Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • silmatauki

    őstag

    válasz S e t h #3140 üzenetére

    "több helyen hozták ki győztesnek a note 4 kameráját, persze ilyenkor valami oknál fogva a Lumiák nem szerepeltek/na vajon miért/, plusz nálam nem volt ilyen egyértelmű a helyzet, mivel többször az új Iphonet láttam jobbnak, ami különösen annak tükrében szomorú, hogy egy 8 megapixeles kamera áll szemben egy 16 megapixelessel.Amiben talán jobb az iphone, az az éjszakai képek és videónál a stabilizátor."

    1. Ami Lumia kameraban _egyertelmuen_ jobb, mint a N4, a 1020 (es persze a nem-Lumia Nokia 808). De me'g a 1020 is tavalyi modell, mai szemmel igen elavult hardverrel; ezert nem szoktak ujabban GSM/PhoneArena-s tesztekben szerepeltetni. Ez nem valami Nokia-ellenes osszeeskuves...

    2. az iPhone-nak valoban vannak pozitivumai a Samuhoz kepest (pano, HDR). A videostabi viszont max. a 6+-ban lehet egyaltalan osszemerheto az N4-e'vel. Az osszes tobbi iPhone-ban az elektronikus stabi lenyegesen rosszabb, mint az N4 OIS-e. Csinaltam egy csomo tesztet szorosan osszefogott N4 + iPhone5-tel pl. futas kozben. Ez elobbi a default OIS mellett ki, ill. bekapcsolt IIS-szel; az iPhone5-ben, mint minden IIS-es iPhone modellben, meg a stock Camera appban eleve be van kapcsolva az IIS (es nem kapcsolhato ki). A kulonbseg dramai: a N4 sokkal-sokkal nyugodtabb videot produkal. Ha kell, csinalok majd ebbol szinkronizalt videot.

    (Bocs, hogy nincs ekezet, iPad-en irok.)

  • zack

    nagyúr

    válasz S e t h #3140 üzenetére

    Inkább a tiedre válaszolok, mint önálló beszámolót írjak. A pozitívumok tekintetében egyetértünk, de van 1-2 apróság amiben nem. Majd akinek fontos, az összeollózza a kettőből. :)

    "A hátlap borzalmas. Pergamen vastagságú műanyag, szinte anyag sincs benne és nagyon nehéz a helyére pattintani."

    Nekem a hátlap speciel nagyon bejön. A bepattintás számomra nem negatívum, mert belerakod a MicroSD-t, a SIM-et, és jó esetben csak akkor szeded le megint, ha aksit kell cserélni. A bepattintás így csak ritkán macera. Bár azt vettem észre, ha alulról kezded, akkor lényegesen könnyebb.
    Fogása jó, nem csúszik, a bőr hatás bejön, és külön tetszik, hogy matt, és nem gyűjti az ujjlenyomatot.

    "A kijelző tetejénél szemmel is igen jól látható rés van az üveg és a keret között, a neten ezt azzal prezentálták, hogy egy névjegykártyát dugtak a résbe. Hogy ez most gyártási hiba, vagy szándékosan csinálták?Passz, viszont nem szép. De még mindig elviselhetőbb mint az oldalsó, hangerőgomb lötyögése, hát az kérem kicsit kiábrándító egy negyedmilliós készüléknél. Volt aki ezt a power gomb esetében is megjegyezte ezt, nem tudom, hogy ez a fémkeret miatt van-e, de nem hiszem, hogy normális lenne ebben az árkategóriában."

    Ez szerintem nem általános gond, mert nálam nincs rés, és a gombok se lötyögnek.

    "a gyorstöltés lehetősége, ami 30 perc alatt 0%-ról 50%-ra történő feltöltést ígér, nekem másfél óra alatt feltöltötte fullra, de vélhetően ez nem tesz jót az akkumulátor élettartamának."

    Ezt még korai kijelenteni, és nem is lehet negatívum. Mivel 2 éves a hivatalos garancia, kicsi az esélye hogy a gyors töltés megrövidítené az élettartamot garancia időn belül.
    2 évet így is el fog menni, de mivel cserélhető, 6-7k simán beleférhet, akár bolti garis 1,5 év után is. Lehet ha kikapcsolod a gyors töltés funkciót, elmenne 3-4 évet is, de nem jobb ha fele annyi idő alatt tölt fel és 2 év után cseréled? Szerintem jobb.

    Touchwiz számomra továbbra sem elfogadható, én Next Launcher "hívő" vagyok, van egy rakat fizetős jobbnál jobb témám, tehát a TW megy a levesbe TiBackup-pal, de mindenképpen használható de a többi nem gyári launcher-hez képest még mindig lassabb.

    Spen nagyon jó, amióta főnökösködöm, használom is gyakran, de ami kifejezetten tetszik, hogy sms-t, email-t és bármit be tudok vinni írott formában amit digitálissá alakít, ami jóval gyorsabb és nagyobb élmény, csak szokást igényel.

    "szóval van egy fólia a kamera lencséjén és addig nem veszem le amíg meg nem jön a bepattintós tokom, mert féltem a lencsét a karcolódástól. A kamera ugyanis kiemelkedik a hátlap síkjából, szidták ezt eleget az új iphone esetében, itt is lehetne nyugodtan."

    Túl van misztifikálva, bár a lencse üveg nem tudom mennyire lett kemény. A 1520-as Nokiánál még jobban kiállt, és hetekig így használtam amíg meg nem jött a hátlap. Több mint fél évesen is karcmentes volt eladás pillanatában. Csak puha bélésű zsebbe teszem, és asztalra se teszem csupaszon, csak valamire rá, ami puha. Ezekre odafigyelve karcmentes marad, akár hónapok után, tok nélkül is.

    Böngészőből a fizetős Boat Browser-t használom, de semmi gondom vele.

    Kamerához hosszabb teszt, illetve több próbálgatás kell, mert mint írtam korábban, amik sikerülnek, azok kb hozzák a 1520 szintet, amik meg nem, lehet részben az én hibám is, de a 1520-al könnyebb volt éles képeket lőni. Amiket lőttem beltéren vakuval azt még jobbnak is találom a 1520-nál.

    Samsung Galaxy Z Flip5 256GB Platinum Silver (online exkluzív) <<>> Vsonic GR07 + Sony Hi-Res WI-H700 + Sony Hi-Res WI-1000X <<>> Spotify Premium<<>> LG 65" C31LA + LG S80QR 5.1.3

  • Parallaxis

    addikt

    válasz S e t h #3140 üzenetére

    szóval van egy fólia a kamera lencséjén és addig nem veszem le amíg meg nem jön a bepattintós tokom, mert féltem a lencsét a karcolódástól

    ????
    A fólia ki van lyukasztva, csak az üveg keretet védi, ettől még fotózhatnál vele teljes lelki nyugalommal :D

Új hozzászólás Aktív témák