Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Titinho

    lelkes újonc

    Na végre, erre a tesztre vártam már én is! Köszi Bog! 😉
    Az jött le a tesztből amire már előzetesen számítottam, szerintem elég korrekt "kis" készülék lett.
    Több éves Huawei felhasználás után, idén váltok mindenképp és amire nekem szükségem van az ebben a telóban tökéletesen megvan. Én nem várom még el egy középkategóriás telefonban hogy legyen IP védett meg vezeték nélkül töltsön, arra ott vannak a csúcsmodellek. Én mivel nem tudnék kihasználni egy csúgy készüléket ezért nekem mindig elég a középkategóriás és amit ebbe a telóba beletett a Samsung az inkább felső-középbe esik. Hónapok óta várok egy ehhez fogható telóra kb 100.000 Ft körül, rengetek tesztek és videót olvastam főleg Xiaomi és Samsung telókról, de ebben aztán tényleg benne van minden amire egy ÁTLAG felhasználónak szüksége van. Én nem játszok a telefonon, nekem az a lényeg hogy szépen és gördülékenyen fussanak rajta az appok, GPS, legyen Jack dugó, jó kamerák, akinek meg már a játék fontos annak ott van a 855-ös S10Lite, 60-70 ezerrel drágábban.
    A Telenornál a jelenlegi 6500 Ft-os díjcsomagommal 105.000-ért tudom megvenni, de ha feljebb lépek egyet korlátlan beszélgetéssel meg ki tudja hány giga nettel akkor "csak" 92.000. Ennyit szerintem megér, szolgáltatói kínálatban ez most elég jó ajánlatnak tűnik. Néztem a Telekomos Xiaomi mi 9 Lite-ot is, az egy hasonló díjcsomaggal 101.000 Ft...és szerintem nem kell ecsetelni hogy melyik éri meg jobban kb ugyanabban a díjcsomagban. Mi9t-t lehetne venni 90 körül, de ha azt nézem akkor azért ez frissebb kiadás és ott nem bízok a motorikus kamerában, pedig kis millió tesztet láttam róla.

    Szóval szerintem 100.000 körüli árat ez a teló szolgáltatói kínálatban nagyon is megér, sőt pár hónap múlva be is esik alá. Egy átlag felhasználónak pedig bőven bőven elég ez a teló, és még alkalomadtán játszani is lehet rajta ezt-azt. Elvárni 160-ért egy Samsungtól hogy dex, IP és qi töltés a mai árak mellett hát ti tudjátok...ez a teló azért eléggé egyben van.

    A teszt végén azért hiányoltam az összesítő pont táblázatot :D

  • Titinho

    lelkes újonc

    válasz kekedi #33 üzenetére

    Igen szerintem is jó ajánlat érte.
    Nálam ez az összeg az amit egy telefonért maximum kiadok, (nálam ez inkább ilyen lélektani határ ha úgy tetszik) és amit kínál cserébe ez a teló az bőven elég. Szerintem 2-3 évig ez is ki fogja szolgálni az árát.
    Az egyedüli aggodalmam a 6.7-es kijelző... Mivel most egy 5.65-ös Huaweit használok :D :D
    Sokat olvastam a one ui 2.0-ás verziójáról is, amit szerintem eléggé rendbe tettek, ez az Edge fícsőr meg benne...hát nekem szerelem első látásra, imádni fogom az tuti. ;)

    És sokakkal ellentétben nekem sokkal jobban bejön ez a "küklopsz" noccs, mint pl az S10-ek esetében a kijelző szélén. Szerintem az sokkal többet vesz el a kijelző felső részéből.

  • Titinho

    lelkes újonc

    válasz GSP #68 üzenetére

    Egy ilyen "kecses" telefonnál ami csak 7.7 mm vastag és 179 gramm összvissz szerintem így is abszolút elég a 4500-as akksi, 2 napot simán kibír. A többi gyártó 4000-és akksit se nagyon tud megoldani ilyen paraméterekkel, már majdnem 9mm vastag és 200 gramm súlyú a többi teló, szóval szerintem a tevezőknek egy piros pont jár ezért. ;)

    Egy kérdésem lenne egyébként nem csak azokhoz akik A71-et használnak, hanem úgy általában akik az új One Ui-t használják... Mennyire zabálja a memóriát a teló? Láttam teszteket hogy ilyen 2.4-2.6 között mozog a memória a 6ból. Mondom évek óta Huawei-t használok, nem ismerem nagyon a Samsungok memóriakezelését.

    Hétvégén megyek először megtapizom a MM-ban a telót, meglátom mennyire lesz szerelem első fogásra, ha igen akkor jövő héten veszem is. :D

  • Titinho

    lelkes újonc

    válasz Zool1981 #125 üzenetére

    Sok mindentől függ ez.
    Attól is pl. hogy jelenleg mit használsz, Honor/Huawei vagy Samsung vagy más. Ugye a kezelőfelületek is mások, melyik kényelmesebb, stb. A Honor-ban csúcs proci van, a Samsung középkategóriás. Csinálj egy pro kontra listát, és abból tudod neked mire van szükséged, mire használnád. Kamerában szerintem jobb a Samsung pl.

    És ha már itt tartunk, megosztom saját véleményemet is...én az A71-et fogom venni. Hétvégén elmentem az MM-ba és kb 30 percet nyomkodtam a telót, ismerkedtem a rendszerrel, átnéztem rajta elég sok mindent. Eszméletlen mennyire testre szabható ez a One UI. Nem hittem volna, de teljesen magával ragadott a teló, kézben tartva és egy kis használat után, elég rég óta kialakult bennem egy érzés... KELL! 😁
    Ugye nagyon paráztam a 6.7-es kijelzőjétől (nincs kicsi kezem amúgy), de teljes mértékben kényelmes a fogása, pláne az a brutális Amoled kijelző amitől folyt a nyálam kb. Utána mondanom sem kell amikor mentem haza és nyomkodtam a saját kis 5.65-ös ips telómat (Huawei) néztem hogy mi baja az automata fényerőnek :D :D
    A kamerája is teljesen jó számomra, kipróbáltam nagyjából az összes funkcióját.
    Előtte megnéztem pár telefont még pl. amivel szemeztem pár hónapja a Xiaomi mi 9T-t. Sok teszt és videó után most fogtam azt is először, de nem jött át a rendszere és a fogása sem. Soha nem gondoltam volna hogy egy 6.3-as és 6.7-es teló közül utóbbi lesz nekem kényelmesebb. Bár tegyük hozzá hogy a Samsung azért kecsesebb, vékonyabb, könnyebb...nagyobb kijelzővel és nagyobb akksival... :C

    Szóval hónapok után megtaláltam végre azt a telót amit 2 évig tudni fogok használni. Iylen kell érzés már régen kapott el telóval kapcsolatban, az évek utáni Huawei telók után tényleg rendkívül pozitív csalódás volt ez a teló, mind belsőleg, mind külsőleg.

    Aki szemezget vele vagy gondolkozik rajta tényleg menjen és nyomkodja egy kicsit aztán úgy eldönti kell vagy elég e neki. Nekem tökéletes lesz és már látom mennyi One UI fícsőrt fogok imádni benne. ;)

  • Titinho

    lelkes újonc

    válasz trepaky #152 üzenetére

    Én pl. most veszem meg szolgáltatónál, 97 ezerért, jövő hét kedden érkezik végre. :D
    Nem vagyunk egyformák igen, de nekem ez a teló ennyit megér.

    Akik szolgáltatónál vették esetleg, meg tudnátok mondani hogy jár e hozzá az átlátszó szilikon tok és/vagy kijelző védő fólia? Vagy kezdjek el már most keresgélni rá valamit.

  • Titinho

    lelkes újonc

    Köszönöm urak! :R

    Nem értem egyébként miért nem teszik bele a magyar szolgáltatók, vagyis hogy miért nem úgy rendelik ugye a Samsungtól.

    Na mindegy, nézek akkor addig valamit.

  • Titinho

    lelkes újonc

    Na már két hete én is használom a telót, de kb minden nap okoz még meglepetéseket...persze pozitív értelemben. :D Pont tegnap is így jártam, amikor a YouTube videót kb 2 másodperc alatt küldte ki a Tvmre. Jaaa...egy kis plusz infó...Galaxy tulajoknak a YouTube Premium és a YT music app használható ingyen most két hónapig, megéri beregelni rá. ;)

    A világító szélek nálam működnek rendesen, én megadtam hogy piros színnel világítson az összes értesítés a képernyő szélén, este valami brutál ahogy kinéz. Megy Messengernél, Vibernél, Facebooknál és Instagramnál, azoknál ahol tényleg üzenet is jön. A többi alkalmazásomnál nem állítottam be. Mondjuk igaz hogy én leszedtem egy plusz appot hozzá hogy Messengernél is működjön, ebben is külön be lehet állítani hogy melyik app használja. Edge Lighting fix for all apps. Playen fent van.

    Már csak a kamerát kéne jobban letesztelni valahol kint a szabadban, vagy egy kirándulásnál, de most még azt se lehet :DD De eddig amit fotóztam vele, engem meggyőzött az is, hogy nem nyúltam mellé ezzel a telóval. Nagyon nem. Kényelmi funkciók és használhatóság szempontjából nálam 10-es a teló ;)

  • Titinho

    lelkes újonc

    válasz kokokka #265 üzenetére

    Nekem tökéletesen működik, igaz én még pluszban leszedtem hozzá egy appot Edge Lighting fix for all apps nevűt playről, mert alapból a Messenger nincs ugye benne, ebben pedig benne volt az is. Én a képernyő két szélét állítottam be világításra és használom az AOD-ot is. 4 vagy 5 alkalmazás van rá beállítva és szépen jelzi is mindegyiket. ;)

    Te mit értesz az alatt hogy neked egyáltalán nem működik? :)

    Egyet én is kérdeznék... nektek is kikapcsol néha a közelség érzékelő hívás közben? Van hogy befejezem a hívást és megy rajta a vaku, meg a beállításokban vagyok, meg ilyenek. De nem mindig csinálja. Van erre valami gyógymód vagy app?
    Sőt ha már itt vagyok...5-6 hete van meg a telóm, de már a második üvegfóliát kellene most cserélnem, mert ez is válik fel. Ajánljátok már légyszí egy jót és méret arányosat rá, az se gond ha drága csak jó legyen. Köszi előre is. :R

  • Titinho

    lelkes újonc

    Sziasztok!

    Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy használ valaki okos aktivitásmérőt/órát ehhez a telóhoz? Nem Galaxy Watch-ra gondolok, azokat gondolom viszi, hanem inkább az olcsóbb kategóriából, mondjuk egy Xiaomi vagy hasonló kaliberű okosóra. Nézegetem mostanában és gondolkozok is hogy venni kéne, de nem tudom hogy ilyen "idegen" órákkal menniyre boldogulna. Pulzusmérésre meg 2-3 alkamazás értesítéseire használnám leginkább, meg ugye hogy legyen a kezemen egy óra, ami tudjon eztazt. :D

Új hozzászólás Aktív témák