Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Munkahelyi telefonként kaptam kedden egy ilyen telefont az előző (összetört) 2016-os helyett.

    Ahogy néztem nincs jelentős eltérés a két telefon között. Eddig hasonlóan elégedett vagyok ezzel is, mint ahogyan az előddel.

    Jövőhéten elutazom és kérdeznék néhányat, hátha tudtok benne segíteni:

    - Eddig főleg a here appot használtam navigálásra offline módban. Zömében eddig autóval volt rá szükségem, de most úgy néz ki sokat kell navigáljak gyalogosan is. Szóval azt szeretném kérdezni, hogy kinek melyik offline navi program vált be a legjobban? (Lehet online navi is akár, elvileg nincs már roaming.)

    - A kameránál nincs semmilyen stabilizátor ami nagy érvágás főleg videózásnál. Erre tudtok valamilyen alternatív programot ami ezt digitálisan kompenzálja valamelyest vagy a gyári felbontásnál nagyobb felbontással videózik esetleg ugyan akkora felbontással de jobb minőségben?

    - Még mindig a kameránál maradva: Az esti fényképek miatt is hátrány a stabilizátor és a záridő állításának a hiánya. Erre is szeretnék valamilyen alternatív megoldást, ami lehetőséget ad több beállításra, mint a záridő, vakuszintkron, RAW, stb... Tudnátok ilyen appot ajánlani?
    Az út során nem viszem mindenhova magammal a bridge gépem ezért szeretném kihozni a maximumot a telefonból.
    Tavaly a 2016-os modell kamerájából szerintem kihoztam a maximumot és utólag megnézve a képeket igen jól sikerültek telefonhoz mérten: [link]

    - Láttam, hogy lehet állítani az akkumlátor töltés sebességén is. Az lenne a kérdésem, hogy ti milyen módban használjátok? A telefonnal ~3 éves intervallumban gondolkozom és szeretném, hogy az akku minél tovább bírja a kiképzést. Ezért úgy gondolom érdemes lehet a gyorstöltésről a normálra váltani. Erről mit gondoltok, mik a tapasztalatok ezzel kapcsolatban? (Jelenleg belakás után ~6 óra kijelzőidőt tud.)

    - Ti mit használtok a telefon védelmére? Én eddig rakattam rá egy üvegfóliát hogy az esetleges leejtéseknél és karcolásoknál ne sérüljön a kijelző hanem csak a fólia. Valamint szeretnék hozzá rendelni valamilyen tokot. (A kialakítását még nem döntöttem el milyen legyen, lehet az előző telómét faragom át.)
    A fóliával az a bajom, hogy nem takarja a kijelzőnek az egész felületét. Láttam a fenti beszélgetést és a full cover fólia meg piszkolódik :(
    Milyen fajta védelmet tudtok ajánlani amivel elkerülhető az ami az előző telefonommal és közel 100-ig védi a telefont a sérülésektől? (Leejtettem, és betört a képernyő és az adatokat sem tudtam lementeni csak most visszaállítani felhőből.)

    - Utolsóként meg tudnátok mondani a kameraszenzorok pontos típusait (első, hátsó), hogy átnézzem a datasheetet hogy tdjam mire szmítsak illetve mit, hogy állítsak? Illetve a DAC és hangkodek típusa is érdekelne, hogy megfelelő fülest válasszak. :)

    Előre is köszönöm a segítségetek!
    Martin97

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz szucstom #7344 üzenetére

    Köszi a tippet. Ránézek majd mindenképpen. :K

    #7348 kutyek:
    Neked is köszönöm a segítséget.
    A navi akkor el is dőlt. A here és a sygic párosa fog az utamon kísérni.

    A hangban a gyári fülessel túl nagy változást nem vettem észre. :U

    A fül és fejjhallgatókkal kapcsolatban sajna lövésem sincs, hogy milyen passzolna hozzám. Az idő 80%-a pop, retro és rock zenék, a többi 20% pedig klasszikus zene. (Vivaldi, Mozart, stb.)

    Az eddigiek amiket néztem, de ezek közül nem tudom melyik illene a legjobban hozzám: Panasonic RP-HT161 (fejhallgató), Philips SHP1900/10 (fejhallgató), JBL T110 (fülhallgató), Samsung-AKG EO-IG955 (S8 gyári fülese)
    Vagy maradjon a gyári mert hasonló áron nem kapok lényegesen jobb élményt, csak a pénzem dobom ki!? :F

    To all: A többi kérdésben is segítsetek légyszíves. :)

  • Martin97

    aktív tag

    válasz bepe79 #7356 üzenetére

    Szia!

    A waze-el tavaly nagyon megszívtam. Elfelejtettem kikapcsolni a netet a határon és mire rájöttem (1 nap) már egy 25k-s számlát generált. Azóta nem is használom még országon belül sem. (OFF)Mondjuk én voltam a hülye hogy abban a tudatban voltam, hogy a társult tagoknál (Bosznia, Montenegró) sincs roaming.(/OFF)
    Ettől idén is tartok, hogy mi van ha Szerbiában és Macedóniában nem kapcsolom ki!? Inkább nem kockáztatnék ezzel többet. :U

    #7357 ollie: Köszönöm a segítséged. Meg is rendelem. :R

    #7358 rgranc:
    3 GB-os mobilnetem van EU-n belül. Attól nem félek, hogy abba nem férne bele az online navi álltal generált adatforgalom. Inkább attól félek, hogy az EU-határán nem kapcsolom ki a mobilnetet és jön a nem túl barátságos számla. :B

    Pontosabban, vegyesen lesz szükségem a navikra, lesz 2X1600 km autóval és 10 nap pedig tömegközlekedéssel és gyalog. Erre kellene a legmegfelelőbb navi. Eddig az olvasottak alapján a HERE a befutó (autóval, gyalog, tömegközlekedéssel) és ahol ingyenes a roaming ott a waze (csak autóval). Esetleg backupnak a sygic. (Szintén autóval.)

    #7364 mcs: Köszi a tippet. Már megrendeltem az s8 gyári fülesét. Ha nem válik be akkor kipróbálom a JBL-t is. :K

    To all:
    A navi, a füles már megvan. :C

    Viszont a többi kérdésemre is szeretnék valami tippet kapni. A kamerára, az akkura és a telefon fizikai védelmére vonatkozóan. :R

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Merseyside #7371 üzenetére

    Köszi, elsőre nagyon tetszik a program. Több lehetőség van benne mint a gyári appban.

    Itt viszont megkérdezném, hogy előfordulhat-e az, hogy ugyan látszólag többet enged egy 3rd party app, mint a gyári szoftver viszont mégis roszabb minőséget ad, mint pl.: gyengébb jpg feldolgozás, kisebb bitráta, roszabb hangfelvétel, stb... :F

    #7373 mcs:
    5 ezer forintért rendeltem a fülest. Az eddig itt olvasottak alapján jónak tűnik. A jbl 3600 forint lett volna. Szóval az árkülönbség nem egetrengető, csupán 1500ft. Később majd megírom, hogy vált be. :)

    Szerk: nekem 7.1-el jött a telefon.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Merseyside #7375 üzenetére

    Köszi szépen.
    Esetleg az open cameráról és a better cameráról van tapasztalatod? Ahogy néztem azok is jónak tűntek. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    válasz bepe79 #7381 üzenetére

    Szerintem i6S. 🤔

    Sajnos egyik programmal sem tudom manuálisan vezérelni a kamerát (záridőt legalábbis) és 4k videót sem vesz (open camerával 2k-t tud). Az iso értéket azért engedik a programok. 🙂

    Az i6s ezeket azért tudja. De én azt mondom hogy várj egy kicsit és hozok képeket az A5-ről, hogy mire volt képes utitársként.
    Egyéb tipp: inkább szerezz be egy kis kompaktot, aminek normális szenzora és objektíve van. Abban biztosan nem csalódsz. 😀

  • Martin97

    aktív tag

    válasz bepe79 #7384 üzenetére

    Ha a régebbi A5 megfelelő volt akkor ez is az lesz.

    Megnéztem most neked: snap camerában és open camerában nagy nehezen elő lehet csalogatni egy kis manuális módot. Záridő max 1/10 s-ig és 4k videó is állítható bitrátával és hanggal együtt. Azt nem tudom, hogy ilyen üzemben hogy muzsikál. Ugye ez már nem gyári spec. Lehet kevés az fps vagy egyszerűen csak felskáláz a gyári értékről. Ezt nem tudom. Két hét múlva tudok pontosabbat mondani amikor gépen is átnézem majd a felvételeket. 🙂

    German_TD: pontosan ezért van nálam is egy rx10-es kompakt. Összemérhetetlen egy telefonnal. 🤗

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Merseyside #7391 üzenetére

    Köszi. Közben rájöttem, hogy a snap cameeában hogyan lehet feloldani a manuális kontrolt. Eddig nagyon jónak tűnnek a beállítások 4k video, és némi záridő állítás 1/1.2S-ig ami nem a legjobb azert de már ennek is örülök nagyon. Meglátjuk majd melyik szoftver miben lesz a legjobb, és hogy megverik-e a gyárit (biztosan megverik).😉

  • Martin97

    aktív tag

    Ilyen képekre lehet számítani egy 2017-es A5-től. Vegyesvágott szoftverrel: gyári és snap camera appokat használtam. 🙂

    Döntse el mindenki, hogy tetszik-e avagy sem.
    Én továbbra is ajánlom a céleszközöket, ugyanis ezek a hangyapöcs méretű szenzorok sötétben stabilizátor nélkül finoman szólva sem optimálisak. 🙄😔

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    Pontosan tudom mire való a telefonok kamerája és arra elegek. Utazásnál meg sötétben pedig nem ezektől kell várni a megváltást.

    Nagyon sok fény volt és ennek megfelelően szép képek lettek.
    +1 az s8-ra aki a cserén gondolkozik. Használtam a barátom s8-át kicsit, nagyon jó telefon. 🤗
    Én egy jó ideig biztosan nem váltok az A5-ről mert most egy darabig semmilyen ilyen jellegű kiadás nem fog beleférni az utam után.

    Képek

    Helyzetjelentés: Tegnap előtt Rodoszon 30km-ert gyalogoltam összesen. A pillangó völgyet és Rodosz belvárosát teljesen bejártam. Nagyon gyönyörű hely. Sajnos estére a fényképezőgépem akkuja lemerült és a telefonnal tudtam csak képeket csinálni, de vaku nélkül mert a sok navitól és 4 óra kijelzőidőtől már az is merülőben volt. Közben a lábbelim jól fel is törte a lábam, igen-igen fáj. 😥

    Utána másnap délután felszálltam egy belföldi hajóra ami végigjárta Dodekánoszi szigeteket és arról néztem végig a holdfogyatkozást. Valamint azt is megtapasztaltam milyen egy hajó kabinban tölteni az éjszakát. Meglepően kényelmes, egyedül a hajtómű tompa rázását lehet érezni. Viszont a fedélzeten a menetszél meglehetősen nagy.

    Reggelre értem Naxosra ahol eltöltöttem egy délelőtött közben bejártam az óvárost és az Apollo templomot. Utána indultam hajóval Santorinire. Elsőre nagyon csodálatosnak tűnik.

    A görögök nagyon túrista szeretők, kedvesek, közvetlenek. Ilyent otthon csak nagyon ritkán tapasztaltam.
    Rodoszon az árak viszonylag elviselhetők, balatoni szint nagyjából. Okosan vásárolva és éttermet választva emberi áron ki lehet hozni a dolgokat. 1 nap autóbérlésért 15k-t fizettem, egy gyros pita 2-3€ egy kaja egy normális étteremben 10-15€.
    Viszont Santorini elsőre lényegesen drágábbnak tűnik, egy olcsónak mondott supermarketben néhány vízért, péksütiért és sós ropogtatnivalóért több mint 20€ fizettem. Ez egyetemistaként már igen sok. Előre nem számítottam ilyen árakra. Szóval tanulni a hibámból és előre készüljetek fel, ha ilyen utat tervezgettek. 😳

    Egyéb:
    A sérült lábam sajnos hátráltat az utam során de mindent be fogok járni amit elterveztem. 🙂
    Illetve az Athéni tűz miatt is rendesen rágom a körmöm, hogy ki van a leghűbb útitársammal amit 2 hétre egy athéni parkolóban hagytam. Legközelebb jön velem mint eddig mindenhova, az biztos. 😦
    Az idő tökéletes, verőfényes napsütés és 30+ fokok.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz csaba1203 #7527 üzenetére

    Szia!
    Én biztos nem újítok be. Igen fejlődött és elégge kiforrott már a mobilok kamerája. Ilyen téren már ez az A5 is igen jól teljesít. Ha lenne több manuális opció főleg jó volna. Ma például Thira-->Oia gyalogtúrára nem is vittem a nagy gépem. 20km-ert nem cipelem. A nagy gépem nem hozott volna annyit (sok fénynél) mint amekkora hátrány lett volna a hosszú túránál. 🙂
    Holnap jönnek a képek. Elég meggyőző azért ennek az automata módja is. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7529 üzenetére

    Képek
    Mint mondottam, a tegnapi túrán csak a teló volt nálam.
    Nem ismerem a többi középkategóriás telót, nem tudom, hogy mit tudnak. 🤔

    Szerintem ennek a telónak a kamerája a középkategóriában igen jól megállja a helyét.
    Ha lenne benne jobb manuális mód, illetve stabilizátor, akkor még további sok lehetőség volna benne. Na igen ám de ez a csúcskategória kiváltsága.
    Ám amire egy telefon fényképezője való és ami egy ilyen telefontól elvárható azt bőven hozza, véleményem szerint. Akinek meg több kell, az céleszközt használ, ahogyan én is teszek. De bizonyos helyzetekben, mint pl.: tegnap mindennél jobb egy telefon kis súlya/mérete ellenére is megfelelő minősége.

    A véleményedre kiváncsi vagyok, hogy mit gondolsz a telefon kamerájáról és a felvetésekről, és a rádióról. 🙂

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    #7544 mcs: Ezt eddig nem tudtam, rádiót mindig egy régi aaa elemes lejátszóval halgattam. Az jobban szólt mint az eddigi telefonjaim. Már nagyon várom, hogy otthon az S8 fülesével kipróbáljam ezt a telót.😁

    #7545 bepe79:
    Szerintem is nagyon jó képek. ☺
    Jó fényviszonyok között meglepően jókat csinál. Rosszabbra számítottam elsőre, mikor láttam, hogy alig van manuális opció.

    #7546 Dhampir:
    Sajnálom. Most máshogy nem nagyon tudom megosztani a képeket. Majd ha hazaértem kitalálok valamit. 🙂
    Egyébként nekem inkognitó módban megnyitja a képeket, anélkül hogy bejelentkeznék. 😉

    #7547 slice14:
    Köszönöm, igyekeztem kihozni a telefonból a maximumot. 🙂
    Ezek már csak a gyári programmal készültek. A programok amiket korábban próbáltam (snap camera, better camera, open camera) nagyon jók, de valamivel lassabbak és néha megváratnak/kifagynak ezért most nem használtam őket mert nem volt sok időm.😳
    Majd otthonról jön vélemény és tippek a 3rd party szoftverekkel kapcsolatban.🤗

    #7549 Vitaqo:
    Részvét.
    Szerintem úgy jársz a legjobban, ha legolcsóbb külföldi/magyar helyről rendelsz hozzá kijelzőt és kicseréled/kicserélteted (ismerőssel, helyi sufni gsm-ben). 😥

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Obyboy #7556 üzenetére

    Igen, én is ugyan ezt tapasztalom, főleg ha a gyári szoftver limitjein túlra próbálom állítani az appot (nagyobb iso, záridő, és így tovább). A miértjére még nem jöttem rá. 😑

    #7557 Dhampir:
    Nem tudom miért csinál ilyet a drive. A lényeg hogy megoldódott.🙂
    A képeknél pedig nagyon figyeltem rá, hogy ne mozduljon be. És magas záridőnél nem is magyon tudna egyébként. Egyszerűen ez a jelenség valamilyen szoftveres limit/korlátozás lehet.
    Amit még észrevettem, hogy nagyobb iso-nál, 400 és fölötte rendkívül elkezd zajosodni a kép és a szűrés sok részletet elvesz. Ezekre a dolgokra lehetne megoldás a raw-ba mentés, de ugye arra sem találtam lehetőséget. Majd még körbejárom, hogyan lehetne ezeket a dolgokat kikerülni. Bár root nélkül szerintem sehogy. 😥
    Egyébként ez a minőség egy nagyobb méretű nyomtatott képhez, vagy TV-hez amin visszanézed szerintem bőven elég.
    Természetesen én is szívesebben készítek képeket az rx10-es gépemmel, viszont az vakuval, esetleg álvánnyal nehezebb és 15km-ert nem szívesen gyalogolok vele egy bazalt törmelékes hegyi ösvényen és az aktív vulkánra sem szívesen viszem fel. Ahhoz túlságosan drága volt. 😉
    A téma és a színvilág tényleg világbajnok. Az egyik legszebb hely a világon az biztos. ☺
    Off: Ismerős az avatarod, nem futottunk már össze egy másik topikban!? 😶

    #7558 csaba1203:
    Köszönöm!
    Sajnos ezzel nem tudok mit csinálni, ez mondhatni ennyit tud. Szerintem telefontól azért ez bőven elfogadható.🙂

    #7566 Dhampir; #7568 csaba1203; #7569 bepe79:
    Nem volt S3-am így nem tudom. Mindenesetre egy 6 évvel újabb középketegóriás telefonnak bőven túl kell szárnyalnia a 6 éves csúcsmobilokat azért. Azóta nagyon sokat fejlődtek az érzékelők és minden ami egy telefonba kerül. 🤔

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz csaba1203 #7580 üzenetére

    Igen, a képek valóban ott készültek. Még mindig ott vagyok néhány napig. ☺Valóban egyedülállóan gyönyörű hely. A világon az egyik legszebb. Ezt egy életben egyszer mindenképp látni kell élőben. Nagyon örülök neki, hogy ezt (sok munka és spórolás árán) megtehettem. A képek között van néhány Rodoszról és Naxosról is a megosztottak között egyébként. 😉

    A képek szerintem nem mozdultak be, ugyanis 1/1000 záridők környékén (alatt) nem nagyon van rá lehetőség. Mindig figyeltem arra, hogy ne mozduljon be a kép, ahol tudtam letámasztottam a telefont és időzítőt használtam, esti képeknél főleg. Szóval szerintem nem mozdultak be a képek (bár nem 100%-ig biztos).
    Továbbá magasabb ison 400-tól felfelé elképesztően kezd zajosodni a kép és a zajszűrő algoritmus sok részletet elvesz a képekből. Egyszerűen arról lehet szó, hogy ez a készülék ennyit tud. Ami egyébként egy álltalános felhasználásra már elég lehet. Akinek pedig több kell az vagy vesz egy jobb telefont (+1 az S8-ra) és/vagy céleszközt használ ahol az lehetséges. 🙂

    #7578 zümzümm:
    Eddig az open camera és a snap camera ad rá lehetőséget a kipróbáltak közül, bár ezek néha kifagynak és nem is épp nagy a szabályozható tartomány. Esetleg még az FV-5 kamera app is megérhet egy próbát. Én azt még nem próbáltam, de jókat írnak arról az appról is.☺

    To all: Ha érdekel titeket, akkor írhatok az utazásról egy hosszabb útibeszámolót is ahogy majd az időm emgedi. 🙂
    (Akár a tavalyi Bosznia-Montenegróról is, képekkel hogy össze lehessen vetni a 16-os és 17-es telefon képeit.)

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Képek

    Pénteken Santorinin béreltem autót, bejártam a sziget maradék részét, red beach, Akrotiri, világítótorony...
    Sajnos a nagy szél és a szálló homok miatt ez néhol nehézkes.😳
    Ha ide akartok jönni erre készüljetek.

    Hajnalban érkeztem Athénba (a hű csatalovam megúszta a tüzet, kár volt aggódni). ☺
    Bejártam amit lehet: Syntagma, Parlament az őrség váltással, a parlament melletti park, egyetem környéke. Mire az akropoliszhoz értem sajnos már bezárt. Ma megnéztem a nemzeti múzeumot és a plakán sétálgatok még ebéd után.
    A Görögországban eltöltött 2 hetem alatt sokat gyalogoltam, összesen kb. 160-180 km-ert (néhol far cryba illő hegyi ösvényekhez hasonlókon). Nagyon sok gyönyörű helyet láttam, és egy új kultúrát ismerhettem meg. Nagyon örülök, hogy itt lehettem, életem eddigi egyik legnagyobb élménye. 🤗

    Fájó szívvel fogok elindulni hazafele. 😥

    Ami a telefont illeti végig nagyon jól helytállt. Mindössze kétszer rezgett a léc hogy lemerül-e a nap végére, de nem tette.
    A here driveal mindenhova elvitt ahova szerettem volna (bár a tömegközlekedést Rodoszon nem mindenhol ismerte).
    A kamerája kielégítő minőséget produkál, többször is előfordult, hogy nagyobb túráknál csak a telefont vittem, a nagy gépet nem.
    Egy szó mint száz, nem csalódtam aebben a telefonban és még sokáig fogom használni.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7603 üzenetére

    Köszi. Fárasztó volt, de legalább jó tempóban tudtam jönni. 🙂

    #7605 Atomantiii:
    Én is a here mapset ajánlom. Mindenhova elvitt. Online módban elvileg van forgalominformáció is. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    válasz szucstom #7639 üzenetére

    Csak nehogy betévedjetek a rendes galaxy off topikba, ott melegebb van mint a szaharában nyáron. És ez nem vicc. 😂🙂

  • Martin97

    aktív tag

    Én is egy flipbook tokot használok. Egy ehhez hasonlót: [link]

    A V-tel gsm tatabányai interspárban lévő üzletében vettem üvegfóliával együtt 5000FT-ért. Ugyan a telefonnal nem működik együtt, mint a gyári tok, de olcsóbb és ugyanúgy mágneses, gyorsan nyitható mert nincs rögzítőfül és az asztalon is megáll, mint egy laptop, tudsz bele rakni plasztikkártyát is (a pénztárcát is kiváltja).

    Arra viszont figyelj, hogy jók legyenek a kivágások és a gombok, mert nem mind pontos. Nekem a hangszórónál egy kicsit rálóg oldalt a rácsra, (de ettől még nem szól roszabbul).
    Mivel a kamera mélyen ül a tokban ezért nehéz tisztítani és este vakus képeknél valamiért fátyolosodik a fotó.

    Ezeket leszámítva viszont nagyon korrekt tok, jól véd, elegáns és olcsó. :K

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7743 üzenetére

    Üvegfóliát használsz a képernyőn, ha pont nyitott állapotban ejtenéd le, vagy a pöcök felül eláll annyira hogy védje a telót? 🤔

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7745 üzenetére

    Én is gondolkoztam hogy legyen-e fólia. Lehet nem kelett volna így végiggondolva.

    Lehet megpróbálok egy ilyen tokot is. 🙂
    Az nfc-t nem árnyékolja ugye?

    Az előlapi kamerában szerintem ugyan az a szenzor van mint a hátlapiban, tehát hasonlónak kellene lennie. Viszont nekem az a tapasztalatom, hogy a fejem ugyan tiszta, de a háttér az homályos kissé. Szerintem a kisebb optika miatt van ez. Illetve sötétben pedig gyengécske. 😳

    A kijelző vakut hol lehet állítani, hogy este villanjon a teljes képernyő szelfi készítésnél?
    Szerk: megvan, ugyan úgy a vaku ikonnal. Azt hittem eddig csak a hátlapi ledet kezeli az. 😵🤣

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7747 üzenetére

    Nem hajszolsz bele. A mostaninál egy picit az esti képeknél keletkező fátyolosság zavar. Ezért nézelődöm. Mondjuk ez a tok meg azért tetszik mert megáll az asztalon és nem világít a széle mint a gyári giccsnek. Szóval picit tanácstalan vagyok. 😑

    A szelfik szerintem is szoftveresen homályosítottak. Ha kikapcsolom a szelfi fókuszt akkor is csinálja sajnos. Nem is használom az előlapit csak nagyon ritkán.

    Lehet hogy köze van az fátyolosságnak a mélyen ülő kamerához. De ebben nem vagyok biztos mert csak vakuval készült esti képeknél csinálja. Nappal meg szerintem nagyon nem számít hogy pár %-al kevesebb fényt fog be esetlegesen az optika.

    Ami gépről nézve érdekes az a vonalélesség. Na az nem tökéletes. Nem tudom, hogy az optikának ilyen a rajzolata vagy netán a szoftver butítja ennyire de ettől többet vártam egyébként én is.
    Még az is megfordult a fejemben hogy a kép valójában felskálázott 16Mpx és nem pedig natív. 🙄
    Ez valamelyest megmagyarázná.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7767 üzenetére

    Én már csak nagyobb eseményekkor veszem elő a fotómasinám, az év nagy részében elég a telefon bőven.

    Nekem az előző 16-os A5 széttört egy leejtés után. Mivel belső memóriára mentek ezért fél évig nem tudtam, hogy mi maradt meg a 16-os nyári emlékekből. Hála a samsung felhőnek megmaradt minden.

    Szerintem szoftveresen ezen a kamerán sokat lehetne javítani (jobb professzionális mód és még sorolhatnám).
    Ami inkább probléma, hogy a samsung ezen már nem fog javítani szerintem. 😥

    Esetleg 3rd party appokkal ez megkerülhető. Van camera api2 elvileg. Azzal azért sokra lehet menni ha kijön egy stabil app rá.

    Off: a laposról jut eszembe, a thinkpad vagy gamer topikból vagy ismerős. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    válasz laca891 #7788 üzenetére

    Simán telepítsd fel, ne a biztonságos mappába. Úgy mennie kellene.
    Ha így sem jó akkor az nfc beállításainál tudod kiválasztani az appot, hogy azt használja fizetésnél. :)

  • Martin97

    aktív tag

    válasz #16695808 #7804 üzenetére

    Szerintem mindenképpen megérné.

    Az enyém akkuja készenlétben alig merül (igaz az AOD funkciót kikapcsoltam). Maximum fényerőn álltalános használattal 6-7 óra kijelzőidőt bír.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz angelius #7809 üzenetére

    Javaslom a minél előbbi mentést biztos ami biztos. :K
    Ha gépen nem hibásak a képek, akkor valamilyen szoftveres gond lesz ott. Ha pedig hibásak, akkor meg a memóriakártya.
    Elvileg a samsung cloud menti a fotókat szóval nagy gond úgy sincs ha gépen is hibásak, letöltöd onnan és ha minden igaz hibátlannak kéne lenniük.

    To all:
    Ki hogyan és mennyit használja a telefonját?

    Saját felhasználási szokásaim alapján felmerült a fejemben a kérdés, hogy az alább leírtak mennyire rontják a szemem/fülem és csökkentik a készülék élettartamát? Esetleg ezeken mit kellene változtatnom, hogy ne legyen belőle később problémám? (A szemem már kis korom óta rossz, jelenleg -4,5 dioptriás szemüveget használok.) :(

    Szóval nekem gyakorlatilag a telefon a fő tartalomfogyasztási eszközöm mert sokkal kényelmesebb mint az asztalim előtt görnyedni vagy a laptopot az ölemben tartani. (Gyakorlatilag ezeket csak tartalomgyártásra használom. A többi esetben teljesen kiváltotta ezeket a telefon.)

    Naponta nagyjából 3-5 órányit használom. Főleg neten olvasok cikkeket és fórumot, játszom egy-két játékkal, chatelek, videókat nézek. Közben pedig zenét hallgatok, vagy a telefon hangszóróján vagy bluetoothos külsőn. Amikor erre nincs lehetőségem, akkor az S8 fülesét használom (amit ajánlottatok, és tényleg jól szól). Az utóbbi időben már odafigyelek a hangerőre, miután már kissé sípol a fülem. :W
    Ha merülőben van a telefon akkor powerbankra felrakom tölteni, így megmarad a mozgás szabadsága is, viszont kicsit jobban melegszik.

    Mostanában felmerült bennem a kérdés, hogy ebből a jövőben milyen (főleg egészségügyi) problémáim adódhatnak és ezeknek az esélyét hogyan tudnám minimalizálni!? Anélkül, hogy lényegesen kényelmetlenebb megoldást használnék.
    Illetve hogy ez a nagy terhelés (amire mások pc-ket használnak én ugye mobilt) milyen hatással van a telefonra!? Itt most főleg a kijelző, akku, soc, és csatlakozók élettartamának és teljesítményének változása számít.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz angelius #7814 üzenetére

    Ezek szerint szoftveres gond volt.
    De mentegesd a képeket időnként!

    Én már egyszer megszívtam hogy fényképezőben megdöglött az sd. Azóta nem használok 4 gb-nál nagyobb kártyát fényképezőbe... 😫

    #7815 Dhampir: erre nincs valamilyen megoldás? A monitorok is pwm-esek? Műkönny!?

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    Vajon egy e-cigit tud tölteni a telefon OTG-n keresztül? Nem lehet baja?

    #7817 Dhampir: Köszi. Ezek szerint inkább az E560-as TP-t használom. :)

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Martin97 #7823 üzenetére

    Lassan ugyan de feltöltötte. 1100 mah-ás akkut. A telefon pedig 45%-ot merült. Megmentette a bulit. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dhampir #7846 üzenetére

    Szia!

    Én nyaralásra felraktam a better camerát, open camerát, snap camerát.
    Ezek közül a snap camera tűnt számomra a legjobbnak. Sok beállítási lehetőséggel. Sajnos nagyobb felbontású videót nem tudok vele venni.
    Záridőt minimális keretek közt enged állítani (ezt az open camera is tudja). A bitráta és minőség paraméterezhető.
    Elvileg valamelyik appal fel lehet venni FHD feletti felbontású videót is külföldi fórumok alapján, de ez nekem nem jött össze. ☹

    Ami az összes appban közös, hogy néha kifagynak amit a kilépés és újra belépés old meg. Illetve lassabbak is mint a gyári de ez nem számottevő.

    Az FV-5 kamerát nem próbáltam.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz #16695808 #7859 üzenetére

    Én a onedriveot ajánlanám. A win mindig szinkronizál a felhővel így mindig bármelyik gépről eléred a képeket. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    Sziasztok!

    Az én telefonomnál sem jelentkezik ez a nedvesség gond. Pedig napi 1,5-2 órát használom a gőzölgő fürdőkád felett és csak ritkán jelez, akkor sem sok időre. Ha meg pont töltenem kell akkor vattás fülpiszkával és hajszárítóval nagyon hamar ki lehet szárítani. 🙂

    Viszont tengerben ne használjátok a sós vizet nem szereti. 🙄

    A kijelzőt hogy lehet folyton max fényerőn hajtani?
    Nem a piros sávra gondolok, hanem ha napon van a teló akkor afölé tolja a fényerőt. Azt nem lehetne manuálisan beállítani hogy folyton akkora szinten üzemeljen? 🤔

  • Martin97

    aktív tag

    válasz saelin #7927 üzenetére

    Szia!

    A helymeghatározás milyen pontosságra van állítva?
    Próbáld meg nagy pontossággal ha netán nem úgy van. 🙂

  • Martin97

    aktív tag

    GG gondolatok:

    Ha a telefon üvegből készül, akkor az sehogy sem lesz törés/ütésálló. Maximum valamennyire tolerálja, elviseli ezeket a behatásokat.

    Ha egy anyag nem karcolódik, akkor az kemény és rideg. Ami miatt könnyebben fog törni. Ez természetesen fordítottan is igaz. 🙂

    Magára a javításra: ha nem látszódik az ejtés nyoma akkor esetleg ráfoghatod az akkura is, hogy kinyomta a kijelzőt és amiatt repedt meg vagy mert túlságosan melegedett és a hőnyírás miatt repedt. Persze a siker esélye így is csekély de egy próbát megérhet. 😉

  • Martin97

    aktív tag

    válasz DrBubo77 #7952 üzenetére

    Én már most látom picit a különbséget, ha lehúzom a felső sávot hogy legfelül ahol mindig fekete ott élénkebb fehér amikor lehúzom mint a kijelző többi részén.😳

    Persze én mindig max fényerőn használom. Napi több órát. Tehát annyira nem releváns példa. 😶

  • Martin97

    aktív tag

    Én nem rég rendeltem egy Lemfo okosórát. Remélem hasonlóan az előző véleményekhez ez is stabilan fok menni a telefonnal ez eléggé kulcskérdés lesz. 🙂

    #7976 Dhampir:
    A telefonon nem látszik sérülés amit esetleg a tok okozott volna? Mert én is beszereztem egy ilyen tokot de ha problémás inkább nem használnám. 😳

    Tipp: esetleg nézz körül az ütésálló tokok körül. Láttam egy egész jo strapatokot egy helyi gsm boltban. Az ugyan a kijelzőt nem védi de arra ott az üvegfólia. Meg a tok néhány mm-el magasabb mint a kijelző. Egy próbát esetleg megérhet. 😉

    Nekem ez a neonos tok a narancs szélével elképesztően nemgyerebe.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz SteadyMan #8026 üzenetére

    Szia!

    Nekem sem pulzál max fényerőn. A kezdetek óta így hasznalom. 🙂

    Engem az készít ki, hogyha nappal nagyobb fenyt kap az érzékelő akkor rátol még a maxon túl is fényerőt amit sötétben visszacsökkent. Erre nincs valami megoldás? 🤔

  • Martin97

    aktív tag

    válasz #77081088 #8031 üzenetére

    Köszi. Azt hittem ez így nem kerek és nem tudja manuálisan jól szabályozni a kijelzőt. ☺

  • Martin97

    aktív tag

    válasz g@bo #8078 üzenetére

    Szia!

    Szerintem annyit megérhet, ha egy jó telóra van szükséged.

    Újabb androidot szerintem már nem kap, de jól és gyorsan teszi a dolgát. Az anyaghasználata a kategóriához képest korrekt. A gpu-ja viszont játékra nagyon harmatos. A kijelzője gyönyörű.

    A milyen telefont topikba is bekérdeznék, hátha tudnak jobb ajánlatot mondani.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz g@bo #8096 üzenetére

    Szerintem jol döntöttél.

    Akik továbblépnek erősebbre azoknak is gratulálok. 🙂

    Nekem nagyot bizonyított az A5 a nyáron és amég nem nyírják ki szoftveresen biztosan marad. Nekem android rendszeren csak samsung telefonjaim voltak eddig (az előd 16-os A5 volt az első). Nagyon bejön az egyedi kezelő felületük és az oled kijelző, még ha be is éghet.

    Nekem még mindig meg vannak a telenoros appok, igaz én nem babráltam odinnal. 🤔

  • Martin97

    aktív tag

    válasz csaba1203 #8101 üzenetére

    Nem azt mondtam hogy csak sufni gsm-ek árulják. 🙂

    Nem vagyok vak és folyton max fényerőn megy a telefon. És legszívesebben még a tartalékot, amit erős napon tol a kijelzőre azt is ráengedném 24/7.
    Tudom hogy ez azzal jar hogy beég. Sőt az enyémnek a kijelző teljes felülete az értesítesi sávon kívül már sárgás. Viszont ábrák nem égtek bele, így nem zavaró annyira.
    Szervízbe nem tudom vinni ugyanis munkahelyi telefon és nem kaptam rola papírt. Nem is volna miert, mert jelenleg még nem zavaró. 🙂

    Jövőre még nem fogom cserélni, ugyanis szerintem A6 2018-at fognak adni. Ami roszabb. Meg nem is lenne rá okom. 😉

    Viszont a beégés az egyértelmű amoled lepra, ami létezik. ☹

    Az meg hogy ne max fényerőn legyen használva abszolút nonszensz... Korlátozza a gyár a fényerőt vagy oldják meg máshogy, ne nekem kelljen.

    Ez kb. olyan hogy ne menj fel egy új autóval az autópályára mert baja lesz...

    Navira reflektálva:
    Én a here-t használom. Még sosem volt vele gondom. Waze-t csak a zsaruk/forgalom miatt ha nem ismerős a szakasz vagy tempósabban szeretnék haladni. 🙂
    Szerencsére Pécs és az M6 eléggé kihalt, max Pest környéken araszolok meg mostanában az M1-esen Tata irányába.

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz ollie #8161 üzenetére

    Azért, mert ha valami ennyire érzékeny technika mint az oled, akkor szerintem azt a gyárban kellene beszabályozni, hogy ne égjen be/károsodjon. Csak ha nem a megjelölt specifikáción belül használják. A max fényerő pedig még a megjelölt specifikáció.
    Erre írtam az autó és autópálya példát. Szerintem szemléletes. :)

    A max fényerő miért nem jó a szemnek? A logika azt diktálja, hogy ha valami minél jobban látható annál kevésbé terheli a szemet nem? Valamit rosszul csinálok? :Y (Egyedül lefekvés előtt fél órával és ébresztésnél használom a gyári szűrőt.)

    #8163 csaba1203:
    Végülis nem számít kinek ment, legalább kidumáltuk a témát és még tanácsot is kapok reményeim szerint a szemre vonatkozólag. ;)

    #8164 Weareus:
    Hú ez hardcore. Vízálló telefon veszélyei. Én ennek ellenére még alig mertem megúsztatni, csak akkor látott vizet mikor beleejtettem a kádba vagy valamilyen állatot fényképeztem vele. :(

  • Martin97

    aktív tag

    Ez nagyon durva. ☹
    Örülök hogy engem nem érint ez a probléma. Nem is értem hogy ez hogyan lehetséges, holott az almák igen jol tartják magukat.

    Az S8-hoz gratulálok. Jo telefon nagyon. Főleg a kamerája. ☺

    Az üzemidőt egy vékony powerbank szépen meg tudja dobni. Bár ebben az A5 tényleg verhetetlen. 🙂

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz mcs #8252 üzenetére

    Szia!

    Én egy S8-hoz való fülest vettem. Korábban itt azt ajánlották. Én teljesen elégedett vagyok vele. Bár eddig eléggé alap füleseket használtam. 🙂

    Javaslom hogy próbáld ki több gumi haranggal, nekem ugy lett tökéletes, hogy egy másik fülesemről átraktam az AKG-re. Úgy elég jól szól.

    Nekem mostanában az a bajom zeneileg a telóval hogy zajos a jack csatlakozó. Mozgás közben serceg és pattog. :(
    Illetve a régi MDR-V6 fejhallgatómat vállalhatatlanul halkan hajtja csak meg.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz bepe79 #8255 üzenetére

    A kihangosítást egy lemfo lem x okosórával oldom meg. Szerintem ez a zajszűrő mikrofon miatt volt, túlságosan tompít, ha nem közvetlen a mikrofonba beszélsz, ami kihangosításnál ezt eredményezte.

    Én nem igen játszom. Szerencsére engem ez a gond nem érint. Azért azt tegyük hozzá, hogy a 6s és az A5 2017 messze nem egy kategória. ;)

    A hangszóró helyét viszonylag hamar megszoktam. Sokkal jobb videó nézés közben, mint az előző 16-os verzión alul levő hangszóró, meg szerintem kicsit jobb a minősége is. Jobban hallani, nem csak az egyik oldalra szórja a hangot, stb.

    #8256 mcs:
    Ezek szerint nem csak nálam nem jó az eredetinek a harangja. Maga a füles nekem nagyon tetszik. A mélyet pop, rock zenénél meg hangszín szabályzóval húztam még rá és így már 5 ezer forintért verhetetlen cucc. Komolyzenénél nem kell rá több mély nálam. Egyszerűen brutális mennyire jól szól, és ez "csak" egy gyári füles. :Y
    A kialakítása nekem picit szokatlan, de kényelmes még 2-3 óra után is.

    A jacknél még nem jöttem rá ez mitől lehet. Nálam szinte hangerőtől független csinálja és baromi mód idegesítő. Előbb utóbb visszaváltok a jó régi mp3-asomra. :(

    #8257 shiftyhungar
    Sűrített levegővel fújtam kb. 5 másodpercig. Nem jött ki belőle csak néhány porszem. És megmaradt ugyan az a jelenség. :U

    #8258 bepe79:
    Igazából eddig az utóbbi 8 évben egyik telefonom sem csinálta ezt (Lumia 610, J5 2016, A5 2016). Ezért is furcsa ez nekem. Először arra gyanakodtam egy ideig, hogy a fülesem rossz, és amiatt torzít, de nem.

    #8259 mcs:
    Szerintem ez valami hardveres dolog lesz. Olyannak tűnik, mintha túlvezérelt lenne a hangsáv és amiatt lenne torz.
    Ezt a mentalitást meg elfogadni nem tudom. Ha raknak rá analóg csatit, akkor az legyen már normális. Egyébként meg ne rakjanak rá. A mai napig használok egy két kazettás pioneer decket, sőt még az autómban is kazettás lejátszó van. És azok sem recsegnek egy csöppet sem. Pedig már 10 év felett jár mindkettő...
    Bluetooth-os átjátszóm van. De az is hagy némi kívánni valót maga után. És akkuról csak 3 órát megy maximum. (Bár ezt telefonról tudom tölteni, ha kifogyna.)
    Egyébként USB C átalakítóval volna rá esély, hogy normálisan szóljon, és a fejhallgatóm is jól meghajtsa? :F

    #8264 mcs:
    Nekem a gyári füles a közepes haranggal jól illeszkedik a fülembe. Egész jól szól úgy, és én kényelmesnek is mondanám. Szerintem próbáld ki azt is egy másik haranggal, úgy biztosan jobb. Bár az AKG mellett felesleges szerintem.

    Ha már audiónál maradunk, pár napja rám jött az agymenés, hogy ki kellene próbálni pár fej és fülhallgatót. Néztem Néhány összecsukható sonyt, és 2 JBL fülest és egy philips és pana fejhalgatót amik jóknak tűnnek.
    Vajon érdemes lehet kísérletezgetni, vagy inkább hagyjam a fenébe az AKG és a V6-os sony mellett?

    #8265 HKorn:
    Nekem az üzemidővel nincs bajom. A 6 óra kijelzőidőt gond nélkül hozza.
    Próbáld megnézni az intelligens kezelőben, hogy mi fogyassza az akkut. Esetleg töröld le a gyorstárat hátha beragadt valami.

  • Martin97

    aktív tag

    válasz mcs #8302 üzenetére

    Kár. ☹
    Én a sajátom nagyon bírom. Bár inkább a közép tartományt részesítem előnyben. Abban meg elég jó.

    Ha vársz egy picit a következő fülessel, akkor nekem lassan megjönnek a korábban linkelt csodák, illetve veszek még pár fejest/fülest vegyítve. 3-8 ezer forint kategóriában. Talán tudok róluk érdemben nyilatkozni majd. Ha nem akarsz várni, akkor mélyben a JBL T210-ben szerintem nem csalódsz. (Netről rendelve 14 napon belül bármikor elállhatsz a vásárlástól ha nem jönne be.) 🙂

    Nekem ugyan van már egy AKG, de ha mást nem érdekel akkor dobj egy PM-et, hogy mire gondolsz árban, helyszínen.
    Amúgy nyakam rá, hogy neved/avatarod alapján már veled is összefutottam másik topikban. 🤔😃

    To all:
    Tegnap voltam egy jó koncerten. Vettem fel néhány videót. Mivel távol álltam ezért nagyjából 2x-esen bele nagyítottam. De, és most jön a csavar, a videó végig FHD felbontású. Holott a digitális zoom miatt kisebbnek kellene lennie.? Most akkor a telefon ezt felskálázza és ráhazudja a FHD felbontást vagy van egy kis mértékű losless zoom videófelvételnél? Ti tapasztaltatok hasonlót? Nálatok is így működik? 🤔

    Fényképeknél a nagyított kép arányosan kisebb felbontású. De 2x-es nagyításig bőven jól teljesít szerintem. 🤗

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz bepe79 #8311 üzenetére

    A sok pont egyes gamer fül/fejhallgatókat meg a csilivili led-es fejhallgató szerű gamer világító testeket valahogy sosem tudtam komolyan venni. A terméket jobb esetben nem ez adja el.

    A pubg-t nem nagyon ismerem. Nem tudom ahhoz milyen fejhallgató kellene. :(
    Viszont van jópár teszt és vélemény amik segítenek eligazodni. Ami még segítségedre lehet a minőség terén az egy kicsit jobb forrás. Ebben az A5 nem jeleskedik sajnálatos mód. Nem kell itt extrára gondolni, egy átlag laptop,vagy mp3 bőven megteszi.

    #8313 Dilikutya:
    A minősége a videónak nem rossz feltűnően, ezért is gondoltam, hogy lehet van valami trükk. Ezek szerint "csak" simán felskáláz.

    Egyébként mint elméleti feltevés, a szenzor tud többször akkora felbontást, mint ami a FHD videó felbontása.
    Na mármost, azt nem lehetséges megoldani, hogy egy bizonyos nagyításig kivágja az FHD videót amíg van hozzá elég pixel a szenzor azon területén, és csak ezt követően tovább nagyítva kezd el felskálázni?
    Képeknél meg úgy szint csak kivágni. Feltételezem, hogy így jobbak lennének a felvételek és az utómunkával is jobb eredményt lehetne elérni mint egy alapból már felskálázott forrásnál. :F

    #8314 mcs: Végül csak megoldódott a probléma. :)

    #8316 orso0355:
    A wifire sajnos nem tudok mit mondani, nálam stabil volt eddig a gyakran használt hálózatokon. Nekem egyedül görögben az apartman wifijénél produkált hasonlót. De néhány újracsatlakozási próba után azért elkapta a fonalat és ment ahogy azt kell amég újra el nem hagytam a hatókört. Azóta sem tudom hogy mi okozhatta és miért. :(

    Játékok terén ti mikkel szoktatok játszani? Mik a tapasztalatok, hol vannak a telefonnak a határai?
    Néha jó volna kiereszteni egy kicsit a gőzt, anélkül hogy géphez ülnék. Esetleg tippeket tudtok adni? :R Feleslegesen nem szeretnék letöltögetni meg telepítgetni playről. Mobilnet rulz. :o

    Illetve netezés közben az értesítési sáv újabban fehér, holott korábban fekete volt és csak a piktogramok voltak fehérek. Ezt valahogy be tudom állítani? 🤔

    [ Szerkesztve ]

  • Martin97

    aktív tag

    válasz Dilikutya #8324 üzenetére

    A lumia 1020 volt az azt hiszem.
    Köszönöm a tippet, képnél kipróbálom majd a kisebb felbontást, mikor nagyítás kell, hátha jobb lesz úgy az eredmény.

    Viszont videofelvételnél továbbra sem értem miért skálázna. Az FHD-felbontás ~2mpx. A 16mpx-es kamera adna teret arra, hogy kivágja az 1920X1080 pixelt, skálázás nélkül. :U

    A szoftver milyenségét hol tudom megnézni, hogy milyen? :F

Új hozzászólás Aktív témák