol egy iOS app-ot nem találsz meg a Play Store-ban és így valami alternatívát kell keresni (ez ritka, nálam talán két ilyen app volt). A One UI kicsit hajaz az iOS home képernyőjére, úgyhogy szerintem az nagyon könyen szokható (és jól testre is szabható).

    Méretben még ez a telefon is érezhetően nagyobb az 5S/SE-nél, de átlagos kézméret mellett szerintem könnyen szokható, és az egykezes használat is teljesen jól működik. A Samsung appjai és a One UI többnyire úgy vannak tervezve, hogy ne kelljen sokat a képernyő tetején matatni, valamint az egy kezes mód is sokat segít olyan helyzetekben ahol el kell az ember érje a képernyő tetejét és nincs egy második szabad keze.
    Amire még fel kell készülni, hogy nem lesz épp olyan egyszerű fóliát/üveget rakni erre a telefonra, mint a teljesen sík kijelzős SE-re. Az S10e-nek bár nincs edge kijelzője, de azért van némi lekerekítés a széleken (ez viszont minden modernebb telefonnál megvan, úgyhogy nincs menekvés :) ).

  • nkmedve

    őstag

    válasz trialboj #1805 üzenetére

    "nagyon kicsi az akksija is, a kijelzohöz mérve"

    Persze sok más telefonhoz hasonlítva kicsi az S10e akkuja, de a fenti állítás pl. a normál S10-hez képest nem teljesen állja meg a helyét:

    S10e vs S10
    Kijelző: 82.8 vs 93.2 mm2 (+ 12.5%)
    Akku: 3100 vs 3400 mAh (+ 9.6%)
    Több akkutesztben ki is jött, hogy az S10e picit jobban bírja szuflával, mint a normál S10.

    A másik oldalon viszont ott van az S10+ aminek már lényegesen nagyobb akkuja van és az a gyakorlatban is tovább bírja (főleg inaktív kijelző mellett).

    S10e vs S10+
    Kijelző: 82.8 vs 103.8 mm2 (+ 25.3%)
    Akku: 3100 vs 4100 mAh (+ 32.2%)

  • nkmedve

    őstag

    válasz bkri #2156 üzenetére

    Nálam két hónapja van az eredeti fólia és elég nehezen találok rajta karcokat, még mindig majdnem olyan mint új korában. Szerintem ha nálad rövid idő alatt teljesen összekarcolódott (gondolom aktívabban használod) akkor erősen ajánlott valamit rakni a helyére, egyébként a kijelző sem fogja sokáig bírni. Régi iPhone-onom nem volt fólia, és néhány év után már elég mély karcolások is megjelentek, a halom mikrokarcról nem beszélve.

    A GG egy egyszerű márkanév, úgyanannyira karcálló, mint bármilyen más edzett üveg (talán a becsapódást jobban bírják az újabb variánsok, de abban sem vagyok olyan biztos). Egy kis por vagy homok a zsebben, és máris annyi az újszerű kijelzőnek.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Ateess #2288 üzenetére

    "Na most akkor mennyi a reális SoT mondjuk átlagos használat mellett"

    Ilyen, hogy "SOT átlagos használat mellett" nincs. Mindenki nagyon másképp használja a teljefonját. Van aki egy sötét szobában, van aki napfényben. Van aki olyan helyen ahol jó a hálózat, van akinél gyengébb a jel (utóbbi esetben jobban merül). Van aki játszik rajta, van aki egyész nap telefonál, videóhívásokat bonyolít, van aki csak Youtube videókat néz esetleg csak olvasgat valamiket egy böngészőben.

    Ilyen tekintetben ha valaki "átlagos használattal" 4-5 óra SOT-t hoz ki a telefonból, akkor egy másik ember lehet csak 2-3 órát, vagy akár 10-et is. Fölösleges ilyen szubjektív összehasonlításokba belemenni.
    Szerintem legjobb megnézni valami standard akkuteszten hogy teljesít a telefon más készülékekhez képest, és többé kevésbé annyit fog tudni a valódi életben is. Tudom, jönnek majd mások akik megmondják, hogy ez nem így van, és egyik vagy másik telefon 3-szor annyit bír mint az S10e, miközben a tesztekben csak 20-30% különbség volt de ez egy meddő vita.

    Hogy legyen valami konkrét is: Nálam a játékok (most komolyabb 3D grafikáról beszélünk, nem valami 2D side-scroll-os dolog), és videóhívás nagyon meríti a telefont, olyankor kb. 2-3 óra SOT-t kapok. Ugyanakkor ha csak éppen olyan kedvemben vagyok, hogy csak cikkeket olvasok és videókat nézek akkor volt már példa 8-10 órányi SOT-re is. Ezek mind bent, közepes fényerőn, nyilván ha kiviszem a telefont a napra és maximum fényerőn dolgozik akkor ezeket a számokat akár felezni is lehet.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz Ateess #2293 üzenetére

    "Néztem aksi teszteket (Link), amiben a 10e jobban bírta, mint a sima 10"

    Én is láttam több ilyet is, és reálisnak tűnik, mivel az S10-nek nincs annyival nagyobb akkuja mint amennyivel nagyobb felületű a kijelzője (akku 9.6%, kijelző 12.5%-kal nagyobb) és talán még maximális fényerőben is picit többet tud az S10 (bár a tesztekben manuálisan szokták azonos szintre állítani a kejelzőket, úgyhogy ez olyan sokat nem kéne számítson). Hogyha minden más hardverelem megyegyezik akkor SOT-nél leginkább a kijelző fogyasztása a mérvadó, az pedig valószínűleg magasabb lesz az S10-nél.

    Ahogy olvastam az S10e valamivel jobb SOT-t kéne hozzon az S8-nál, ugyanakkor lehetnek helyzetek ahol az S8 lesz minimálisan jobb. Szerintem a mindennapokban nem lesz hatalmas a különbség.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Sn00k #2440 üzenetére

    és LustaDick123

    Van GCam Exynos-ra is, csak elég régi (5.1) és fapados. Ha a legtermészetesebb kép kell a főkamerától nappali fénynél akkor én ezt szoktam használni: [link]

    Ki tudja, talán egyszer majd valaki megoldja, hogy az újabb verziók is működjenek normálisan, addig marad ez, és a gyári app képeinek utólagos feldolgozása (mondjuk a túlélesítéssel nem nagyon van mit kezdeni, még ha a szaturációt le is tudja venni az ember). A Samsung is igazán rakhatna valami extra beállításokat a kamera appjába (legalább egy-egy csúszkát a szaturációra és élesítés mértékére), sokan sírnak érte már évek óta.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz trialboj #2475 üzenetére

    Az iPhone 11 minden csak nem kicsi, az azonos méretű elődjét fogdostam az S10e vásárlása előtt és kézbe véve hatalmas a Samuhoz képest. :) Szerintem a 11 Pro-ra gondolsz ami az s10e-hez hasonló méretű, árban viszont jóval borsosabb.

    Pixel 3a is járt a kezemben elég sokat (asszonynak az van :) ), az sem éppen az a nagyon kompakt kategória, de még vállalható (hosszúnak hosszú, de legalább nem túl széles).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Vegha #2554 üzenetére

    Inkább ez a lista lenne a helyes (amit te linkeltél az le van maradva egy hónappal), bár ez is elég gyenge changelog. Már csak az OTA infónál is többet írt, pedig ide csak a legnagyobb változásokat rakják ki:

    A kamera minőségével valamennyire én is egyetértek (mivel többnyire DSLR-el lövöldözök), ugyanakkor a normál Photo és Night módok adta képek a legjobbak között vannak a jelenlegi telefonos felhozatalból. Nyilván a minőség nem hasonlítható egy Lumia 1020-hoz pl. (vagy Nokia 808), mivel abban nagyobb a szenzor, és jobb az optika, de lassan a Samsung feldolgozása is kezdi kiforrni magát és mostmár egy kis utómunkával (-szaturáció) még nekem is használhatóak a képek.
    Annyit tennék még hozzá, hogy szerintem a Pro módot értelmetlen használni. Ez az apró szenzor annyira zajos és szűk dinamikájú képeket ad, hogy a RAW képeken az utólagos feldolgozással sem lehet túl sokat segíteni, jobb inkább a normál Photo/Night módot használni HDR-el (ami alapból több képből rakja össze a végeredményt, és a szenzor profiljához igazítja a zajszűrést) és azon végezni minimális utómunkát.

    "mert vagy nagyito vagy kis karacsonyfa vagy nagy karacsonyfa vagy izzo jon elo"

    Arra gondolsz ahol a kamerák között lehet váltani? Nekem az nem foglal sok helyet s nem is tűnik annyira haszontalan dolognak :D

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz trialboj #2619 üzenetére

    Ha azt akarod, hogy minél tovább bírja az akku a wireless töltés mellett akkor javaslom egy olyan töltő beszerzését amiben van ventillátor, Samsung is gyárt ilyeneket (bár nem olcsóak). A sok rövid töltési ciklus nem árt az akkunak, de a magas hőmérséklet (ami a wireless töltéssel jön) viszont nem tesz jót hosszabb távon.

  • nkmedve

    őstag

    válasz trialboj #2836 üzenetére

    "Az kicsit zavar, hogy ez az exynos dolog azután derült ki, miután megvettem."

    Én is jobban szeretném a Snapdragon-os változatot (főleg azért, hogy tudjak GCam-ot használni), de az hogy mi Exynos-t kapunk egyáltalán nem újdonság. Több éve ez megy, és általában mindenhol le van írva, hogy Exynos-os a telefon (MA tesztekben is, webshop-ok oldalán is). Nem tudom ez hogy derülhetett ki csak a vásárlás után. Ha vásárlás előtt nem volt olyan fontos utánanézni akkor szerintem nem is fogod észrevenni a különbséget.

    SOT-ben amúgy nincs hatalmas különbség a kettő között, ott nem annyira a proci dönt. Standby-ban volt az elején jelentősebb eltérés, de akkor még volt egy deep sleep bug az Exynos-os változatban, amit azóta javítottak.

  • nkmedve

    őstag

    válasz icemad #3022 üzenetére

    Nyilván elavult lesz a telefon 2-3 év után (ahogy egy iPhone is az sok szempontból), de ez nem jelenti, hogy nem lehet majd használni. Rengetegen használnak olyan telefonokat amelyek már évek óta nincsenek támogatva semmilyen szinten. Ha az ember nem látogat mindenféle kétes oldalt és tölt le ismeretlen appokat, akkor eldöcög egy korábbi biztonsági frissítéssel. Úgyan így a főverzió-frissítés elapadása sem jelenti a világ végét, egyszerűen csak nem kapsz meg 1-2 új feature-t amelyek nélkül még úgyan úgy egy kiforrott, stabil OS-ed lesz (az Android már egy ideje az), amin az összes ismertebb app futni fog még évekig.

    2 év után az ember cserél egy aksit benne, s utána megy tovább még simán újabb 1-2 évet. Én legalábbis így tervezem, bár amilyen olcsón sikerült a telefonhoz jutnom ezelőtt közel fél évvel, azt se fogom bánni ha 2 év múlva valamilyen okból le kell cseréljem.

  • nkmedve

    őstag

    válasz icemad #3028 üzenetére

    Szoftveres támogatás a biztonsági frissítés is, abból pedig kap 3 évet, de talán még többet is (valószínűleg annyit, hogy aki most veszi is kap nagyjából 3 évig frissítést, ahogy az S7 is kapott még egyet nemrég). Persze 2 év után már nem nagyon lesznek újdonságok és a biztonsági frissítések is csak negyedévente jönnek, de ez többnyire mindenhol így van Android fronton.

    Nem tudom, hogy a kolléga pontosan mit értett támogatás alatt, mindenkinek másak az elvárásai. Ha fontos elvárás, hogy 3 évig kapjon új OS verziót, feature update-eket, havi rendszerességgel biztonsági frissítéseket, akkor szerintem csak a Pixel és Apple marad mint lehetőség. Ezek közül is inkább csak az Apple, mert a Pixel is csak a kiadásának pillanatától kap 3 évig támogatást azután pedig elég hirtelen elvágják.

    Én amúgy iPhone 5S-ről jöttem, amit 5.5 évig használtam, mindvégig kapta a legújabb OS verziót, ugyanakkor nem éreztem semmi nagy fejlődést az OS tekintetében az utóbbi években, én ugyan úgy használtam a telefont mint azelőtt. Elmúltak már azok az idők amikor lényeges hátányban vagy ha nem rakod fel a legújabb OS verziót. Mostanában már jóformán csak a létező és jól működő feature-ök újragondolása folyik, amelyek nélkül is pont olyan jól használható marad egy telefon.

  • nkmedve

    őstag

    válasz lohn #3215 üzenetére

    Én június közepén kaptam a szolgáltatómtól (Románia) 370 eurós ajánlatot az S10e-re amire rá is ugrottam egyből. Egyszerűen hosszabbítottam a meglévő szerződésemet (12 eur/hó, 10GB net, korlátlan perc és SMS), semmivel nem fizetek többet mint amikor nem járt telefon hozzá.
    El lehet kapni jó szolgáltatós akciókat néha (főleg ha az embernek van régisége), de az tény, hogy ritka. Régebben ugyanott az iPhone 5S-t vettem 24 eurós 2 éves szerződéssel, és még úgyis 500 euro fölött kellett fizessek a telefonra (na ilyet többet soha).

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz WaG_Gaming #3326 üzenetére

    Nálam még működik a régi IDAN-féle 5.1-es.
    Más változatoknál amit próbáltam a HDR+ nem működött eddig sem.

  • nkmedve

    őstag

    válasz gg72 #3446 üzenetére

    Nálam 6 hónapja van rajta a gyári fólia, és néhány karcoláson kívül még tökéletes (még csak minimálisan sem vált el sehol). Szerintem megéri tartani, legalábbis addig amíg nem raksz valami minőségi (és ez nagyon fontos) üveget a helyére.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Petyuska111 #3480 üzenetére

    Nekem egy régi Senn CX-300-II-m van az AKG mellett, ezek között nem érzékelek olyan hatalmas különbséget, bár talán a Senn egy picit tisztábban szól. Ettől eltekintve az AKG inkább van használatban, valahogy a fülemben kényelmesebbnek tűnik és így el tudom engedni azt az apró hangminőségbeli különbséget.

    Ha igazán jó élményt akarok akkor előveszem a "kicsit nagyobbacska" Senn 380 Pro-t (+ esetleg a 10 éve hibátlanul működő Cowon D2-met), az már tényleg földbedöngöl bármilyen ear-canal-os megoldást.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Chris Kiki #3553 üzenetére

    Bár a tesztelési metódus szerintem nem a legszerencsésebb (túl kevés a tesztkép és ez a kieséses módszer is nagyon leredukálja a telefon-kombinációkat), de az eredmény nem meglepő. Az átlag felhasználó mindig is jobban szerette a túlszaturált, világosított, élesített fotókat, és a Samsung ezeknek az embereknek adja meg amit akarnak.
    Én ha fotós szemmel ítélek, akkor egy Pixel sokkal jobban teljesít, de ettől még tudom, hogy az én elvárásaim távol esnek az átlag userétől.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Pjotr #3699 üzenetére

    Nálam nem változott, régebb is hasonló eredményt adott (Android 10 talán kicsit többet mint a 9, de csak minimálisan): [link]

    Nézd meg esetleg melyik alpontszám lényegesen kissebb s talán ki lehet keríteni mi okozza.

  • nkmedve

    őstag

    válasz DanielLong #4823 üzenetére

    Semmi gond nincs az új iFon 8.5-el. Egy olcsósított termék amit ha valaki akar megvesz (és akkor lesz egy csúnyácska, de legalább 5 évig tökéletesen használható készüléke) vagy figyelmen kívül hagyja és vesz valami mást. Ráadásul az a telefon olcsóbb, hardveresen erősebb és sokkal tovább is lesz támogatva mint az S10e, szóval nincs egyértelmű győztes, valakinek ez lehet jobb, valakinek a másik.
    Szerintem nem kell haterkedni, mindennek megvan a piaca és a közönsége.

  • nkmedve

    őstag

    válasz hp16 #4844 üzenetére

    Mondjuk azt elismerem, hogy Magyarországi viszonylatban az árbeli összehasonlításom nem állta meg a helyét, egy lassan 1 éves kifutó Samsung-nak természetesen alacsonyabb ára van mint egy most kiadott még ropogós iPhone-nak, ami itt mifelénk mindig alaposan túl van árazva más helyekhez képest. USA-ban és más helyen már változik a helyzet, ott olcsóbb lesz az új iPhone.

    Persze vannak előnyei az S10e-nek is (összességében én se cserélném el az SE2-vel), de az már szubjektív, hogy kinek mi a fontos. Szerintem sokan inkább elcserélnék a nagyobb tárhelyet és több RAM-ot (ha nem használják ki, pl. én sem) a sokkal hosszabb támogatásért (az S10e támogatásából már majdnem egy év elment, nem mai csirke már :) ). A kamera is inkább csak az ultraszéles miatt jobb a Samsungnál, de másképp minőségben/feldolgozásban valószínű nyer az SE2 (várhatóan iPhone 11 szinten lesz, ami szerintem főkamerában sokkal jobb mint az S10e). A kijelző az ami tényeg sokkal jobb az S10e-nél minden tekintetben, az egyáltalán nem vitás. Másik oldalon pedig ott van az erősebb és energiahatékonyabb proci.
    Szóval összességében szerintem elég kiegyensúlyozott a verseny, mindenki eldöntheti, hogy neki melyik nyújt többet.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz trialboj #4848 üzenetére

    Ezek a blind camera tesztek nekem nem meggyőzőek egyáltalán. Az tudom, hogy az áltag felhasználónak (aki elég felszínesen nézi a képeket) bejön ez a színes szagos képvilág amit a Samsung eröltet évek óta, másképp már rég elhagyták volna. Viszont a magamfajta hobbifotósnak aki általában DSLR-el lövöldöz és a telefont csak backup-nak használja, annak egy iPhone vagy Pixel, vagy akár Huawei képei fényévekkel használhatóbbak (nem olyan túlélesítettek, olajfestmény hatásúak). Persze a kamera nem minden így együtélek vele, de ez nálam egy gyengeség az S10e-nél.

    Amúgy én se cserélném az S10e-t az SE2-re, s nem is ajánlanám másnak. Én ha már váltanék akkor valami felsőbb kategóriás iPhone-t vennék (i11 minimum, de inkább Pro). Ha már az S10e-t úgy vettem mint majdnem csúcskategória, akkor nem lépnék visszafele. :)
    Inkább csak azoknak releváns ez az összehasonlítás aki most új telefont akar venni és valami régebbi modellről jön.


    (#4849) ollie Ez így van, végeredményben valószínűleg hasonló árban lesz a két telefon legtöbb helyen (pl. Newegg-en most 470 USD az S10e).
    Már alapból nehéz egy ilyen kifutó modellt egy teljesen újhoz hasonlítani. Az S10e már újabb korában is elég sokat volt akciózva, én is 400 euróért kaptam egy olcsó szolgáltatói csomagban ezelőtt 10 honappal.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz gonger #5246 üzenetére

    Kissebb az esélye, hogy ebben a topikban az SE-t ajánlják az S10e ellenében, de azért én a leírtak alapján mégis inkább azt ajánlanám.
    Ha nem zavar a kávás dizájn, kissebb kijelző, hosszabb távra kell a telefon és már vannak Apple kütyük a házban akkor szerintem az SE jobb jelenleg. Bármennyire is jó az S10e (én is használom, szeretem) de már több mint egy éve piacon van, valószínűleg még egy főverziónál többet nem fog kapni, míg az SE-nél még sok év támogatás lesz. Valamint a több RAM-tól eltekitve is az SE sokkal erősebb és energiahatékonyabb hardverrel dolgozik.

  • nkmedve

    őstag

    válasz mályva #5489 üzenetére

    Itt van a legújabb és legjobb amiről tudok: [link]

    Kicsit bugos, nálam ezek a gondok/hiányosságok:
    - csak a főkamera működik (szelfikamera sincs)
    - LED villanótól lefagy (nem mintha túl gyakran használnám, csak kipróbáltam :) )
    - az éjszakai mód nem működik megfelelően. Megcsinálja a képet, de semmiben nem különbözik mint a normál nappali feldolgozás, nagyon sötétben egy kékes fátyolt húz a képre (kb. használhatatlan az eredmény ilyenkor).

    A fentiektől eltekintve, nappali, főkamerás képeknél nekem sokkal jobban bejön a végeredmény mint a Samsung sajátjával. Remélhetőleg hamarosan jön egy update ami javít ezt-azt.

  • nkmedve

    őstag

    válasz ollie #5570 üzenetére

    Nem fogyott olyan jól az S10e mint a nagyok, ahogy emlékszem a kiadás utáni első negyedévben a sima S10-ből talán 50%-kal több ment el mint az e-ből (az S10+-ból pedig még több).

    Ennek szerintem a fő okai:
    - méretben nem volt olyan hatalmas különbség a sima S10-hez képest. Szélességben kb. megegyeznek, a minimálisan nagyobb hossz pedig már nem olyan fontos manapság (az egykezes használat még az e-nél is körülményes).
    - tudásban voltak lényegesebb (még ha nem is kritikus) különbségek ami miatt sokan az S10e-re amolyan olcsóbb/lite modellként tekintettek, ahhoz képest viszont az induló ára kicsit túl magas volt. Gyorsan kezdték is aztán akciózni, én is 400 eur alatt kaptam egy nagyon alap szolgáltatói csomagban pár hónappal megjelenés után.

    Szóval szerintem a Samsung kicsit elbaltázta az árazást és a telefon pozicionálását így a nagyobb, teljes értékű modellek elszívták a vásárlókat. Aztán pedig bepánikoltak és kivonták ezt a modellt a piacról így hosszabb távon sem volt esélye népszerűbbé válni, pedig egy kicsivel jobb áron valószínűleg javíthatott volna.

  • nkmedve

    őstag

    válasz SirRasor #6729 üzenetére

    A gyakorlatban a Li-ion akkuk élettartama rengeteg dologtól függ, de elméletben a kémiájuk miatt ezekre érzékenyek:
    1. magas hőmérséklet
    2. magas feszültség (pl. ha folyamatosan 100%-on van tartva).
    3. mély merítési ciklusok (folyamatosan 100-ról 0-ra meríteni és aztán teljesen feltölteni)

    Pl ha megnézed, [itt] van egy ilyen táblázat:

    Ez alapján ha az akkut soha nem engeded 100%-ig tölteni, hanem mondjuk csak 80-ig, akkor jelentősen növekszik az elérhető ciklusok száma (többszörösen kompenzálva az így elvesztett 20%-nyi kapacitást).
    Az oldalon vannak egyéb táblázatok is amik mutatják, hogy a mély merítési ciklusok is hasonló hatással vannnak az élettartamra, még ha nem is ennyire drámaian. Tehát az elérhető ciklusok száma egy akkunál nem egy fix érték, hanem nagyon függ a felhasználástól és az akku korától is. Egy akku bírhat akár több ezer teljes töltési ciklust is, de nem megfejelően használva (vagy sokáig a polcon heverve) néhány száz alatt is kimúlhat.

    Én személy szerint naponta átlagban kb. 50%-ot töltök rá a telefonra (tehát nagyjából 2 napot bírna az akku az én felhasználásom mellett). Nem szoktam figyelni, hogy pontosan milyen százaléknál teszem töltőre vagy veszem le, néha 30-80, máskor 20-90, van amikor csak pár százalék erejéig rádobom a töltőpadra. A 100%-ra töltést viszont kerülöm amennyire lehet, főleg emiatt is soha nem rakom éjjel töltőre. Két éves a telefon, semmiféle kapacitásveszteséget nem érzek, sőt szerintem most A11-el jobban bírja mint korábban bármikor. Nem tervezem cserélni még hosszú ideig, így kímélem az akkut amennyire lehet, az előző telefonom is 5.5 évig volt napi használatban.
    Nyilván aki nagyon aktívan használja a telefont és így még talán egy egész napot sem bír ki egy töltéssel annak nem igazán működik ez a parciális töltéses módszer, de nem árt számolni vele, hogy az akku így elméletileg nem fogja olyan sokáig bírni.


    Szerk: A mi eseteinket figyelembe véve végső soron valószínűleg nem olyan lényeges, hogy az ember két naponta tölti fel teljesen vagy minden nap 50%-ot. Ha a telefon kibír 2 napot (ami sokaknál csak álom) akkor valószínűleg több évig gond nélkül bírni fogja az akku, és amikor végül meghal akkor lehet nem a töltési módszer miatt fog, hanem azért mert már eljár fölötte az idő, és mert nem volt mindig megfelelő hőmérsékleten tárolva.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz sfefe #6733 üzenetére

    Az amúgy nem feltétlenül rossz módszer, feltéve ha kap egy kis légmozgást/legkondit a telefon töltés közben s nincs folyamatosan 100%-on az akku (de ha kellően hűvös akkor az állandó 100%-sem olyan nagy gond). Nálam az autóban az egyik levegőztetőre van általában felfogva a telefon, ott jól kapja a hűvös levegőt, főleg nyáron.

    #6732 SirRasor Szerintem az ilyen 15-18W-os gyorstöltők még viszonylag értelmes és praktikus megoldások a 3-4000-es akkukhoz, főleg ha az ember csak parciálisan tölt. A 45-60W és afölötti töltőket viszont már bőven túlzásnak érzem s nem hinném, hogy jót tesznek az élettartamnak.

  • nkmedve

    őstag

    válasz ollie #7160 üzenetére

    A hosszabb távú használat valamivel megbízhatóbb adatot ad, de ha a kollégának indulásból 70% alatt van, abból szerintem nem lesz már sokkal több, ott biztos valami gond van. Leginkább akkor szokott nagyon rossz értéket adni az app ha csak egy kicsit töltesz rá az akkura (20-30% alatt).
    Én eddig két eszköznél használtam az AccuBattery-t (5.5 éves Galaxy S2 tablet, és a 2+ éves S10e), mindkettőnél kb. 2 hosszabb töltés után már viszonylag pontosan meghatározta az akku állapotát. Azóta eltert már pár hét, folyamatosan ment az app, de nem sokat változtak az átlag értékek.

    Lehet egy teljesen új akkunál idővel növekedhet valamennyit a kapacitás, de nem tudok róla, hogy Li-Ion akkunál szükség lenne ilyenfajta bejáratásra.

    [ Szerkesztve ]

  • nkmedve

    őstag

    válasz migabi24 #7269 üzenetére

    Egyetértek, a LineageOS jó régi eszközökre ahol nincs már támogatás, én is használom az 5+ éves Galaxy Tab S2-n, de az S10e-re eszembe nem jutna felmókolni, semmi előnyét nem látom a gyárival szemben (hátránya viszont lehet egy halom).

  • nkmedve

    őstag

    válasz DanielLong #7272 üzenetére

    Én mindig felraktam a legújabb frissítést az elmúlt 2.5 évben és nem volt soha komolyabb gondom. Volt néha 1-2 kissebb hiba ami aztán később javításra került, de össze sem lehet hasonlítani a hibákkal amiket egyes Custom ROM buildek tudnak produkálni (a Lineage-t is beleértve, mert azzal van személyes tapasztalatom).

  • nkmedve

    őstag

    válasz Oldman2 #7346 üzenetére

    Nem annyira lózung az, csak az ilyen trükkök inkább az akku tárolására vonatkoznak. Ha folyamatosan használod a telefont és nem ül sokat 100%-on akkor a gyakorlatban nem sokat számít, hogy pontosan meddig töltöd, lehet az 80% vagy 100%, egyéb tényezők sokkal többet fognak számítani. Ugyanakkor ha mondjuk minden éjszaka berakod töltődni akkor jobb lehet 80-85%-ra limitálni, hogy ne üljön egész éjjel 100%-on az akku, mert az tényleg nem jó neki hosszú távon.

    Összességében nagyon sok mindentől függ az akku élettartama, nem lehet csak egy dologra leszűkíteni. Én pl. nem vagyok az a nagyon hardcore user, átlagban napi kb. 50%-ot töltök rá az S10e-re. Így 2.5 év után is többnyire újszerűen viselkedik az akku még ha van is egy 10%-nyi elhasználódottsága. Ha valaki intenzíven használja a telefont, napi 100+%-ot töltve, annak ennyi idő alatt valószínűleg már sokkal rosszabb állapotban lesz az akkuja attól függetlenül, hogy pontosan meddig is tölti (bár ilyen esetben is jobb lehet a nap folyamán 2x50%-ot tölteni, mint egyszerre 0-ról 100-ra).

  • nkmedve

    őstag

    válasz w.miki #7594 üzenetére

    Nagyon felhasználó- és helyzetfüggő az SOT, elég értelmetlen hasonlítgatni. Nálam volt már minden 3 és 10 óra között.
    Accubattery az utóbbi napok felhasználása alapján 7:30-at jósol 100% töltöttségre (2.5 éves akku, amiben van még nagyjából 2650 mAh), de többnyire bent használom a telefont, alacsony fényerővel, nincsenek jelgondok, ritkán fut rajta megeröltető app.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Celtis #7867 üzenetére

    Működik, persze. Én rendszeresen szoktam 65W-os laptoptöltővel tölteni a telefont (S10e) és egyéb eszközöket is. A telefon ugyan úgy max. 15W-al töltődik, mintha a gyári töltőt használnám, a töltési idő megegyezik.
    Persze nem árt ránézni a töltő kimeneti feszültségeire (szokta írni magán a töltőn), hogy támogasson 9V-ot, vagy legalább 5V-ot csak a biztonság kedvéért. Bár még nem igazán láttam töltőt ami az 5V-ot ne támogatna, azzal pedig többnyire minden kissebb kütyüt lehet tölteni.

  • nkmedve

    őstag

    válasz Cecevok #8502 üzenetére

    A S10/S10e-hez képest? Nem, annál érezhetően jobb, nálam legalábbis. Persze egy gyengébb hardverrel és nagyobb akkuval szerelt telefonhoz (pl. A52s) képest gyenge, ahogy az várható a nagyobb fogyasztású komponensek alapján. Azt mondanám, hogyha valakinek az S10/e üzemideje elég volt korábban, annak az S22 sem fog csalódást okozni, hogyha viszont a korábbi modell nem hozott elég jó SOT-t, akkor várhatóan az új sem lesz elég.

Új hozzászólás Aktív témák