Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bteebi

    veterán

    válasz wwhy #1 üzenetére

    Áááhh, de hülye vagyok. Most esett csak le, hogy ez NEC, és nem EIZO :DDD :B. Épp furcsálltam is, hogy milyen óccsó ahhoz képest, hogy mennyire hype-olt a márka (meg kicsit azt is furcsáltam, hogy PVA paneles - az EIZO inkább IPS-ben nyomul, nem?).
    Mindenesetre jó kis monitor ez, habár én (egyelőre) utálom a 22"-es WS monitorokat. Ez az 1680x1050 egy elcseszett felbontás. Akkor már inkább egy 24"-os full HD monitor kellene, de azok meg (a normálisabbak) olyan drágák, hogy akkor már inkább vennék egy 37-42"-os (94-106 cm) LCD TV-t "másodlagos kijelzőnek" (mozizáshoz). Monitornak szerintem alapvetően felesleges a 22"-nál nagyobb, legalábbis munkára (kivéve pár területen - grafikusok, mérnökök), játékra vagy netezésre (a legtöbb oldal úgyis csak XGA-ra, vagy max. SXGA-ra van optimalizálva). Nekem legalábbis elég lenne egy 19(-20)"-os, SXGA (tehát nem wide), jó panelű monitor. Mondjuk egy EIZO :K. De ez persze ez szubjektív :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz xmaas #18 üzenetére

    Hát ez se holnap lesz :) (sajnos). Amíg egy sima TN paneles óccsó monitor megfelel a felhasználók mondjuk 90%-ának (és ezen felhasználók kb. 90%-a (ami az összes felhasználó durván 80%-a) azt se tudja, mi az, hogy TN vagy PVA), addig nem lesz áttörés. Nem azt nézik a cégek, hogy mi a jó, hanem azt, hogy mit lehet eladni ;). Áttörést majd tényleg inkább az OLED-ek hozhatnak, legalább 5 év múlva szvsz. Addig meg reménykedjünk, hogy lesznek még majd PVA és IPS paneles monitorok is :).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

  • bteebi

    veterán

    válasz old_artist #27 üzenetére

    Köszi :). Azt tudtam, hogy jócskán vannak S-PVA paneles monitoraik, de azt nem tudtam, hogy nem az IPS a fő profiljuk. Mindegy, szerintem nekem ezután is az IPS panel fog beugrani, ha az EIZO-ra gondolok :DDD.

    A Samsung-nak láttam valahol LED háttérvilágítású, TN paneles, asszem 20,1"-os monitorát, ami 1600*1200-as felbontású volt, attól szerintem (néhány területet leszámítva) felesleges a nagyobb képméret/felbontás. Azt is elfogadnám azért :). Mindenesetre egy monitor az szerintem 4:3-as (esetleg 5:4-es), és nem 16:9 (és pláne nem 16:10, az max. laptopban elfogadható számomra :) ). 16:9/10 (egyelőre szinte kizárólag) filmnézésre való, és nem munkára/játékra (szerintem).

    Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

Új hozzászólás Aktív témák