Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • j.bravo

    addikt

    Egy tartalmi, de félig-meddig off megjegyzésem lenne...

    Nem kötözködésnek szánom, és mivel a telefon elsősorban (talán) még mindig nem fényképezőgép, lehet hogy nem is számít; de tudomásom szerint a fényképezőgépekhez vásárolható, illetve azokba épített vakuk már néhány évtizede (a 80-as évektől egészen biztosan, de talán régebb óta is) "xenon technológiát használnak" (a vakuk miniatűr xenon gázkisülőcsövek).
    A nagy áramerősséget persze a sima elemek se nagyon bírják, ezért szokott lenni a vakukban egy kondenzátor; ez töltődik fel az elemről/aksiról, aztán ez táplálja a kisülőcső villanását.

    Szóval, a "Xenon Flash" ill. "Xenon technology" szerintem (rosszhiszeműen gondolkodva) vagy mókusvakítás, vagy pedig (jóhiszeműen gondolkodva) arra utal hogy ebben már rendes vaku van, nem pedig néhány erős fehér LED amit néhány ezelőtti fémpékezős telefonban láttunk.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz nemma #36 üzenetére

    Semmi gond, nem téma. :)
    Csak azért írtam, mert - lehet hogy kukacoskodós napom van - az alábbi rész szerintem félreérthető:

    "Hogy teljesebb legyen az élmény, érdemes beszélni a xenon technológiát használó vakuról is, amely gázkisüléses módszerrel állítja elő az igen határozott villanást. Erre azért van szükség, mert a mobiltelefonok akkumulátorai konstrukciós okok miatt nem tudják a hagyományos vakuk által megkívánt áramerősséget produkálni, ezeket a telepeket ugyanis hosszú idejű, egyenletes teljesítményleadásra tervezték. A xenon viszont kémiai folyamatok felhasználásával állítja elő a villanást, így ezt bírják ezek az akksik is. Eddig csupán a K800/K810/K850 típusszámú Sony Ericsson telefonok, illetve az LG KG920 alkalmazta ezt a módszert, most a Samsung is beállt a sorba, ami mindenképpen megint azt jelzi, hogy terjed a dolog."

    Ebből ugyanis az derül(het) ki, hogy a xenon egy új dolog a vakuzás terén - holott én úgy tudom, hogy igazából ez a hagyományos. Az persze lehet, hogy tuningoltak rajta, vagy fejlesztettek; pl az áramellátáson, hogy gyorsabban töltődjön (ld. Bog válaszát).
    A vaku kulcsszámára (GN, Guide number) kíváncsi lennék, ha esetleg megtalálható valahol.

    Whatever.

  • j.bravo

    addikt

    válasz Bog #48 üzenetére

    Köszi!
    A mobiloknál persze tényleg új dolog a rendes, xenonos vaku (mint mindig említésre kerül, a mobil nem fényképezőgép, azaz nem kell egy kalap alá venni őket e szempontból sem). Szóval csak apróság, de ilyen vagyok :) (ma legalábbis)

    A cikk egyébként (szokásosan) nagyon korrekt, átfogó képet ad a készülékről, a nyelvezete nem túl laza de mégsem szakzsargonnal zsúfolt és jól érthető.

    Whatever.

Új hozzászólás Aktív témák