Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Üdv!

    Jelenkezem a csoportba, ma vettem egy N9-et.
    Még az ismerkedés megy vele, de biztos lesz majd kérdésem.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz -Gerzson- #5936 üzenetére

    Megvettem most én is, használtam idáig N5-ön.
    De valahogy a N9 esetében nem érzem szükségesnek (eddig) Napokban 1800+ volt, gondolkodtam még annyi pénz volt a T-s kártyámon és mivel az meg fog szünni így megveszem, de jobban is jártam így hogy 2-3 napja nem vettem meg.

    Tegnap megrendeltem én is a korábban emlegetett TOZO fóliát, de valami tokot keresnék rá, mert amit hirtelen vettem (samsung) valami 2-2500 környékén az marha vastag, valami gumis vacak, ami tapad is mint állat, így alig tudom zsebre tenni.
    Valami vékony(abb) tokot tudtok ajánlani? Mivel én nem vagyok telefon gyilkos, nem dobálom, csak az a lényeg hogy ne karcolódjon a hátsója. A N5-n volt valami pici vékony átlátszó tok, amit ugye sokan szídnak mert besárgásodik. De az bőven megfelelt az elvárásaimnak.
    Mindenhol ilyen vastag batár tokot látok, vagy műanyagot amit nem szeretek.
    Kis rugalmas, átlátszó ikább ami érdekelne, mert azért szép a teló színe is, és körbe érje a telefont mert a samsung tok amit vettem az felül körbe megy teljesen, alul pedig csak a sarkok vannak védve, a csatlakozoknál nincs tok. (gondolom a vastagsága miatt)

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz TODI1111 #5964 üzenetére

    Csatlakozom én is, Boldog karácsonyt mindenkinek.
    Nekem nem a Jézuska hozta, pár nappal megelzőtem Jól megleptem magam vele :D

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Mo Bill #6004 üzenetére

    Nem tudom mi az átlag kijelző idő, de nekem ma ennyit produkált a telefon. Sétáltam egy jót, kb 15 km, majdnem 4 óra zenehallgatás, FB helyett Simple Pro, de azt nem jegyzi valamiért. Fényképezgetés Kb 80-85% fényerő.
    1 nap 10 óra.
    [kép]
    Elégedett vagyok vele, a N5 alig bírt fél órát vagy úgy egy fél napot hogy hozza sem nyúltam.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Teal'C #6226 üzenetére

    Utolsó cent-et is elköltöttem erre. :D
    $0,01 maradt a kártyán :D Még van egy is euro a kinti kártyámon, de abból valami állványt fogok nézni, de nagy a szórás. Azokat nézegettem melyik lenne jó. Van olyan amibe bele sem fér a telefon. :(
    Vagy írják, hogy a súly miatt felborul.

    szerk, esetleg valaki aki használ kis állványt hozzá, melyik jó hozzá ami stabilnak is mondható?

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz MaCS_70 #6354 üzenetére

    Én nem sietek a töltéssel, ha merül (átalában miniden 2. este teszem fel) akkor is gépről, és a gyorstöltés kikapcsolva.
    Van mikor 4-6 órákat ír, addigra fel is kelek reggel, van hogy 80-90% körül le is eveszem már. Bízva abba, hogy tovább bírja majd az aksi.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz J3LLyF!sH #6478 üzenetére

    Ha elárulod hogy kell, vagy mihez adták akkor én oda tudom adni.
    Nekem csak a onedrive csomag kellett amit felhasználtam.
    Majd írj rám. dec.20-án vettem a telefont, ha ez számít valahol hol / mikor volt akcióba amit keresel.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Hitch #6546 üzenetére

    Én még nem szeretnék romolgatni, full eredeti még a cucc, igaz még csak 2 hetes kb, de 2 napja elkezdte a merülést a google play szolgáltatás.
    Most keresgélek utána mi okozhatja ennél is, de már kezdem unni minden telefonon egy idő után előjön.
    Első 10 napban ~ 2 napokat kibírt. most félig van, úgy hogy nem is piszkáltam a telefont ahhoz képest ahogy szokott lenni.
    70% körül megyünk aludni este, most 58%-on van és még jóformán hozzá sem nyúltam.
    Most volt wipe cache, kíváncsi leszek. De xda-n is olvasok sok hibát erről, de mindig azokat mondja, hogy wifit kapcsoljuk ki, a sync-et, meg a gps-t stb.
    Az elmúlt 2 hétbe ugyan azok voltak használva, most mért kezdte el 2 napja..

    Ötlet valakitől?

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz ollie #6549 üzenetére

    Note 5-ről jöttem át, (igaz ott tré volt az aksi) de ott örültem ha délig kibírja az aksi úgy hogy csak az ébresztő szólt. Tudott a telefon max 30p SOT-ot, de a többit a GPSz vitte el. Hiába gyalultam a rendszert, tettem újra, írtam a guglinak is ezügyben, 3-4 hónap kinlódás után megvátam a telefontól.
    Nem szeretnék ezzel is úgy járni, mert eddig tetszett a telefon,de ha ez is elkezdi ezt a valamit akkor hülyét kapok.
    A N3 még az eredeti aksijával amivel kiadták 1 éve még a 2-3,5 napot kibírta 3 óra SOT-al vagy 2 nap közel 4,5 óra. Igaz az custom rom volt. De azzal azt hiszem nem voltak ilyen problémáim. A N2 is 4 évig volt velem.
    Havernak N8 van, az is panaszkodik az aksi időre, azért is nem vettem azt, az első nap megürültem mikor 6 óra körül jártam, és akkor még csak ismerkedés volt a telefonnal, beállítgatások, telepítgetés stb..
    Most meg :/
    Na majd kiderül.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Ki mennyi tárhelyet kapott a OneDrive-nál?
    Ki határozza azt meg? Mert én 15Gb-t kaptam, a OneDrive meg valami 100Gb körülit írt.
    Anno az S6E-nél meg talán a N2-nél is 100at kaptam.
    Vagy ez is pofára megy?

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Jack Oneill #6639 üzenetére

    A telefon "csupaszon" mondhatni egy lazább nadrágban elfér, de ha kerül rá egy tok akkor már eléggé meg tudja nehezíteni a zsebretételt.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz gyuri81 #6707 üzenetére

    Én használom minden téren, de nekem nap végére nem megy 1% fölé az akkuhasználat.
    Naponta többször mérek pulzust, kihívások, túra, bicajozás stb. Igaz én nekem nincs össze kötve se órával, semmi külső eszközzel, ezért azt nem tudom az befolyásol e valamit a szinkronizáció miatt.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz kali #6770 üzenetére

    De nekem mért csak 15 GB-t adott?
    Volt 15 eddig, most 30GB lett belőle. :(

  • fRooStzzZ

    senior tag

    De miért nem állnak rá a gyárak vagy a cégek a saját telefonjuk kijelzője / hátlapjára pontosan illeszkedő fóliák gyártására is.
    Tegyük fel eladnak 30M Note-ot, meg 60M S szériát. 1-1 fóliát olyan nehéz legyártani?
    Ha el lehet adni ilyen 35 féle fóliát pár száz forintokért amelyik itt ott jól is működik, és tegyük fel a Samsung a saját telefonjára passzoló fóliát is adna mellé vagy árulna hasrautésre 10 ezerért, nem lenne az nekik buli?
    Az, hogy az alsó / közép kategóriás telefonokra mondhatni jó a sima fólia is az egy dolog. De itt több 100 ezrekről beszélünk, ahol az ember már nem azon a +10 ezren fog vicsorogni, hogy megvédje a telefonját.
    De sokkal többet elkölt 26 féle kipróbálására, inkább 1-et vennének az emberek ami pontos is, jó is szerintem megérné azt az árat..
    Én pl karácsony előtt rendeltem fóliát, azóta is jön. (nem ebay, nem alli, egy külföldi bolt ami 8 napra írja a szállítást..) Lassan egy hónap eltelt. Múlthéten rájuk írtam, mikor lesz már belőle valami.
    Állítom az allis cuccaim előbb itt lesznek.

    Szóval ha a kinaiak vagy ki tudja mik ezek, tudják árulni / legyártani 1-2-3 ezer forintokért, a gyártók mért nem tudnak 5x annyiért készíteni a saját termékükhöz valót csinálni. Nem hiszem olyan nagy beruházás kéne 1-1 telefonhoz való "sablont" előllítani, legyártani belőle 10-50-200M db-ot, ami szépen hozná a pénzt pluszba. A kisebb telefonokra, meg ott lennének az occo kinai cuccok, amik meg is felelnek arra a célra.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Ismerve a régebbi S/Note topikokat általában az volt a téma nem a tok meg a fólia. Hisz mindenki azt vesz vagy választ magának ami tetszik neki. Ezeknek pont a romokról kellene szólnia, telefonoknak a lelki világáról miket lehet belőle kihozni. De tényleg ez már a tokokról meg a fóliákról szól ami éppen nem szakmai része a dolognak. Nem is tudom hogy lehet erről ennyit beszélni. És ha valaki romolgatni akar, hová menjen innen? Note 3 topikba ahol minden 3. hsz arról szólt. Melyiket érdemes feltenni kinek melyik vált be. Melyiknek mi a baja vagy a főbb előnye.

    Mellesleg rstwingoval egyetértek.

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Száguldo #7557 üzenetére

    Én se, ha ezen múlik akkor nem fogok frissíteni.
    Marad a 8.1.
    Másik telefont meg nem fogok ez mellé venni hogy a hívásokat tudjam rögzíteni.
    Mire leteszem a telefont, már azt sem tudom néha jóformán kivel beszéltem..

    GDPR.. az nem számít bele, hogy ők össze vissza lopkodnak tőlünk mindent?
    Vagy rájuk ilyen nem vonatkozik?

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz apaszka #7581 üzenetére

    És miért akar a képeim közt turkálni, vagy az usb tárhelyhez hozzáférni akár törölni onnan?
    Ez egy hívásrögzítő nem? ami jobb esetben telefon tárhelyre kellene hogy "írjon" és nem az egész készüléket átbogarássza. És ez érvényes a másikra is. Ha én törölni szeretném, akkor azt nem a programból fogom, hanem ES-ből.
    Sosem értettem az ilyet.

    Az orosz féle verziónál még meg is értem.. De akkor is.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz kali #7588 üzenetére

    Kali.
    Nem mindig csak olyanra kell gondolni, hogy xy munkára használja, ami sokszor jó is lehet..
    Itt más emberekre is kell gondolni, pl itt vagyok én. Nem véletlen mondtam, néha mikor leteszem a telefont sokszor alig tudom kivel beszéltem a végére.
    Havi közel 4 ilyen telefon listaárát szedem be gyógyszerként, gondolom mondanom sem kell hogy vanak mellékhatásai..
    De jöhetnék a mai példával is, mikor a project manager vagy ki a k*anyja felhív, hogy a padlásfeljáró nem jó helyre lett feltéve, mert a lépcsőház másik oldalára kellett volna. De ráadásul ő mondta, hogy vigyázzunk a kis falnél ne lógjon be a létra, hagyjunk el vagy 2 centit, és mikor mondtuk neki hogy beszéljen az áccsal hogy váltsa ki a fogókat, azt mondta valahogy oldjuk meg mi, de akkor valami nem jó helyen van, mert be kellett volna férnie a létrának. Igaz a másik oldalt is ugyan az a helyzet, csak akkor a lépcsúházon keresztül nyílt volna az egész, és utána magyarázd el neki, hogy ő mondta oda tegyük, tegnap még mutattuk is neki, már körbe volt kartonozva a helye. Se rajz, se semmi, csak kipattant az ötlet a féjéből és mondta kell egy padlás feljárót betenni ide és ide.. Mi betettük, mi nem fogunk se fogót kiváltani, se meggyengíteni a tetőt, mert az nem a mi feladatunk, arról nem is beszélve hogy 2 pár fogót ki kellene vágni. Majd az ács megoldja.
    Szóval sokszor jól jön a hívásrögzítés, és nem éppen mindenkinek az irodába, autóba ilyesmi helyekre kell. Én több éve rögzítem a hívásokat, és azt kell mondjam néha muszáj, most épp a biztosítóval szenvedek, akiket már párszor elküldtem a fenébe telefonon is, írásban is, és csak küldik a csekkeket, felszólításokat a lejárt tartozásról amikor lett kötve a kocsira egy biztosítás, amit elutasítottak valami elírás miatt, a másik meg duplikáció miatt szűnt meg, átutatam az éves díjat, rá 1,5 hónapra jött egy mail, hogy felmondták a szerződést valami oknál fogva. Amit befizettem, azt olyan kötvényszámra kérték be, ami nem is létezett, majd vissza utalták, és kötöttem egy másik biztoítónál egy új biztosítást, mert már problémásak voltak, majd 3-4 hónappal!!! később jött a biztosítótól olyan mail, hogy létrejött a szerződés, és ennyi meg annyi a befizetésre váró összeg.
    mivan?? Felhívtam azt a biztosítót ahova kötöttem másodjára a biztosítást van ott elő szerződésem? persze. Mondom remélem ez így is marad, majd felhívtam az elsőt, akivel közöltem, hogy önöknél nem is volt biztosításom, mivel mind2-t felmondták, és írásba is lett adva, kb 3*40 percet eltelefonálgattam velük (mire felveszik) és készítenek egy új szerződést, amit ugye valami miatt nem mondanak fel (hiába van elő szerződésem, azt nem látják??) majd rá 1 hónapra megint jött a egy "számla" valami csökkentett összeggel.
    És még mindig nem értünk a végére.. (de még egy válaszra se méltattak, fel nem hívtak, a leveleimre nem válaszolnak)
    De mondhatnék egy másik példát, amikor egy cég közel fél évig hívogatott hetente, majd már rászokott hogy minden nap, tiltottam már az összes létező számukat ahonnan felbukkantak, és egyszer felvettem, mondtam a csajnak, hogy ugye rögzítik a beszélgetést, mert mindig ezzel kezdik, meg adjam meg az adataimat.
    Hogy most akkor jól figyeljenek, mert ezt utoljára fogom elmondani, ha még egyszer fel mernek hívni, feljelentem az egész céget, és mivel nálam is rögzítve vannak a hívások, mondtam neki mehetünk akár perre is. Mert mikor mondtom neki, hogy szedje elő ezt meg azt a hívást, hát hogy ő ahhoz nem fér hozzá, meg nem nem úgy van. Mondom nálam úgy van, 2 gomnyomás és hallhatja az elmúlt x idő beszélgetéseit.
    Azóta nem hívtak.

    Sokszor jó az a hívásrögzítés, nem is tudom hány éve veszem fel őket és később ami érdektelen törlöm is, mert csak a helyet emészti fel. De rajöttem egy idő után, belőlem nem fognak hülyét csinálni.

    bocs hogy hosszú lett, azért is írtam le, mert nem mindig csak arról van szó hogy pista bácsi rendel 2 kanapét, és este vissza hallgassam milyen színű kellett neki, de a főnökömnem is ajánlottam ezt a megoldást, miután pár éve pereskedik egy "szép magyar legénnyel" hogy vissza kapja a pénzét, és ügyvéd hátán ügyvéd, végrehajtó, bíróság, már mindenki lepacsizott mindenkivel, többször licitre került az említett "uriember" háza, de valami miatt mindig lekerül mert jött épp hozzá egy 18 ezres csekk, vagy nem nyaltak rá egy 15 ezres bélyeget a beadványra vagy mire, ami elvileg lekerült végrehajtóhoz, ami onnan ment volna a bíróságra, a főnököm oda ment, azt mondta épp most vitték be, akkor le a bíróságra ott bement ahhoz ki ezt intézte, mondta a nevet, számot stb, mondja még lehet nem érkezett meg, de azért rákeres, kis idő múlva jön ki a szomszéd szobából, és mondja még nem érkezett meg. Mondja a főnököm, sebaj, itt van az asztalon pont előttem kiterítve.
    Itt már mindenki összejátszik, a végrehajtó, a c..y, a bíróság mindenki. Lassan a már ott tart, mindenki fel lesz jelentve a bírósággal együtt, hisz x éve van egy vagyonelkobzási nyert per, ami mindenféle okkal, elfelejtett papírokkal, hamis tanukkal csak csúszik, csúszik..
    De mindegy is..

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Teal'C #7886 üzenetére

    Na igen. Zuckenberg a battery killer :D
    Mikor rájöttem pár éve, hogy ő miatta szar az üzemidőm, töröltem is magam arról a fosról :D

    Nem is értem a sok zombit, aki reggeltől estig azon éli ki magát.
    Ja, igen tudom.. kapcsolat tartás stb. Mintha nem lenne azon kívül élet. ja de, csak akkor nem tudnák az emberek posztolni a napi "aktivitásukat", meg a sok más szart.

    Elkeseredve láttam, erre a telefonra is már alapba telepítve volt az a szar, emi egyből tiltásra is került.
    Már az ember meg sem válogathatja, milyen programokat szeretne látni a telefonján? Még törölni sem lehet..

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Plazmacucci #7892 üzenetére

    Mi ez a FB őrület?
    Akivel én tartom a kapcsolatot, igen is felhívom ha érdekel mi van vele..
    Ha meg nem tudom a telefonszámát, vagy ő az enyémet valószínűleg nem vagyunk olyan viszonyban.
    Amúgy ott a line a külföldi ismerősökhöz, illetve a viber.
    De nevetni fogsz, decemberbe kaptam egy levelet (igen, postai úton) attól, akinél 24 évvel ezelőtt dolgoztam, és reméli egészségben talál meg a levele stb.. egy telefonszámmal. Felhívtam, beszéltünk majd 1,5 órát majd egy megbeszélt időben pár nappal később találkoztunk. 60on túl van, érdekes módon neki sincs FB. De aki kíváncsi a másikra eléri ha esetleg nincs meg a telefonszáma és érdekli él e még az illető.
    Tehát ahhoz hogy az ember beszéljen a másikkal, ahhoz nem kell FB. Se messenger, és semmi olyan ami Zuckenberghez kötődik.
    Hidd el, sokan úgy vannak vele, hogy előbb felhívja az illető a másikat és 5 perc alatt több mindent tud meg, mint a fb-on 1 órát "beszélnek".

    Elnézve rengeteg embert, mindegy melyik korosztályt nézve..
    Kijönnek a suliból,, egész délelőtt együtt voltak, de estig még azon a szaron lógnak, mintha az életük függne rajta. Amit nem tudtak megbeszélni napközben, meg tudják FB-on? És az igaz a középkorúakra is, nyomják azt a vackot..

    De hogy konkrét példát monjak. Anyu, 67 éves, szó szerint!! reggeltől estig azelőtt a mocsok előtt ül, és a "viruális barátnőjével" küldözgetik egymásnak a képeket, szeretetet, szivecskéket, veszekednek stb.
    20 éve a házból nem mozdul ki, mert nincs ideje, mert 1 percenként frissíti az oldalt, kapott e üzenetet vagy épp ki osztott meg micsodát, és hogy hallottam e ezt meg azt. Mondom te minden ilyennek bedőlsz?
    De főzni nincs ideje, max annyit amit egy reklám alatt meg tud csinálni.. A szomszéddal is ott beszélgetnek, ahelyett hogy kimenne a kapun, és elsétálna kb 32 métert. Ez szerinted normális dolog?

    Én erről a fajta FB idiótaságra gondoltam, nem arra akit 30 év múlva felkeresel, mert vele jártál ovodába, és meg szeretnéd kérdezni hogy van.

    Mint írtam, akivel nem vagyok kapcsolatban.. Akár telefonos, akár személyesen annak oka van.
    Nincs 1891 ismerősöm, akiből 1788-ról fingom sincs hogy ki az, csak az utcán találkoztam vele vagy bejelölt mert látott a boltba.

    De hidd el, előbb felhívom Kanadába az ismerősöket (van ott is mert dolgoztam kint egy ideig), mint írjak neki, hogy "szia, mi van veled, én ma voltam a kórházba bla bla bla.." és 4 úra múlva jön a válasz, és ezt folytatjuk hetekig, mire begbeszéljük kivel mi van.

    Hidd el nem esek át a ló túlodalára. De akinek van FB-ja, annak van telefonszáma is. És innentől már megint halott ügynek nézem a FB-ot.
    Mert nem érdekel, hogy csinált magáról a tükör előtt pózolva egy szelfit, vagy épp mit ebédelt vagy megosztotta, hogy egy szegény kutyust egy kerítés előtt látták, nem e tudja valaki ki a gazdája, mert bánatosnak tűnik.

    De menjünk tovább. Egy volvo a bal oldali árokba, 15km-el odébb tőlem. Kiír egy rendszámot, egy kocsit megnevezve és a szitut ködösítve leírva, hogy besatuzott előtte bla bla bla. És írja, hogy nézzük meg milyen a FB ereje, osszátok minél előbb hogy megtaláljuk az "elkövetőt" (aki befékezett előtte, gondolom nem ok nélkül) és majd felelősségre vonjuk.
    Mire van a rendőrség? Van kocsi tipus, van rendszám, a nagy FB társadalom mivel tud többet, mint egy rendőr? Vádaskodás? Senki nem tudja ki volt a hibás, de elképzelésem szerint aki más miatt balesetet "szenved", nem az az első dolog, hogy most ezt megosztom minden adat megadásával, és esetleg kellemetlen helyzetbe hozom a másikat mert én épp úgy látom a dolgot, hogy ő miatta volt..
    Vagy hívom a rendőrséget ls majd ők igazságot tesznek, hamár megvan minden információ.

    Igen, az ilyen embereknek kell a FB, akiknek feltűnési viszketegségük van, vagy elnyomva érzik magukat, és ezen tudják kiélni magukat. Nem azoknak, akik szeretnék másokkal tartani a kapcsolatot.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Plazmacucci #7899 üzenetére

    Te hoztad fel, hogy nincs más alternatíva.. Muszáj a FB, vagy messenger vagy nevezzük bárminek azt.. Miért lenne az? Nem feltétlenül kell az ahhoz hogy megkérdezzem a másiktól hogy van.. Vagy tévedek?

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz #24536576 #7901 üzenetére

    Azok legalább a saját ismerettségi körüknek élik ki magukat, nem egy telefonos fórumon.

    Na akkor nézzük is, honnan indult az egész..
    A SOT-ba nem látszódik a FB. Igen, nem mindenki használja xy ok miatt. Ez nem a telefonos fórum, ahol említésre került a dolog? Én leírtam a véleményem a sok elvetemült felhasználóról.
    Arra én felhoztam, hogy az a szar alapból telepítve van a telefonra, még törölni sem lehet, pedig sokaknak állítom nem kell, ezt több topik is elárulja.
    Akkor jött az, hogy azon kívül nincs más alternatíva, igen is kell az, ha az ember akarja tartani a kapcsolatot a másikkal, akivel csak azon keresztül lehet. :F :F
    Ami nem feltétlenül igaz, de erre írtam többet is. Viber, line, Google Duo. Melyik nem alkalmas az írásra, a videóhívásra? De ezek alaból nincsenek a telefonra telepítve, hogy az ember még törölni se tudja, saját választásom szerint döntöm el mit és miért használok.

    De hogy folytassam, a csoportok amiről beszélsz.. Anno én sem voltam bent 765 csoportban, max 2-ben ami engem is érithetett, lakhely illyetve a környék csoportja.. Se "vicces", se tuningblog, se "wonderful palces", se maybach fans, se abba hogy mi fog történni veled ebben az esztendőben, alias "nametest" és tsi, de mégis ilyenekkel volt teli az egész, mert MÁS!!! nem én, ilyenekkel fosta teli a hírfolyamot. És nem gyúztem tiltani sorra a csoportokat, az oldalakat, majd később szundizatni az embereket stb. mert marhára nem érdekelt kinek mi tetszik, vagy épp mit csinált, hanem ráerőltetik a másikra ha érdekli ha nem..
    Akkor már érted miről is van szó? Nem, nem én voltam benne 756 csoportba..

    Miért használok telefont? Mert telefonon elérnek, ha valakit el akarok érni akkor fel tudom hívni.. Internet, zenéthallgatni, van benne fényképező, távolról elérem a gépemet stb. Sokan hidd el, nem azért vesznek telefont, hogy a FB-ot tudják használni, bár más lassan abban is kételkedem..

    És a fent nevezett programok mind megfelelnek arra, amit felhoztál a videóbeszélgetésre, minden olyan hírek nélkül, hogy ismét perre fogták a FB-ot, mert x mrd adat kerülhetet nyílvánosságra, és lehetne sorolni ezeket a bajokat amik sorra jelennek meg hírben. 10yrs challange és tsi.
    Miért is?
    ja bocs..

    De inkább maradok azoknál a progiknál amin nem folyamatosan van követve, kivel mikor mit beszélek, hol jártam, mit csináltam, mit néztem épp a google-n.
    Egyik app sem küld reklámokat a pofámba, mert rákerestem valamire. Mert a többi azt csinálja, ha akarod ha nem. És én vagyok a nevetséges.

    És kinek nem inge, tudod..

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Nekem tök mindegy milyen ikonok kerülnek bele, mert úgy is a saját izlésemhez való témát használom, amibe ikonok is cserélve vannak.
    Engem a hívásrögzítés aggat, addig várat magára a frissítés. Itt figyel nekem is a lehetőség, hogy frissítsek..
    Majd.. egyszer...

    Más.. viszont tegnap kocsiba ülve elkezdett engem is riogatni, hogy víz érte a telefont stb, azt ne használjak egy ideig töltőt stb.
    Ez a telefon még esős napot sem látott, nem hogy vizet.
    Próbáltam belekukucskálni a csatlakozóba, de nem láttam semmit. :((

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Olyan kérdésem lenne.
    Használ itt valaki Gear s3 frontit, vagy G. watch-ot?
    Az s3-ról a samsung oldalán 1-1 értékelésnél felakadtam, így elvetettem egyelőre a kérdést.
    A lényeg nekem a puzus mérés, és ne naponta keljen tölteni, pláne többször.
    Illetve a magasság pontosságokkal ezek az órák hogy állnak?

    A főnököm telefonja talán s6e? 50-53m szintkülönbséget mutat,
    Nekem a N9 az pontos, a lakhelyem szerinti megadott, illetve a duna szerinti magasságokhoz viszonyítva. +/-1 méter difi van.
    Haver H.watch GT-je 30m szinteltolódással mükszik.

    Ilyenekről lehet tudni, melyik pontosabb, illetve melyiket érdemesebb venni?
    Ezzel a 2 órával szemezgetek, más gyártót nem szeretnék a + app miatt, amit a telefonra kellene fabrikálni.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz #24536576 #8574 üzenetére

    guglin rákeresel ahol laksz milyen magasságon található (főleg ha könnyen belőhető)
    nekem könnyű, mert szigetlakó vagyok. Egész szigeten kb 3-4m difi van szóval sokat nem tud csalni, illetve a duna nálunk atlagban 97-98m-t muatat, és szemben van egy hegy aminek a tetején van egy 521m-es emlékmű.
    Ott nekem 524-et mutat fényképezés közbe, szóval abból még ha leszámolok 1-1,5 m-t akkor kb pontos is.

    N5-N9 jó a pulzus mérésben, nekem is omron van itthon és 1-2 ütés difi van a telefon meg a vernyomásmérő közt.
    a watch gt meg a N9 közt 5 difit mutatott, mikor haver mérte az övét.

    ugye mint 1,5 éves transzplantosnak azért kell mérnem néha néha 1-2 dolgot.
    Volt amikor már nem tudta megmondani, 124-et sikerült, de nem tudom mi az a tartomány ameddig mér, mert 1-2 perc pihi után tudtam csak megmérni azt is.

    A kórházba az ekg-n 2 eltérés mutatkozott. Szóval mondhatni pontosak lettek.

    Mostanában láttam egy órát, ami majd esetleg (vagy már?) tud ekg is mérni, gondolkodtam egy wiwe beszerzésén, de mivel nem vagyok (már) szívbeteg, így elvetettem annak az ötletét,
    +1 ketyere hordása, ami ha épp kell úgy sincs kéznél.

    TODI1111.. sportolás? örülök ha élek, nem hogy még sportoljak is. :D
    bicajozni néha neki indulok, magam módján sétálgatok egyet, 10-20 km-t :D azt annyi :D

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz MaCS_70 #8584 üzenetére

    Igen, volt "szerencsém" több mint fél évig bámulni a vitrinben.
    Dokikkal beszélgettem róla, de a ketyegővel minden oké szerencsére ezen a téren így ilyenre jóformán nagyon nincs is szükségem, csak gondolkodtam veszek egy órát ami tudja nézni nekem folyamatosan a pulzust, és nem kell a telefont tapiznom állandóan, illetve azt nem tudom mindig magamnál tartani, de ugyan úgy rögzít dolgokat. És ugye a telefon letétele után adatok nem kerülnek pontosan bele a "naplóba"

    A wiwe korábban lett volna opcio, most sokkra már nem megyek vele, arról nem is beszélve járok én eleget vissza a VM-ba kontrollra, ha gebasz van ennek úgy sincs sok értelme, És mint írtam, +1 kütyüt nem szeretnék cipelni magammal, ha úgy is óra lenne a fő célpont. És és a fentebb nevezett 2 óra közt vacilálok, más gyártók óráival is szemezgetek, de vagy nem tetszenek, vagy nem pontosak ami azért kicsit böki a szemem, a plusz programról már említést sem teszek.
    Én ugyan úgy éltem a 60/40es vérnyomással meg a fix 145-150es pulzussal, mint most a 110 és 80as értékek közt. Igaz az EF már a 10%-hoz közelebb volt, mint a 15-höz ami miatt néha problémákba "ütköztem".

    Szóval igen, volt kezemben, 1-2x kirpóbáltam de arra nincs szükségem és az elmített topikban annak idején kis is lett beszélve, hogy egy jobb vérnyomás mérő is tud "jósolni" dolgokat.
    Ha meg nagy baj van, úgy sem ezeket fogom tapizni.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Üdv.

    Nem kerestem vissza, de mostanában feltűnt, hogy a telefon nem mindig akar tölteni ha rádugom a töltőt.
    Este elfelejtettem feltenni, 16% volt reggelre, mondom az mára kevés lehet, de nem sikerült rábírni a telefont hogy töltsön. Most haza jöttem, és egyből elkezdett tölteni.
    Eddig úgy próbáltam, mindig kikapcsolt képernyőnél dugtam fel, hogy lássam világít e a töltés jelző led, csippant, bekapcsolt a kijelző kiírta, hogy töltő csatlakoztatva és annyi. Utána megállt a töltés.
    Ezt kb 10x eljátszota, forgattam a csatit, semmi.
    Most bekapcsolt kijelzőnél rádugtam, egyből tölt.
    Lehet van valami összefüggés a 2 között, vagy nekem szarakszik valami?

    Illetve még az, hogy néha néha eljön az, hogy az usb csatiba víz kerülhetett és ugye ne tegyem töltére.
    Ez még a fotókon sem látott vizet, nem hogy életben. Akár vezetés közben, akár a zsebembe pityog, hogy baja van, azt egy idő után abba hagyja. Erre ötlet?
    Nézegettem a csati meg a töltőfej belséjét is, de semmi. Mert korábban már volt erről szó.
    Fújogatom, fogkefe stb.. hátha valami belekerült de hol tölt hol nem, illetve néha a bízre panaszkodik.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz apaszka #8705 üzenetére

    Köszi, illetve a többieknek is.

    A korábban említett problémád miatt jutott eszembe nekem is a fogkefés megoldás is, próbáltam már mindent, de nem látok benne semmit. Hol tölt, hol nem tölt.
    Az, hogy miér jelez vizet még nem tudom, de tesztelgetem majd.
    Eddig, legalábbis a tegnapi tapasztalatom alapján lezárt képernyőnél nem kapta el a töltést, nyitottnál meg egyből. Legközelebb ha merül, akkor megpróbálom megint ezt a felállást, hátha valamit bezavar nekem hogy csak nyitott állapotban akar indulni.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Teal'C #8711 üzenetére

    Általában ki van kapcsolva, sőt sokszor gépről töltöm, mert ráér addig a 4-5 óra töltéssel míg reggelig alszok.
    Lefekvés előtt feldobom, azt van hogy reggelre vagy feltölti vagy 90x%-nál már ébren vagyok azt leveszem a töltőről.
    Csak most feldobtam gyorsra, mert reggel mikor indultam dolgozni, akkor keveseltem a 16%-ot és szerencsére meggondoltam magam a munkával kapcsolatban, és mikor haza jöttem akkor bekapcsolt kijelzőnél ugyan úgy elkezdte a töltést.
    Na akkor próbálgatom, mi lehet a nyűgje.

    Hauptmann: még várok vele egy kicsit, szar lenne 6 hetesen szervízbe vinni. 1-2 hetet még vizsgálódom ez ügyben, azt ha úgy van akkor lehet neki futok.
    És ha ez is olyan, mint a fogfájás, mikor oda megy az ember, vagy ott van a szervízbe, nem produkál ilyet, mit csinálok, vagy ők miket csinálnak? szerintem tudjuk a választ.
    Vissza küldik user error táblával.

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Teal'C #8836 üzenetére

    Gondolom akkor ezek független készülékekre igazak.
    És ami alapból nem az, akkor bukta?
    Akkor még várunk egy kicsit, hátha lesz valami megoldás rá.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz kali #9050 üzenetére

    És ha én cserélek pl egy arab rom-ra akkor nálam is elérhető lehet?

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz Teal'C #9056 üzenetére

    Igen, azt a részt olvastam is..
    Csak ugye kártya regisztrálással lenne gond, bár ahogy ha jobban belegonodlok annyira nem is.
    Azért is írtam arab-ot, mert vannak arra ismerőseim akik szoktak haza jönni néha, de most hogy a thaiföld is említésre került, egy ismerősöm onnan hozott el egy csajt. (nem lopta, elvette :DDD ) Ők pedig itt laknak tőlem 2,5 km-re. Lehet beszereztetek velük egy kinti aktivált kártyát ha van ilyesmire megoldás.

    De addig míg nem sikerül normális megoldást keresni a a dologra, addig marad a 8.1

    De amúgy fogalmam sincs, minek ez az egész história, mert ami nem kapja meg a 9-et, vegyünk pl egy N3-at, vagy egy Honor 7-et, vagy egy S6-ot amin ugye minden további nélkül engedélyezett a hívásfelvétel, akár beépítve akár nem, de megoldható.
    Most csak az új telefonosok részére nem elérhető? Mindenki másra nem érvényes a gdpr?

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz imélcim #9154 üzenetére

    Nekem is csinál ilyen pontos képeket, de csak amikor fénnyel szemben fotózok. Legyen az nap, lámpa, kocsiról vagy bármi olyan tárgyról visszaverő fény, ami vissza talál a kemerába. Gondolom a lencsén vagy az előtte lévő üvegen megcsillan a fény, és az okozhatja.
    De ha kicsit más szögből lövi az ember, akkor eltünik a jelenség. Akár 1 lépés is elég, vagy pár fokot megdőnteni a telefont.
    Van mikor elég, ha csak a telefont "leárnyékolom", mint gondolom a nagy fényképező gépeknél is van a "napellenző" vagy minek hívják.
    Szerintem is normális jelenség ez, de hogy őszinte legyek nem szoktam én olyan sokat fotózni, főleg olyan körülmények között, hogy ezek rontanának bele a képbe.

    Most hogy hány pont van, azt nem tudom mert nekem általában csak 1 szokott lenni, de az pont az amit szerintem mondok ez a becsillanásos dolog.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz tylerddd #9288 üzenetére

    Nem tudom nekem sikerült 3 hét alatt megkarcolni a kijelzőt is 1-2 kisebb karc lett rajta.
    A hátuljáról meg nem is beszélélek. Pedig vigyáztam rá, míg meg nem jön a fólia.
    És tokba is volt.. Azt pedig hogy sikerült, nem is tudom..
    Ez most már ilyen marad..
    A N3 üveg nélkül kibírt a zsemebe 1 évet minden karc nélkül..
    N5 sem karcolódott, ezt már az első napokban siekrült minden irányból megkarcolni..
    Egyedül az oldalai épek, mert ott volt rajta valami fólia, amit szerencsére nem vettem észre és pár tok váltás után tűnt fel, amikor elkezdett hámlani..

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz icecave #9297 üzenetére

    Pár sorral feljebb írtam, karcolódik hamar. :(
    Nekem is mire ide ért a fólia össze lett karcolva kijelző :(

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz thedarkfox #9386 üzenetére

    Gondolom ez nem csak a 9.0-n megy, mert nekem a 8.1-en is megvan.
    Bár a lényegét még mindig nem értem ennek, azaz mit tegyen rá az ember. Mert amit sűrűn használ az ott van a kezdőképernyőn, nem kell keresgélni vagy pl a lámpa a redönyön, ami meg megint nem egy nagy "varázslat" előhívni.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Na azt hiszem megszületett az első normális aksi időm.
    Normális ez az android rendszer a maga 16%-ával?
    Mert nekem általában mindig az a legnagyobb fogyasztó.
    És eddig csak átlagban 3-4 óra sot volt. Most 7 óra felett van.

    [kép]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz baladam86 #9411 üzenetére

    Nekem ez még a gyári 8.1.
    9-re nem tervezek átállni, míg a hívás rögzítés nem megoldódott. Tegnap szemezgettem custom rommal, mert abba bele lett téve a rögzítés, függetlenül a régió / csc-től.
    A N3 volt nekem marha jó kijelző idővel, a N5-nél állandóan a rendszer vitte el az egész aksimat.
    Alig volt 1 óra sot. Az milyen már? Délbe már ki is kapcsolt a telefon, az milyen már. Ott mindig beragadt valami, hiába is tettem újra a rendszert. És FB meg ilyesmit nem használok. Viber van csak az is a maga 1%-val elvan 1,5 óra használattal.
    Szóval próbálom kideríteni évek óta mi az ami húzza a rendszer %-át, de eddig még nem sikerült kideríteni mi az..
    Mindig azt olvasom, gps-t, wifit, sync-et szóval minden ilyesmit kapcsoljak ki. Akkor meg elég lenne egy Nokia 3310 is, ha ezeket nem hazsálnám. De nem 2003-at írunk. :)

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz kali #9417 üzenetére

    Nem is szoktam kikapcsolni. Ha kikapcsolnám azokat akkor 3310et vettem volna nem N9et. :)
    Mellesleg változó mikor mennyit használ a rendszer. De az okát meg nem tudom. Általában minden telefonon ugyan azt használom évek óta. Most 1-1 app vagy google cucc ragad be egy frissítés után azt nem tudom.
    De a N5-n a beta play service ment azzal nem fogyasztott annyit a rendszer.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz baladam86 #9421 üzenetére

    Igen, ilyen téren jó ez a telefon, vagy legalábbis jobb mint az elődök voltak. Bár egyik bnőm-nek még mindig N4 van, azt vetettem vele akkoriban, de ő is naponta többször tölti. Igaz ő nyúzza is. :)

    4év után a N2 karácsonyra megadta magát, vettem egy patika N3-at, amivel ugyan csak elvoltam 1 évig, de annak bele olvadt a tőltő csatlakozója a telefonba ( az is ugye 4 éves lett) a hátlap / belseje megolvadt, a fél kijelző szép rózsaszín árnyalatú lett, de minden működött ahogy kellett lennie.
    [link]
    És ahhoz képest, hogy az is ugye 4 éves volt már még a gyári aksival elment ilyen 3 napokat, vagy 4-5 óra kijelzőket bírt. Igaz nem gyári rendszer. Mikor eladtam, vettem egy N5-t patika állapotban, amibe az aksi 1-2 hónapja volt cserélve, de a fene sem gondolta hogy egy szutyok utángyártott aksit kapott ami arra volt jó, hogy csak ébresszen a telefon mikor kell.
    [link]
    Óránként kb 10%-ot kért enni úgy hogy hozzá sem nyúltam. az android rendszer zabálta le az aksimat, mindent megpróbáltam amit lehetett vele, és úgy döntöttem megválok tőle, és veszek egy N8-at. De mivel havernak is az van, és panaszkodik az is merül mint a titanik, így lemondtam róla és ide kerültem a N9 táborba. :)
    Igaz a 2 közt 150k különbség van / volt de úgy érzem megérte.
    Igaz ennél is néha beakad valami, de a N2 után még ez az a telefon, ami 6+ órát bír ki. (igaz új állapotban)

    Későbbiekre kíváncsi vagyok, hogy fog 1-2 év múlva teljesíteni.
    Most van 10giga net a csomagomban, szóval én nem kacsolgatok semmit sem ha nem muszáj.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz baladam86 #9423 üzenetére

    Az volt a baj a N5 esetében, hogy ugye azt nem forgalmazták EU-ban, és nem tudtam hozzá szerezni gyári aksit, amit meg kint lehetett kapni az is lutri, Próbáltam a külföldi ismerősöket is beszervezni a buliba, hogy szerezzenek nekem akár amerikból, akár kanadából. De senki sem tudott biztosat mondani.
    Volt egy galaxy store kint, ahonnan akartam volna 2-t rendelni, írtam nekik egy levelet, hogy van 2 féle verzió, melyik kellhet nekem. De egy választ nem kaptam tőlük, mondom akkor ez felejtős. Mert még 1-2 kamu aksit nem akarok hozzá venni, ami 2 hónap alatt totál 0 lesz mint az ami benne volt.
    Mire találkoztam vagy haza jött a dubai ismerősöm, akkorra már nem volt meg a telefon, pedig hozhatott volna nekem kintről, mert onnan származott hivatalosan a készülék is. (Arab)

    S10 / N10 szerintem ki marad, talán majd a 11-re váltok.
    Addig meg csak húzza valahogy a telefon.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz hito #9544 üzenetére

    Win 10? Ne viccelj már. :)
    Nekem 2 fele bontotta a 128-as pendrive-ot, majdnem 32 vagy 34gb-t nyelt el belőle. (Igaz a full telepítő csomag. x86/64)

    A Nero-t akkor kezdtem el otthagyni, mikor már nem 130mb volt, hanem hasraütök és 2,5gb. Mondom a komplett xp telepíto 700mb. Akkor egy Nero?

    Vagy a N3 rendszer. custom rom 3-400mb, a stock meg ha jól emlékszem 1,7-1,8Gb.. :)
    És sokkal több minden volt abban, mint a gyáriban. Igaz a google appokat nekem kellett telepíteni, de akkor is.. Nincs az +1,2gb cucc szerintem

  • fRooStzzZ

    senior tag

    Ma frissült a program
    valaki használja, vagy esetleg meg tudja nézni, hogy a 9-en működik e?

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz apaszka #9689 üzenetére

    Köszi, akkor marad a 8.1 :(
    Bár ahogy olvasom, nem is baj mert van több bibi még vele.

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz apaszka #10035 üzenetére

    Nekem N5-re volt egy olyan, nem tudom LED-esről van itt is szó, vagy csak egy átlátszó valamiről.
    Az a mágnes nekem azt szolgálta, hogy ne nyíljon ki, mert marha könnyen kinyitódott, de mivel átlátszó volt, és a képen is azt mutatta, tud 1-2 dolgot a tok..
    Gondoltam én..
    Kinyitásnál. becsukásnál nem a zárképernyő volt, hanem be lehetett állítani más "témát", azt hiszem nekem 9 vagy 10 volt, de az csak a kijelzőt állította át, illetve a tokon keresztül világított a cucc.
    Nem is lett volna ezzel baj, csak merítette az aksit, illetve egy kínai oldalról kellett letölteni valami appot, aminek a meglátogatásával már a szgép küzdött vírusveszély miatt. De sokszor beragadt a program, szóval gyalultam is és használtam tovább sima szilikon tokban.
    Mellesleg a tok mellett elvileg kellett volna lennie egy kis papírnak vagy szivacs betétnek, amin egy QR kód volt, azzal lehetett az oldalra ugrani, ahonnan le tudta szedni a programot, de mivel nem fordított nekem a program, kimásoltam az url-t és gépről szedtem le..

    Szóval ha egy féle tokról beszélkünk, akkor sokat nem kell várni tőle. Vírusos oldal, kétes app, az aksi zabálásról már nem is beszélek.

    na itt is van. [link]
    Se hívás felvétele, semmi ilyesmi nem volt, csak egy más féle órát mutatott, ami igen csak béna volt :((

    [ Szerkesztve ]

  • fRooStzzZ

    senior tag

    válasz apaszka #10050 üzenetére

    Én sem szeretem, de kíváncsi voltam. Azt hittem rendesen úgy működnek azok is mint a "nagyok" :)
    Aztán rájöttem, hogy mégsem. De akkor miért olyan képet tesznek fel, vagy mért nem írják oda hogy mire alkalmas vagy mire nem.
    Én ilyenből vettem 3db-ot, vékony, csúszik, alig lehet észre venni hogy van rajta tok. Igaz késő lett, mert a háta karcos lett egy cseppet mire megérkeztek, pedig első napján volt már rajta tok, de pár nap után lekaptam róla, mert sokkal vastagabb lett, tapadós gumi vacak volt. Ezt vettem mellé, mikor megvettem a telefont.
    Vettem még pár darab sima átlátszót is, biztos ami biztos alapon.
    De az is olyan kristályos mint egyes fóliák, (Tozo) de ez a kék ami van rajta hasonlít legalább a telefon színére.
    Igaz kicsit kopik, de azért van belőle több is. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák