Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tikakukac

    titán

    válasz DeFranco #7 üzenetére

    Na igen. Ez Opel gyújtáskapcsolós sztorival van meg nekem is meg sokan másoknak. Maga a javítás nem téma és nem sok idő.
    De a régi szar kiszedése. Anyám. Ha nincs rá semmilyen megoldás sehonnan elérni a részt, az roncsolás lesz. Mint üvegnél is: keresni kell a legolcsóbb és legkönnyebben bontóból szerezhető részt és azt szétqrni.

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

  • Tikakukac

    titán

    válasz DeFranco #9 üzenetére

    Akkor van gond, ha a nem bélabá a legközelebbi megyéből tud csak jönni és a bontós alkatrész árának négyszerese a benzin.
    True stroy, nekünk így volt. Annyi mák esett bele a rendszerbe, hogy az udvaron tört be a zár, így legalább kényelmesen lehetett anyázni és agyalni, nem kellett tréler. 1-2 patent meg egy kormányoszlop borítás lett kuka. 3k volt a teljes költség plusz az új zár. Itt is a kiesett idő a legrosszabb meg az ideg.
    Nyilván ha hetes bömbivel történik ugyanez, az pár nullával csúnyább lett volna.

    Fater elhagyta a 2 kulcsból az egyiket a családi cirkálóhoz. Majd miután betört a gyújtáskapcsoló és nehezen kijött bontózott bele egy másikat, de úgy, hogy a gyári kulcsos darabját áttették a bontósba, mert valami hiteles izé volt és vitte volna a bank. (Ugye? Agyrém. De hát aki okos, az okos.)
    Ezután király volt minden. Volt egy kocsid, aminek az ajtóhoz és csomihoz gyári zár tartozott, gyújtáshoz nem. Ez klasszikus mélytorkos. Bármi van a távkapccsal nem tudsz bejutni.

    Erre jött a sok matek, hogy mit éri meg jobban. Majd lett az a változat, hogy vettem diagnosztika koppintást, rendeltem immo chipet, vettem egy teljes zárszettet bontóból 2 kulccsal, mindent feltanítottam és összetanítottam, majd kicseréltem mind a 3 zárat, miután lamellákra szedtem, kipucoltam, újrazsíroztam az egészet.
    Megérte? Meg, a gyári kulcs árának a harmadába került az egész hadművelet, eszközzel, mindennel. Viszont ha valaki teheti, időben szedje szét a típushibás cuccokat és cserélgesse-kenegesse, mert oltári szopásba bír futni egy ilyen kör.

    [ Szerkesztve ]

    A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

Új hozzászólás Aktív témák